montaža zadnjih diskov in čeljusti AR 145

Tehnične teme o modelih 145, 146, 155 in GTV/Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Unek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1797
Pridružen: So Apr 18, 2009 10:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trbovlje

Zdravo, na svoji 145 bi rad iz bobnov zadaj naredil gor diske. zdaj me pa zanima, če je to sploh izvedljivo in koliko moram predelat, da se to uresniči in, da bo delovalo kot mora...?

Prosim za pomoč, lp T.
Alfa je kot baba z visokim petam, za gonit pa za kazat. Za vse ostalo je neuporabna.
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

dobi komplet most od take z diski, komplet lajtnge gibljive poberes se zraven, pa mas zrihtan
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

prašaj uporabnika anzl in fiatista sta pri anzlovi zamenjala, drugače pa tako kot je crayzalfista napisal ja
24jtd
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 228
Pridružen: Ne Jan 28, 2007 11:44 am

jst mam doma kompletn most, ce rabis poklic 031 302 222
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

Jz tega nebi delu... z zadnjimi čeljustmi je sam križ, če že žlajfi delajo, se pa ročna "punta"

moje mnenje :)
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Saj veš kako pravijo: ako radi, ne diraj! :mrgreen: Se pridružujem mnenju kosirja.
Uporabniški avatar
fiatista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1382
Pridružen: Po Nov 05, 2007 11:11 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sorško polje

zakaj pa ne če dobiš dobre čeljusti, ne bo kar nehalo delat... na anzlovi dela brez težav, pa na moji bivši 145 tudi

rabiš pa čeljusti, nosilec, gumi in železno lajtngo, zajle (ker so drugačne od tistih za bobne)

paše pa šrauf na šrauf. 8)
Trentatre 1.3S
anzl
Alfist
Alfist
Prispevkov: 419
Pridružen: To Nov 09, 2010 7:13 pm

tako kot je že fiatista napisal, meni delujejo odlično. Bobne snameš dol, železno lajtngo ter zajle za ročno odmontiraš. Potem namontiraš najprej nosilec čeljusti, zaščitni pleh, ležaj daš nazaj, disk, namontiraš čeljusti, namontiraš nove železne lajtnge ter gumi lajtngo (ta je za povezavo med železno lajtngo in čeljustjo), namontiraš še nove zajle za ročno, natakneš kolesa in se pelješ ;) če boš pa rabu še kak info, pa kr praši, loh se pa tut prepelš z robo, pa ti pomagam zrihtat ;)
Slika
Uporabniški avatar
Unek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1797
Pridružen: So Apr 18, 2009 10:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trbovlje

Hvala anzl...nekaj časa sem potreboval, zdaj bi se pa res tega lotil. ima mogoče kdo dobre zadnje čeljusti, nosilce, lajtnge in zajle od 145 ke doma?? diske in ploščice bom kupil nove...
Alfa je kot baba z visokim petam, za gonit pa za kazat. Za vse ostalo je neuporabna.
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Ne vem če se ti splača ta predelava, saj ne boš nič konkretnega pridobil, razen morebitne nevšečnosti. Poleg tega ročna z bobni bolje prime :mrgreen:

Moje mnenje :wink:
kosir
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 102
Pridružen: Če Jan 07, 2010 4:36 pm

Foggy napisal/-a:Ne vem če se ti splača ta predelava, saj ne boš nič konkretnega pridobil, razen morebitne nevšečnosti. Poleg tega ročna z bobni bolje prime :mrgreen:

Moje mnenje :wink:
+1
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Ja razen izgleda res ne bo pretiranega efekta. Če bi že rad boljši zavorni učinek daj spredaj boljše ploščice in diske pa dobro zavorno olje.
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Unek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1797
Pridružen: So Apr 18, 2009 10:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trbovlje

Gre se zato, ker mi bobni zadaj na avtu ki je "kao" malo zrihtan - zgledajo ogabno... :doubt:
Alfa je kot baba z visokim petam, za gonit pa za kazat. Za vse ostalo je neuporabna.
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

alan, a če ti pripeljem 3 alfe z diski ki jim ne dela ročna kot bi mogla je kaj količinskega popusta? :D
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Odgovori
  • Informacija