zvočniki in 155

Tehnične teme o modelih 145, 146, 155 in GTV/Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

opankar
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2067
Pridružen: Če Sep 25, 2003 3:46 pm
Kraj: Lubiana

Lastniki alf 155, ki mate v sprednjih vratih zvočnike!
Jest tut nameravam dat ene 16-ke v vrata, pa me zanima če lahko zvočnik pršraufam direkt v lukno, al morm dat še kak distančnik??

LP
You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for the brief moment, when everything works.
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

Najprej dej šipo dol, da boš videl, če je prostor za šipo :wink: .
Slika
Uporabniški avatar
MITT
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 725
Pridružen: Po Sep 29, 2003 7:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj.si
Kontakt:

Opankar: videl si mojo 155, NE dajat 16cm v vrata, ker s temi ne dobiš NIČ basov! Rajš en AMP + SUB v kufer, to pa bo SUUUUUUVAAAAAAAAAAAALOOOOOO. :P
:evil:: "Yes, if you wanna run cool, you got to run on heavy heavy fuel!" :mrgreen:
opankar
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2067
Pridružen: Če Sep 25, 2003 3:46 pm
Kraj: Lubiana

Ma sploh ne vem zdej več kaj nej dam not, sem že na več koncih se zanimu kaj bi blo uredu, pa mi en prav spredi 16ke+tw pa woofer v kufru, drug je reku da je woofer brezzveze raj 4 bolše zvočnike,...tko da zdej sm pa res že čist zmeden,...

Uglavnem pa me še vedno zanima ce ma kdo zmontirane 16ke v vratih in to brez distančnika, ker če je distančnik edina opcija pol bom raj ene mal bolše 10ke kupu za v armaturko.

LP
You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for the brief moment, when everything works.
Uporabniški avatar
Sinister
Alfist
Alfist
Prispevkov: 473
Pridružen: Če Okt 16, 2003 4:02 am

distancnik ni nujen

recimo od Blaupunkta mas neoX serijo (nekaj takega) in gre komot noter....

dobis pri Viliju (Radio Vili)

kako zgleda ce das v vrata 16tke brez da kej dihtas....... pomoje ne glih lepo

lp
Uporabniški avatar
AlfaJTD
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 58
Pridružen: Če Nov 13, 2003 10:05 am

Vsak avto ima svoje karakteristike, zato isti zvočnik v dveh avtomobilih (različen model) ne ne igra enako. V enem je bil bas iz 16-k dober, v drugem ga pa skor ni slišat, pa še vrata se tolk tresejo, da mislš, da bojo odpadla (z istimi zvočniki!!). Mislm, da se splača poslušat MITTa, ko pravi, da 16-ke ne bodo dobre, ker ima s tem očitno slabe izkušnje. Verjetno bi mogu zamenjat oblogo vrat...
Kar se tiče wooferja je zgodba enaka kot z zvočniki v vratih, zato mislm, da noben nima popolnoma prav ali narobe ko pravi da rabiš/ne rabiš wooferja. V 156-ki mam zelo slabe izkušnje, v R5 je isti woofer špilal zelo dobr (najbolš pa v moji dnevni sobi). Odvisno je torej od avta, vgrajenih audio komponent, tvojih potreb in zmožnosti. Preden se boš odločil za woofer naj ti ga posodi nekdo, ki ga ima. Od njega spelji kable in woofer v tvoj kufer in poslušaj kako špila. Če boš zadovoljen uredu, če ne ti ostane še zadnja polica - več sistemski ali bass zvočniki. Odločitev ne bo lahka, zato vso srečo pri izbiri sistema.
Jest ti več ne znam svetovat. Predvsem za wooferje boš moral preiskusit sisteme in vprašat strokovnjaka; ampak ne "strokovnjakov" brez argumentov in dokazov, ki te samo zmedejo.
Uporabniški avatar
robcon
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 137
Pridružen: So Nov 08, 2003 2:39 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

