Trd menjalnik, "čudna sklopka"

Tehnične teme o modelih 145, 146, 155 in GTV/Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Ne bi bilo tako, da če bi bil glavni, da niti prestavljat ne bi šlo oz bi se vsakič zaslišalo škrtanje zobnikov :?
Uporabniški avatar
ivan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 283
Pridružen: So Mar 03, 2007 2:57 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana -Vič

No, mel sem priliko in sem avto pustil pri serviserju, sicer ne pri Strajnarju, ampak na podutiku pri Seliškarju če kdo pozna, ker mu bolj zaupam. Problem bo pa znan jutri ali pa najkasneje v sredo dopoldne. Definitivno je nekaj s sklopko, tko da bom poročal ko izvem. Hvala vsem zaenkrat za vse informacije. LP
The story goes that Henry Ford used to doff his hat when he saw an Alfa Romeo pass, and that on the day he managed to beat the Alfas, Enzo Ferrari cried like a baby.
Uporabniški avatar
ivan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 283
Pridružen: So Mar 03, 2007 2:57 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana -Vič

Ok, avto je on the road again. Te dni sem se prevažal okoli v Fiat Uno, in ko sem se dons nazaj vsedel v mojo alfico, .... ja kok sm bil vesel ne, na polno sm uživu 8) sej ne da je Uno ful krš od avta al pa kej, sam pač bolj sem vesel v Alfi.
Skratka res je bil cilinder sklopke, stvar sem prepustil serviserju in nisem sam kupoval, verjamem da bil lahko ceneje skos prišel, ampak se mi je šlo za to, da je čimprej zrihtan. Stalo me je pa 110 ojro.

Malo OFF ampak, če lahko kar tukaj vprašam;
Mehanik mi je rekel še, da bi bil "štarter" za namazat, ker ob vžigu se sliši da še mal zaškrta neki. Jst sm prej to opazil, ampak se mi ni zdelo kaj narobe, ker me tudi pri Zegi in rednem servisu niso na to opomnili... Skratka rekel je bi blo fajn dat to čimprej zrihtat in prav da pride to cca 80 ojro. Če mate mogoče še kako mnenje glede tega? Hvala in LP
The story goes that Henry Ford used to doff his hat when he saw an Alfa Romeo pass, and that on the day he managed to beat the Alfas, Enzo Ferrari cried like a baby.
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

tist k se slisi, ni nic narobe, ce ppa te moti pa daj zrihtat-ce normalno vziga, ni za skrbet
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
ivan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 283
Pridružen: So Mar 03, 2007 2:57 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana -Vič

Osebno me ne moti. Rekel je, da se vsakič, ko zaškrta, nekaj malo poškoduje (in pač enkrat crkne) - (Vsaj tako sem ga jaz razumel). Avto pa drgač vžiga normalno.
The story goes that Henry Ford used to doff his hat when he saw an Alfa Romeo pass, and that on the day he managed to beat the Alfas, Enzo Ferrari cried like a baby.
matgo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 147
Pridružen: To Apr 29, 2008 3:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: gorenjska dežela

Ivan:

Kaj je pa bil vzrok okvare na tvoji AR?? Sklopka pa to???? Kolega ima podoben problem na AR 166, pa me zanima???
Lp, matgo

http://www.forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?t=14244

Za vsazga drifterja nek robnik raste. Tist k ga še ni najdu ga pa še bo.
Uporabniški avatar
ivan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 283
Pridružen: So Mar 03, 2007 2:57 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana -Vič

Razlog tiči 2 posta višje :wink:
Nč hudga; problem je bil cilinder sklopke, ni baš neka velka stvar, stalo me je pa 110 ojro. LP
The story goes that Henry Ford used to doff his hat when he saw an Alfa Romeo pass, and that on the day he managed to beat the Alfas, Enzo Ferrari cried like a baby.
Uporabniški avatar
mkd156jtd
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 81
Pridružen: Ne Feb 15, 2009 4:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana-skopje

a mi lahko kdo bolj natancneje pove ke se nahaja cilinder za sklopko, da spustim zrak ven, ker imam isti problem, pa upam da ne rabim menjat.
svet se vrti okoli AR
Miha994
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 89
Pridružen: Ne Mar 25, 2012 3:46 pm

Zadne čase tud pri men, se mal težje prestavlja, ni zdej tisto da bi mogu ornk ruknt da bi prestavl, samo se mal težje, pr sklopki nism opazu neke bistvene razlike, da bi notr ustajala, da nebi prjela al kar koli. Res pa da bol prot koncu prime, samo že skos tko.
a kdor koli ve kaj bi blo? Pa kaj nej pogledam, oz kje se nahaja kar koli.

LP
Odgovori
  • Informacija