problem brisalcev AR155

Tehnične teme o modelih 145, 146, 155 in GTV/Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
MG
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1263
Pridružen: So Feb 28, 2004 10:40 am

Ma problem mam pr brisanju sp. sip. Brisalci so novi, ampak mi jih pr visjih hitrostih (nad 140) zacne kr dvigovat in ne brisejo vec vredu. A slucajno kdo pozna kako trgovino ko bi prodajali za AR155 bisalce z spojlerjem, ker tisto ful pomaga. Ker sm se s fotrovo 156ko vozu ze 200 po dezu, pa niso nc skakali.
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

hee poznam isto je pri meni brisalci so v kurcuu dej drugačne gor take kot jih imajo normalni avtomobili te kovinske k samo gumico menjaš ma 145,146 (novejše imajo normalne),155 tko da zamenjaj z normalnimi kar tud jst nameravam samo nevem kje naj jih dobim bom sunu enmu
Lancia
Alfist
Alfist
Prispevkov: 408
Pridružen: Pe Jan 02, 2004 11:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Mah kup od Boscha cele metlice imajo fajn spojler, prej mel enak problem, zdej pa jih dobesedno lima na šipo pr 140. Pri Sammingu v BTC stanejo 6500 SIT.
Uporabniški avatar
MITT
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 725
Pridružen: Po Sep 29, 2003 7:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj.si
Kontakt:

HM, k smo ravno pr brisalcih - a ma kdo probleme s tem pr 155, da občasno trokirajo. Pr Zegi so mi menjal en plastičen vložek, pa je delalo kakšne pol leta, pozimi je pa spet začelo zezat (ok, itak bi mi morali to upoštevat pod garancijo, ker sem prijavil, ampak mi niso še zamenjali).

VEm da je na alfa155.com en vodič kako to popravt, sam je preveč v detajle.
:evil:: "Yes, if you wanna run cool, you got to run on heavy heavy fuel!" :mrgreen:
MG
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1263
Pridružen: So Feb 28, 2004 10:40 am

Lancia napisal/-a:Mah kup od Boscha cele metlice imajo fajn spojler, prej mel enak problem, zdej pa jih dobesedno lima na šipo pr 140. Pri Sammingu v BTC stanejo 6500 SIT.
Ja, sj bi kupu cele metlice, sam nism vedu da obstajajo za 155ko z spojlerjem, zato sm pa to sprasevau.
Hvala za odg. bom sou pogledat.
MG
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1263
Pridružen: So Feb 28, 2004 10:40 am

MITT napisal/-a:HM, k smo ravno pr brisalcih - a ma kdo probleme s tem pr 155, da občasno trokirajo. Pr Zegi so mi menjal en plastičen vložek, pa je delalo kakšne pol leta, pozimi je pa spet začelo zezat (ok, itak bi mi morali to upoštevat pod garancijo, ker sem prijavil, ampak mi niso še zamenjali).

VEm da je na alfa155.com en vodič kako to popravt, sam je preveč v detajle.
Kako mislis trokirajo? A na tak nacin, da mislis ko da majo premal elektrike, pa vmes vcasih za trenutek obstanejo, pol pa grejo naprej?

Ker js mam drugac ta problem, sam me ne moti tok da bi se mi dalo ga it resevat. Ce vklopim brisalce, tk da mi sam 1x pobrisejo, se mi zgodi, da ce sam stisnem, pa takoj spustim, da mi grejo bol pocasi, pa se mogoce zataknejo, ce pa celo pot drzim, pa na koncu spustim, mi grejo pa bol hiter, pa se ne zataknejo. Mam obcutek, tk ko da nebi meli zadost elektrike.
Sam se mi ne da obremenjevat s tem problemom, ker ga u bistvu sploh ni.
Uporabniški avatar
dejan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1692
Pridružen: Ne Sep 07, 2003 5:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

MITT napisal/-a:HM, k smo ravno pr brisalcih - a ma kdo probleme s tem pr 155, da občasno trokirajo. Pr Zegi so mi menjal en plastičen vložek, pa je delalo kakšne pol leta, pozimi je pa spet začelo zezat (ok, itak bi mi morali to upoštevat pod garancijo, ker sem prijavil, ampak mi niso še zamenjali).

VEm da je na alfa155.com en vodič kako to popravt, sam je preveč v detajle.
Isto je pri našem tipotu, pa sem že dvakrat razdiral cel mehanizem za brisalce pa je isti k****. Moje mnenje je da je brezveze razdirat, samo vsake toliko časa malo našpricaj z WD-jem cel mehanizem pa bo v redu.
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

isto pri meni enkrat dela k urca kdaj pa steka vmes (samo k dam na interval)
Uporabniški avatar
Ray
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 199
Pridružen: Če Okt 30, 2003 7:51 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Not je en drsen kontakt.....tega je treba na fino mal zbrusit in samo ploščo po kateri drsi tudi.pa mogoče še sam kontakt mal na gor prekrivit,tako,da mal bolj pridisne na drsno površino.Aja,pa še to,tisto mast,k je notr je treba odstranit,pa z novo namazat.
Lp Andrej

https://www.cassettedeck-service.com

Električne naprave delujejo na dim ... ko dim iz njih uide ... ne delujejo več!
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

aha gud to zdej vem thx zanima me pa še če ima kdo normalne brisalce ko jih menjaš da ne menjaš samo gumic
Uporabniški avatar
prjatu
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3940
Pridružen: So Jan 24, 2004 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

AR-146 napisal/-a:aha gud to zdej vem thx zanima me pa še če ima kdo normalne brisalce ko jih menjaš da ne menjaš samo gumic
Če ti kaj pomaga, jaz imam enako piz... to je vse tipo varianta. Sem pa imel zadnjič priložnost videt pri Blažu, njemu delajo brisalci odlično, tako da, očitno bo treba dobit mehanizem ter ročke od nove t-sparke
Pravi alfist postaneš šele takrat, ko ti zariba prva alfa

Zaradi slabega vremena bo današnji dan prestavljen na jutri
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Mislim da se zamenja samo brisalec z ročkami. Brez da menjaš mehanizem. Te na t-sparki so lažji od unih se mi zdi. Poklič Igorja pa upraš če ma. 041 668 255
Uporabniški avatar
MITT
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 725
Pridružen: Po Sep 29, 2003 7:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj.si
Kontakt:

Ma, trokiranje - tko ne gre lepo zvezno brisalec gor in dol, ampak, okoli skrajne lege tko malce pocuka, v glavnem deluje hudo nagravžno. Sej pravm, neki malga mora bit notr narobe. Ko so mi prvič zrihtal pr Zegi, je potem kakšne pol leta delalo OK. Trokira pa samo v intervalnem režimu.
:evil:: "Yes, if you wanna run cool, you got to run on heavy heavy fuel!" :mrgreen:
Odgovori
  • Informacija