brez zveze-ne dajat v spredna vrata. sej jih mas v armaturi spredi-dej raj ta zadne mal bl mocne pa ksn subwoofer v prtlaznik pa ti bo suval k pr norcih! pa loputo za smuci pust odprto uzadi bos se bols slisu wooferja!!! js mam tko ti lohka povem da cist solidno suva-pa ceprov je woffer sam 100W pa tud zvocniki niso ne vem kaj...
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

ja na armaturki dej dobre 10-ke pa zadi ornk 17 k maš pa gud špila
res pa da so dobri zvočniki
Uporabniški avatar
Ray
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 199
Pridružen: Če Okt 30, 2003 7:51 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Stvar posameznika...enemu je tako všeč,drugemu drugače...nazadnje boš sam poslušal pa ugotovil če ti še kaj manjka...
Lp Andrej

https://www.cassettedeck-service.com

Električne naprave delujejo na dim ... ko dim iz njih uide ... ne delujejo več!
Uporabniški avatar
Turtle
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4033
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 5:22 pm
Vozilo: Alfa Romeo Guiletta QV
Alfa Romeo 155 2.5 V6
Kraj: Bilo kuda kiki svuda

Zelo dobre 10ke gor pr aramturki pa bo boljš.....sem mel neke magnezijove-carbonske od pioneerja...sicer drage, ampak.....
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

heee jst tud 10ke od pioneerja pridejo pa 17 al 18k (drage ja)
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Čist tko, 10ke se ti ne splača mrnjat, ker ne bo nč bolš špilalo, ker to je premajhen zvočnik in če tudi daš 20jurjev ta njih ne bo bilo nič od njih. Zadnjih zvočnikov ne rabiš ker so sam za gužvo delat. Pravi avtoakustični sistem vsebuje spredaj 16ke+tw in zadaj sub+ojačevalec in to je to. Vsi k se mal spoznamo in ukvarjamo z avtoakustiko lahko potrdimo da je to najbolj varjanata. 10ke in ovalci zadaj, to je za vaške frajarje k pol full nažigajo in mislijo kaj majo. Če bi kdaj prišel na kako tekmo bi vidu kako ma folk narejeno.

LP
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

bil sm na tekmi vidu velik, poznam 3 k se ukvarjajo z muziko pa tud tekmujejo tko da kar se tiče 10 je kr kul če ti negre nč drugega notri pol kupiš dobro 10ko čene pa režeš vrata itd ker 16ka v armaturo pač ne gre oz. če uzameš žago gre. je pa tud tko če uzameš 16ko slabo al pa eno 16ko dobro je zazlika tko kot pri 10kah res pa je da usi ne tekmujemo in nočmo met take muzike not da morš 1x na mesec zategovat šravfe
opankar
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2067
Pridružen: Če Sep 25, 2003 3:46 pm
Kraj: Lubiana

Ja, ker pač ne mislim tekmovat, bom dau najbrž ene 10.ke not. Drugač mam pa še eno urgentno vprašanje..
Nabavu sm nov radio pa konektor ne paše. Ne sej v bistvu paše samo un del k spada k alfi in ne k radiu, un prkluček ma še eno pi**arijo, tko da ga ne morem gor dat, in me ma da bi kr odžagu tist stran? Kje dobim tisto vmesno zadevo da bo šlo pol skup???

Upam da me razumete kaj bi rad :?

Hvala

Opankar
You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for the brief moment, when everything works.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Ma greš in kupiš ISO konektor, porežeš konektor na avtu in radiju (če še ni ISO konektor), pa prilotaš ISO zadevo! Falit pa nimaš kej, ker so žice oz. barvne oznake žic standardizirane! Samo prilotaš žice enakih oznak oz. barv skupaj in že seka!

Jaz sem to naredil pri prejšnji 164-ki in zdaj pri 155-ki! Pa priklope na zvočnik sem tudi prilotal!

LP!
Odgovori
  • Informacija