Katalizator

Tehnične teme o modelih 145, 146, 155 in GTV/Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

No leto je okrog in za 2 tedna grem na tehničnega me direkt zanima ali ga bo spet vrtel do blokadem majku da mu je*** da ga bom ˝skurcal˝ , drgač pa vozim na amzs.
Uporabniški avatar
fiatista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1382
Pridružen: Po Nov 05, 2007 11:11 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sorško polje

bibi156 napisal/-a:
fiatista napisal/-a:v kranju nikoli ne gre na obrate, v škofji loki se pa notri v pisarno sliši roporanje motorjev kot da je za steno mučilnica za avtomobile
Kje v kranju pa? Jaz sem bil dones na primskovem pa ga je 10min tišču na 6000 #-o ::(): češ da drugače pa nebi šu skoz. Avto je bil segret preden sem prišel tja. Je lambda zanič,ali kej podobnega? Kaj so lahko še razlogi?
na laborah, čeprav odkar so v lescah dobili da so "podkupovali" so začel že tle težit. lahko da te kaj katalizator zajebava
Trentatre 1.3S
dusko68
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 100
Pridružen: So Mar 20, 2010 9:20 am

Ojla ! ... ima kdo kaksno mnenje kaj bi tu bilo narobe ---- prosti tek 900 obratov -- izpusni plini 0.2 OK ----- povisani obrati 2100 izpusni plini 0.28 OK -------- LAMBDA pa serje 1.046 ---- zamenjan KAT ,auspuh, lambda - vse novo !!! probali pri merjenju zadihtat od zadaj auspuh ce bi vrednost lambde kaj padla --pa nic od tega vsega ------ tako da je rekel sef na tehnicnem ,da je nekje prevec zraka in da zato lambda pokaze prevec ??? ... ima kdo kaksno idejo ,,kje in kaj bi lahko bilo -- da pregledam vse te cevi in da jih zadihtam z kaksnim silikonom ,ce je kje luknja ali kaj vem --gledal sem ,pa nic kaj opazil -- prosim za nasvete !!!! rekel je tudi da je mozno da ni auspuh nekje dobro spojen in da tam vlece zrak --ampak lambda je ja na vhodu v KAT in mislim da ona ne meri potem vse do izpuha --kaj vem --prosim za ideje !!!! Lp #-o
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

Počen izpušni kolektor? Fuč dihtnge na izpušnem kolektorju al pa na deljenih delih pred katalizatorjem?
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
dusko68
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 100
Pridružen: So Mar 20, 2010 9:20 am

kosir1234 napisal/-a:Počen izpušni kolektor? Fuč dihtnge na izpušnem kolektorju al pa na deljenih delih pred katalizatorjem?
Hvala za odgovor ! ... mozno, ker se mi zdi da niso ,ko so vstavljali KAT in novi auspuh niti nikaksnih dihtung postavili mezmes -- dali so univerzalen KAT pa je slo vse tako tesno ,da ...je lazje slo brez dihtung :D --- smesno mi je bilo ,da je po prvi kontroli izp. plinov bilo vse normalno ..za 1 leto pa je lambda visoka ------ no pa se vprasanje ,,,morajo glih dihtunge biti ali lahko namazem cevi z tisto silikonsko maso ,ki sem jo uporabil pri termostatu na motorju ??? mislim da je stvar za visoke temperature ampak nisem pa siguren ,ce za tako visoke kot je temp. na izpusnih ceveh ???
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6837
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Delajte kakor hočte, vendar osebno ko vidim razno rdečo pešto na tesnilih ... popizdim.
Če je tesnilo novo mora držat, mogoče se namže s kakšno mastjo (silikon ali grafitno za višje temp.). Če pa ne moreš novega tesnila dat, pa ne razdiraj.
Črni silikon za karterje pa uporabljam samo tam kjer je to mišljeno uporabit - karter, oz. stiki, kjer ni drugih tesnil.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
dusko68
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 100
Pridružen: So Mar 20, 2010 9:20 am

El Barto napisal/-a:Delajte kakor hočte, vendar osebno ko vidim razno rdečo pešto na tesnilih ... popizdim.
Če je tesnilo novo mora držat, mogoče se namže s kakšno mastjo (silikon ali grafitno za višje temp.). Če pa ne moreš novega tesnila dat, pa ne razdiraj.
Črni silikon za karterje pa uporabljam samo tam kjer je to mišljeno uporabit - karter, oz. stiki, kjer ni drugih tesnil.
...nekdo se razpi.... :lol: --- samo sem vprasal ,,saj ni blema ,,sem mislil ce bi slucajno se z tem rdecilom zatesnil ,ko pa mi je se ostalo :D -- OK ,,hvala za odgovor !
Odgovori
  • Informacija