žarnice v sredinski konzoli druga barva?

Tehnične teme o modelih 145, 146, 155 in GTV/Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

Zdravo sedaj imam barve v števcih nekaj oranžno in zeleno original imam 97 letnik spiderco, rad bi pa imel kot ima naprimer 156 FL in ima lepo vse rdeče osvetljeno?
Sedaj me pa zanima kako bi se to dalo narediti žarnice vem da so navadne rumene saj sem pred kratkim vse menjal , je potem verjetno folija na prozornih plastikalh ali je barvna plastika?
Zanima me če bi lahk samo odstranil folijo s plastike ali je komplet plastika take barve in bi jo moral zamenjati , prav tako bi si to naredil v števcu in po lučkah za stekla.
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

Noben ne ve ni še noben spreminju osvetljave?
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Srednja konzola: znotraj čipovja je zelena folija - nemogoče odstranit. Za števce ne bi bil problem, za srednjo konzolo pa bolj ko ne misija zelo težko izvedljivo.

Malo išči po netu, se mi zdi da sem nekje zasledil predelavo v rdečo barvo.
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

Hvala ti sj si bom en dan uzel čas in razdrl da vidim kako je ta osvetlitev narejena in kako bi se dalo porihtat ker če se ne bo dalo komplet zamenjat barvo potem nrbom nič prčkal da nebo potem kot novoletna jelka. :D
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

Evo danes sem se lotil in razdrl števce gor je neka zelena folija katero sem z olfa nožekom skraspal dol , te tam kjer je bila folija pebarval s temno rdečo tinto, poročam ko bom konec da vidim kako bo izpadlo čene pa po drug števec :D
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

Osvetljava uspela skoraj u nulo , sedaj grem pa nazaj pogledat zaka mi števec ne dela :mrgreen: #-o
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Slike? Števec ti ne dela, ker si premalo ali narobe priklopil kable.
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

Zrihtano. Premalo sem vstavil konektorje.
Slikal razdiranja pa to nisem , ker ni kaj posebej razlagati vse sem opravil kot sem omenil v prejšnjem postu.

Slike so slabe saj je slikano ponoči s telefonom ker je digitalec že pred nekaj časa šel rakom žvižgat bo treba it po novega.

Barva je pa bolj živa kot na sliki in ne tako svetla kot tukaj, je v živo kar dosti lepše, meni veliko lepše kot original.

Slika
Slika

V kratkem pa še menjam led diode v tipkah za stekla,meglenke,.... saj imajo notri zelene led diode in nobene folije, v kratkem pa razdrem tudi še sredinsko konzolo.
lp
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

Prva liga ded.A na števcu za kilometre se na spajsat barvo dol al kak ma narjeno ??? Da nebi zeleno svetilo ???

l.p.
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

Na števcu za kilometre ima pa kar tak konček folije temno zelene notri ene 4cm x2,5cm nič prilepljeno in nič samo vstavljeno notri jo vzmeš ven odrežeš košček take barve ki jo hočeš in daš drugo notri.
Jaz sem sedaj vstavil modro, da ne bo vse tako enolično , pa na števcu sem omejitve označil z modro vendar se na sliki ne vidi (50,90,130).
lp
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

Aha zgleda super,sam nevem če ma moja isto tak narjeno al ne.
Drgač se pa omejtive,ki si jih sam nardil se vidijo plavo sam je treba bol pogledat.V živo mora dosti bolje zgledat,ker tu se zdaj vidijo prevoženi kilometri kao zeleno pač aparat nardi svoje a ne.

l.p.
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

Ja uživo zelo lepo pride , zdaj moram še nabaviti led diode ki so v tipkah in še tiste dati rdeče ter še sredinsko konzolo predelati.
Mogoče ve kdo kje bi dobil avto vžigalnik s tisto plastiko rdečo da bi bila rdeča osvetlitev namesto zelena lahko tudi samo plastiko?
lp
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

To dvomim da dobiš.

PS: v sredinski konzoli imaš 2 ali 3 led diodice, ki osvetljujejo gumbe za klimo in kroženje zraka. Ostale žarnice so pa navadne in je zelena barva osvetljena preko folije/premaza.
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

To se še spomnim ko sem razdiral ko so crknile sem jih zamenjal, so pa diode 3 za kroženje, klimo in vse 4 smernike, pa verjetno bom dal modro led za rezervo goriva saj pomoje oranžne ne opaziš takoj če je vse druga rdečo osvetljeno.
Mogoče ve kdo točen tip laedik ki so v gumbih?
Drugače bom pa eno odlotal pa z njo v trgovino po rdeče.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Upam samo, da se ne spremeni tvoja alfa v božično jelko :doubt: Plava, zelena, modra, rumena, bela...
Odgovori
  • Informacija