daljinsko zaklepanje

Tehnične teme o modelih 145, 146, 155 in GTV/Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

mi lahko kdo okvirno pove kje ima alfa 145 1.6TS l. 2000 te releje?

da ne bomo po nepotrebnem pol armaturne razkopali, ker nazadnje ko smo jo se ne zmislim da bi jih kje videl :lol:
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

je na glavni plosci z varovalkami. velika skatlica rumene barve. sj je enaka kot ta rele le da nima antence.

LP
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

danes bil osebno pri tej firmi in stvari nimajo več na zalogi.

drugače pa na servisu od FIATa je nekdo rekel, da te stvari niso tako nedolžne kot se zdijo in da je priporočljivo pustiti originalni rele za odklep, ter tega le priključiti zraven za signal, ker so že imeli 3 primere ko je klučavnica šla rakom žvižgat zaradi drugega releja.

bom skočil v kratkem še čez mejo pogledat kaj in kako, pol se bom pa odločil če se splača šušmarit al ne :)
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

dobro si to zbrskal ven, se bom pozanimal, zgleda pa to kar velika škatla, bo treba nekje prostor dobit za jo skrit 8)
Uporabniški avatar
ebatis
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 174
Pridružen: Po Sep 10, 2007 11:08 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Vrtojba
Kontakt:

Jaz na 145 boxer imam tudi eno tako XY zadevo in deluje odlično. Še preveč dobro ker lovi na 100-150m in je kar moteče kdaj ko imaš v žepu ključe in vidiš na daleč utripat žmigavce.

Malo improvizacije pri montaži in je. Pri boxerci je na predelu z releji prav puščeno za priklop daljinskega modula. Tale moj ima tudi za prtljažnik odpirat in tudi deluje dobro.
Ne vem za tega ampak tista škatla ni tako velika, jaz sem jo dal kar tam nad releji.
INCREDIBILE MA VERO!!!!!

BOXER SOUND
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

prostora pod armaturko ej vec kot dovolj.
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

danes smo zgornjo zadevo (giordon) vgadili in deluje odlično. škatlo smo dali kar nad ploščo z releji...upam, da po AC pri 150km/h ne bo preveč poskakovala :lol:

ko smo dobili natančna navodila za priklop smo rabili vsega skup dobro urco počasnega motenja okrog kablov, no ja če povem po pravici je bilo dela na hitro za okoli 20min, vendar dandanes se pač dela počasi takšne stvari :)
Uporabniški avatar
romeo146
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 218
Pridružen: Če Jan 21, 2010 7:21 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: brežice krška vas

zanima me če je vgradnja tega (giordon) zapletena in če lahko sam napelješ ali je bolš it električaji
gre pa za 146ko 98letnik
hvala
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6821
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Verjetno enostavno, samo kot CZ in alarm je pa smotan do donca in se ga niti s palico ne dotaknem.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
ebatis
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 174
Pridružen: Po Sep 10, 2007 11:08 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Vrtojba
Kontakt:

Osebno imam podoben aftermarcet zadevo in za daljinsko zaklepanje je čisto OK. Za montažo je potrebno le vedet kaj je kaj oziroma kaj kam priklopit. Če imaš shemo ni problema. Sam sem si nastavil tudi da
žmigavci utripnejo in pa da lahko prtljažnik odprem. Kot daljinski odklep/zaklep je odlično. Kaj več pa je potrebno tudi več €€€€.

Glede delovanja točno tega Giordon pa mora povedat kaj več Wolfyy.
INCREDIBILE MA VERO!!!!!

BOXER SOUND
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

vgradnja je dokaj enostavna če veš katere žice gredo kam. temu ki prodaja sem poslal mail kaj in kako in je poslal nato nazaj natančna navodila za priklop. točno opisano katera žica gre kam in vse. ko smo ta navodila dobil smo vse skup zvezali v dobri urci počasnega dela, mi je pa delal avtoelektričar, ker mi itak računa 10€ na vsakih 5x ko ga obiščem :D


drugače pa lahko popolnoma sam vgradiš če dobiš natančna navodila, tako da pokliči tega prodajalca pa vprašaj, vsekakor ga moram pohvalit, ker se je res potrudil in nam prihranil ogromno dela pri sami vgradnji (povedal je namreč točno katere barve kabli so za odklep/zaklep drugače bi moral vrata podirat dol). tista dva kabla pol povežeš gor na kable za odklep/zaklep, dobiš še stalen + in maso, pa še 2 gresta na žmigavce tako, da tudi slednji veselo utripajo :)

za prtljažnik bi pa moral motorč vgrajevati in vse...tko da tega nimam, se pa da priklopit (mogoče bomo kdaj v priihodnosti tam kaj delal)

koliko lovi pa še nisem sprobal...tam ene 10m zagotovo kar je več kot dovolj.
Uporabniški avatar
ebatis
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 174
Pridružen: Po Sep 10, 2007 11:08 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Vrtojba
Kontakt:

No potem je isto kot pri meni!
Ima pa moja Alfica že original na gumb (električno) odpiranje prtljažnika, tako da tudi tam sem imel smo za pravi kabel dobit. In stvar deluje odlično.
INCREDIBILE MA VERO!!!!!

BOXER SOUND
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

v letniku 97? pa kaj so v mojem potem šparali z elektriko? #-o
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Vse Boxerce in ostale 145/146 pred FL imajo na gumb odpiranje prtljažnika. Verjetno se ni izkazal za dobro in so dal na zajlo :D Vem za 10 primerov ki jim je to crknl.
Odgovori
  • Informacija