tresenje in rukanje

Tehnične teme o modelih 145, 146, 155 in GTV/Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
ebatis
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 174
Pridružen: Po Sep 10, 2007 11:08 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Vrtojba
Kontakt:

Pozdrav!

Situacija je taka:
Če avto stoji več časa (kakšen dan) se prvih par speljevanj ne dogaja nič posebnega. Potem pa ko speljujem močno trese. Če pa recimo bolj na hitro spustim sklopko med prestavljanjme v nižjih prestavah (iz 1. v 2. kdaj tudi iz 2.v 3.) ma močno rukne. To rukanje zgleda kot da se dogaja pod armaturno.
Zgleda kot da nekaj preskakuje. Lahko rukne samo enkrat lahko pa tudi večkrat. Odvisno kako silovito spustim sklopko oziroma koliko obratov ima motor. Bolj je odvisno od obratov motorja.

Osebno imam 2 razlagi.
1. Slaba sklopka in namesto da bi drsela preskakuje
2. Kakšen nosilec motorja. Vendar med enakomerno vožnjo če spustim gas in dam nazaj ne dela nič čudno, nobenega čudnega zvoka.

Vse to se dogaja pri nizkih prestavah 1. in 2.

Če ima kdo še kakšen predlog oziroma izkušnjo kaj bi lahko bilo.

Avto pa je 145 1.6 boxer s 175.000 km
INCREDIBILE MA VERO!!!!!

BOXER SOUND
Sashalljr
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 99
Pridružen: Sr Jul 16, 2008 10:56 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 146 1,8TS
Kraj: Maribor

Pelji na kanal, pa preveri, če so polosovine vredu, da ti ni ki mašeta počla in je prišla voda zraven.
It's not bad being small fish if you are PIRANHA!
Uporabniški avatar
sofoiks
Alfist
Alfist
Prispevkov: 455
Pridružen: So Dec 06, 2008 7:10 pm

vem staro k zemlja ampak me zanima. Kot je zgoraj napisano mu trese ko speljuje in da so mogoce pol osovine.
Zdaj nevem zakaj bi treslo pri speljevanju, ker osovine se še ne vrtijo nevem kako hitro? Da bi treslo in da bi bile one krive si predstvljam edino da prakticno razpadejo iglicni lezaji na krizu . samo potem bi tolklo :doubt:

tx :)
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

sofoiks napisal/-a:vem staro k zemlja ampak me zanima. Kot je zgoraj napisano mu trese ko speljuje in da so mogoce pol osovine.
Zdaj nevem zakaj bi treslo pri speljevanju, ker osovine se še ne vrtijo nevem kako hitro? Da bi treslo in da bi bile one krive si predstvljam edino da prakticno razpadejo iglicni lezaji na krizu . samo potem bi tolklo :doubt:

tx :)
To je to ali pa zadnji nosilec na menjalniku, če je boxer.
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

ebatis napisal/-a:Pozdrav!

Situacija je taka:
Če avto stoji več časa (kakšen dan) se prvih par speljevanj ne dogaja nič posebnega. Potem pa ko speljujem močno trese. Če pa recimo bolj na hitro spustim sklopko med prestavljanjme v nižjih prestavah (iz 1. v 2. kdaj tudi iz 2.v 3.) ma močno rukne. To rukanje zgleda kot da se dogaja pod armaturno.
Zgleda kot da nekaj preskakuje. Lahko rukne samo enkrat lahko pa tudi večkrat. Odvisno kako silovito spustim sklopko oziroma koliko obratov ima motor. Bolj je odvisno od obratov motorja.

Osebno imam 2 razlagi.
1. Slaba sklopka in namesto da bi drsela preskakuje
2. Kakšen nosilec motorja. Vendar med enakomerno vožnjo če spustim gas in dam nazaj ne dela nič čudno, nobenega čudnega zvoka.

Vse to se dogaja pri nizkih prestavah 1. in 2.

Če ima kdo še kakšen predlog oziroma izkušnjo kaj bi lahko bilo.

Avto pa je 145 1.6 boxer s 175.000 km
Čist isti problem sem jaz imel na zdajšnjem KA-ju :D
Avto sem odpeljal na kanal in pregledal,ter našel počen spodnji nosilec menjalnika.Men je tud tko rukalo nekje pod armaturo.
Tak da preglej,dokler ti ne razleti kaj.Meni je čist poprek počil,tak da ni več nosilec ni držal,tak da je menjalnik kr skakal naokol in butal v vse kar je blo okoli njega #-o
Uporabniški avatar
Koral65
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 180
Pridružen: Pe Avg 24, 2012 4:29 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana -Tacen

Meni pa trokira oz. trese tudi kot nekje pod armaturko, ko šaltam iz višje v nižjo pri ustavljanju brez gasa in pri speljevanju v prvi. Mam pa 1.6 boxer (145). Bo treba pogledat nosilc menjalnika :D A se da ta nosilc sploh še kje dobit? A je to to? http://ricambi.alfisti.net/product_info ... 7-i-e.html
Odgovori
  • Informacija