alfa romeo 155 1.8 končniki

Tehnične teme o modelih 145, 146, 155 in GTV/Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Walter de' Silva
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 147
Pridružen: So Nov 08, 2003 12:43 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Teo a ti res obladaš kaj govoriš.

Da ti malo razložim.

So zadeve, ki se jih NE DA narisat z običajnim autocadom v sprejemljivem času (Faktor 100 da se razumemo!). In to ni blef da eni delajo v Catii ali pa delamo v SW in ProE. Naloži si proE, poglej kakšne funkcije in analize imaš, za katere v poceni programih še slišal nisi!

Pa ura strojnega dela je od 25 eurov dalje. Tak da malo poračunaj kaj se ti splača delat.
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Dečko, jaz sem običen študent še zaenkrat in na vrh vsega celo ne konstruktor, ampak študiram okoljevarstveno strojništvo. Torej mi ni treba ne vem kaj risat. Vse zgoraj napisane programe pa sem doslej že kaj uporabljal, za enostavne stvari, in poznam v njih osnove, nisem pa popolni maher in tega tudi ne trdim. Itak malo kdo je. Za ene končnike narisat pa niti ne rabim nič od tega, ampak mi je dosti le šestilo, ravnilo, svinčnik in papir. Lahko pa jih narišem v katerem koli zgoraj naštetem programu, ne bom pa trdil, da bom v CATIAi naredil še, za ta isti končnik, aerodinamične izračune in v ProE dinamične izračune. Ni moje področje, moje področje je, da bomo vsi imeli pitno vodo čez 30 let.
GT
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 120
Pridružen: Ne Nov 09, 2003 8:19 pm

no no no ne se stepst :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

v auto cad-u super. sam saj sem že napisal da se mu verjetno bolj splača kupit nove kot pa da ti jaz najprej moram zmerit vse skup pa še narisat z roko pol pa bi ti to na pc narisal? tak bi verjetno kar dal sam delat ker tak ne rabiš prave delavniške risbe glavno da ima delavec eno sliko kak mora ca. zgledat pa mere pol pa ti to en že naredi pa je kaj je poleg tega pa te to verjentno bi to mal več pršlo, saj ne verjamem da bi to pri vas zastonj naredili. pa mam narejeno prej kot bi ti to zrisal vseeno hvala za ponujeno pomoč

pa tako ali tako za 4000 se pa res nebom muču merit končnika.

kupiš zmontiraš pa je to v dveh urah gotovo da pa bi mi ti risal pa bi verjetno potreboval 2 do tri dni mogoče manj

vseeno hvala za pomoč mogoče pa kdaj kaj druzga. zmenjeno? :wink:
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Če boš kadarkoli kaj rabil, samo napiši pa ti bo moja pomoč na voljo. Glede zgoraj napisanega pa je žal vse skupaj zaradi tega, ker sem Walterja užalil glede njegovega avtomobila. Se mu opravičujem. Sicer pa mu je očitno všeč isti oblikovalec avtomobilov kot meni, to pa je tudi nekaj, če nama že niso všeč isti avti. :wink:
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

BTW: Na strani http://www.gumi-center.si pod rubriko platišča imaš tudi cene za končnike, če se ne motim, so jih nekoč imeli tam.
GT
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 120
Pridružen: Ne Nov 09, 2003 8:19 pm

eh se bo že pomiru :mrgreen:

Walter de´Silva bo že saj verjetno toe ni mislu tak pa verjetno je še kr ok človk :lol:


ok zmenjeno če bo kaj te bom prosu.
Walter de' Silva
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 147
Pridružen: So Nov 08, 2003 12:43 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Sem še enkrat prebral moj odgovor in videl da je bil napisan v navalu jeze. Dajte si ga malo bolj nežno interpretirat.

Teo ni moja stvar kaj ti obvadaš. Saj po eni strani niti ne rabiš. To imaš prav.
Samo ne pravit da sta ProE in Autocad enakovredna,...
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Nista enakovredna in oprosti, če sem mogoče kaj napisal v tej smeri. Drugače pa, če obvladaš ProE, imaš vse moje spoštovanje, tudi glede mojih mnenj glede avtomobilov, mi je žal, saj jih nisem napisal primerno. Glede VW pa sem neopravičeno preveč občutljiv zaradi ljudi, ki me obkrožajo. Hkrati pa se zavedam, da je to tovarna, ki ob stvareh, ki me motijo(pol toga prema kot osnova zadnjega obešanja, pri nekaterih modelih) razvija tudi zelo izjemne stvari, ki so spoštovanja vredne(menjalnik z dvema sklopkama DSG...).
Uporabniški avatar
Turtle
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4033
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 5:22 pm
Vozilo: Alfa Romeo Guiletta QV
Alfa Romeo 155 2.5 V6
Kraj: Bilo kuda kiki svuda

Halo pobje...kakšen je naslov topika.....dejte posebi debato odpret....jest sem že mislu, da bom kej o končnikih zvedu
Uporabniški avatar
dejan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1692
Pridružen: Ne Sep 07, 2003 5:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Teo napisal/-a:Dečko, jaz sem običen študent še zaenkrat in na vrh vsega celo ne konstruktor, ampak študiram okoljevarstveno strojništvo. Torej mi ni treba ne vem kaj risat. Vse zgoraj napisane programe pa sem doslej že kaj uporabljal, za enostavne stvari, in poznam v njih osnove, nisem pa popolni maher in tega tudi ne trdim. Itak malo kdo je. Za ene končnike narisat pa niti ne rabim nič od tega, ampak mi je dosti le šestilo, ravnilo, svinčnik in papir. Lahko pa jih narišem v katerem koli zgoraj naštetem programu, ne bom pa trdil, da bom v CATIAi naredil še, za ta isti končnik, aerodinamične izračune in v ProE dinamične izračune. Ni moje področje, moje področje je, da bomo vsi imeli pitno vodo čez 30 let.
na kateri stronji faks pa ti hodiš, da imate okoljevarstveno smer?
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

V Mariboru ima strojna fakulteta ta program. Glede na to, da pa se predpisi glede okolja zalo zaostrujejo, mislim da je kar nekaj prihodnosti v tem.
Uporabniški avatar
dejan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1692
Pridružen: Ne Sep 07, 2003 5:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Teo napisal/-a:V Mariboru ima strojna fakulteta ta program. Glede na to, da pa se predpisi glede okolja zalo zaostrujejo, mislim da je kar nekaj prihodnosti v tem.
itak, da je, drugače pa se ukvarjam z gradnjo čistilnih naprav.
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

heee sami eni ekologi jst bom dal pa še katalizator dol da bo ja smrdellll



heeee fantje da bote mel kej za delat
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

PS

Do zdej je 40% avtomobilov neuspešno naredilo test izpušnih plinov #-o
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

heee ja s tem da jih je pa 40 naredilo (veze) čeprov nebi
Odgovori
  • Informacija