Zobati jermen - AR 145 QV

Tehnične teme o modelih 145, 146, 155 in GTV/Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Sportiva
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 935
Pridružen: So Nov 15, 2003 6:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: slov. bistrica

lep pozdrav!

mi lahko kdo prosim pove kaj je slo narobe pri teh vozilih, slisal sem da so se vsi bati in ventili srecali :)

so ble po tem kaksne spremembe? al so samo nove slabo skup dali?

hvala.

p.s. zanima me za l.93 ce mogoce pri novejsih ni blo problema
Uporabniški avatar
MITT
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 725
Pridružen: Po Sep 29, 2003 7:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj.si
Kontakt:

Ma debili italjanski so montirali 1,5cm širok zobat jermen za pogon ventilov (še VAG 1.9D [ne SDI] ima ene 4cm širok jermen). In, da je bila zadeva popolna, so imeli za prvovgradnjo enga zanič proizvajalca jermenov. Seveda je počasi začelo trgat jermene, avti so bili v garanciji in Fiat je colal na veliko. Zato so vse Q4 in integralke dobile vpoklic (seveda, lastniku, ki jo je kupil, ne pa naslednjim, drugim lastnikom - skoraj vse naše so uvožene, prodal so novih recimo samo ene 5), kjer so jim zamenjal jermene in tudi skrajšali so interval menjave. Itak priporočajo max do 60kkm (še raje 40kkm), nekateri intuzijasti (predvsem z navitimi integralkami) menjajo zobat jermen celo vsako leto (pa čeprav naredijo 10kkm na leto).

Sam sem se enkat peljal v Q4, ki ji je ravno takrat odfukalo ta qrčev jermen in sicer smo krivili po enem makadamu, pridemo na asfalt, brutalno pospešimo, nakar samo zmanjka moči in motor ugasne, seveda je bilo konec veselja. Vsaj opazili smo košček jermena, ki je pogledal izza tistega plastičnega pokrova, ki ga varuje pred svinarijo, tako da smo prec odkrili to res debilno in noro drago težavo. Aja, serviser, ki je avto popravljal, je rekel, da je jermen počil zelo verjetno zato, ker mu je notr priletel en kamenček in tako se je jermen začel cufat.

Sej novejših kot '93 (beri izdelane '92, uvožene) itak ne boš najdel pri nas. Tko, sam sem se zanimal za ta avto in definitivno moraš bit prepričan v to, da je bil jermen zamenjan (papirji, pokliči na servis, kjer so to delali), drugače ga daj menjat, je pa tudi res, da folk pri nas špara na napačnem koncu (dejstvo pa je tudi, da je menjava zobatga jermena pri Q4 draga), raje počaka še kakšnim 1.000 km čez interval, pa upa, da bo vse ok, ampak, ponavadi je ravno tistih 1.000 usodnih.
:evil:: "Yes, if you wanna run cool, you got to run on heavy heavy fuel!" :mrgreen:
Sportiva
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 935
Pridružen: So Nov 15, 2003 6:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: slov. bistrica

hvala!! zmagal si! danes grem gledat eno Q4 na kateri naj bi po menjavi vtrgalo jermen (baje da so slabo skup dali :)) l. je 93 :)

torej ni bilo sprememb in je to se vedno kriticna zadeva?


tnx se 1x ;)

aja BTW zgoraj omenjeni traktor ma 2,7 sirok jermen ;)
a33
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 582
Pridružen: Če Jul 07, 2005 2:12 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MB

na kolko km se manjavajo zobati jermeni min in max oz po vzdrževalni knjigi za ta avto?
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6837
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Jaz osebno bi šel na tole:

Slika

Karkoli drugega je pa pač izbira posameznika. :wink:
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
a33
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 582
Pridružen: Če Jul 07, 2005 2:12 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MB

katastrofa to je 60000 km - še manj.... pol tak sam to lahk delam....
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6837
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Ne, v knigici je 120.000 km in zdi se mi nekako 5 let.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

Potem pa raje kupi golfa SDI in ne alfe 2.0 TS, če misliš delat z njo več kot 60k km na leto. Se ti sigurno bolj splača. #-o
You need two Ferraris powersliding around the bentley, that is also powersliding
8AK
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1999
Pridružen: Ne Sep 05, 2004 1:48 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Črnuče

Al pa da bi konstruktorji pustili zanesljivo ketno in poslali u k**** drag zobati jermen! #-o
V8
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

Alfaspider napisal/-a:Potem pa raje kupi golfa SDI in ne alfe 2.0 TS, če misliš delat z njo več kot 60k km na leto. Se ti sigurno bolj splača. #-o
Kaj se splača in kaj ne je stvar odločitve, meni se za cca. 50k km čisto ok splača 2.0TS, pa še zmeraj upam da bo kmalu za te podvige pri hiši V6 :wink:
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

Ja, ampak ti ne jamraš, da so servisi na kratke intervale.
You need two Ferraris powersliding around the bentley, that is also powersliding
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Jamra, jamra :mrgreen:
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

bass napisal/-a:Jamra, jamra :mrgreen:
no no :lol: take sile tudi ni 8) bolj me moti menjava olja na 8000km kot pa veliki servisi enkrat na leto in dva mesca :oops: . Po drugi strani se mi niti ne zdi tako malo 80k km recimo za menjavo jermena, moraš vedeti tudi da ta jermen pri toliko km na leto, marsikaj različnega prenese in to ni enakovredno monotoni vožnji vsak dan 5km relacijo v službo in nazaj.

tako, da a33 lepo se vozi in redno servisiraj :P
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Jaz osebno ga pred 100.000km nebi menjal, če pa utrga pa naj utrga, potem je cel avto za v graben in grem na drugo znamko :wink:


PS
Tisto opozorilo velja samo za skandinavske države in VB.
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Glede na to, da bo zenfa 6x na leto na menjavi olja, ni vrag, da nebo Mega dal kaj škonto! :mrgreen:
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Odgovori
  • Informacija