Motorno olje: penjenje

Tehnične teme o modelih 145, 146, 155 in GTV/Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Mboy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 112
Pridružen: Sr Avg 25, 2010 11:04 pm

Pozdravljeni,

imam še eno kratko vprašnje, ko je motor vroč in vzamem ven palico za kotrolo olja v motorju, se vidijo neki mehurčki med oljem, kaj je to normalno ali kaj hudo narobe?

Vode mi ne zmanjkuje, olja pije zelo malo...

Hvala

Lp
kača_alfa
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Pe Feb 12, 2010 1:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: grosuplje

ja dobro sigurno ni, če so mehutčki vode pol ti lahko nekje pušča not voda, drgač pa zamenjaj olje in filter pa poglej če bo isto, al je olje z metalnimi dodatki :?
Mboy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 112
Pridružen: Sr Avg 25, 2010 11:04 pm

Olje je SELENIA, menjan je bil pred 3.000 km
Mboy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 112
Pridružen: Sr Avg 25, 2010 11:04 pm

Ali je možno, da se olje peni, če ga je malo preveč? Kr ga imam malo čez maksimum notr, ko sm gledu po palici.
Ga bom probal malo ven potegnit, če bo kj drugače, če ne pa poskusim z MOTUL 300V 10W40
dancekbanancek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 7:50 pm

Jaz imam selenio racing notri pa tudi malenkost čez max pa se ne peni.
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Olja NIKOLI ne sme biti čez maximum,bolje malenkost pod!!!
Mboy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 112
Pridružen: Sr Avg 25, 2010 11:04 pm

Takole, izčrpal sem malo manj kot pol litra olja iz mašine, vendar se olje še vedno peni, bom poskusil menjati olje in probal bi z MOTUL 300V 10W40, ampak sem zasledil tole:

Glede 100% sintetike ni problem. IN prehod iz 100% sintetike na polsintetiko tudi ni problem. Problem je, če iz mineralnega ali polsintetike prešaltaš na 100% sintetiko.

Ali to drži, ali se nimam kaj bati?

Hvala


Lp
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Prešaltaj na Motul X-Cess 5W-40 - http://www.motornaolja.com/motul/8100-x-cess-5w-40-5l

In komot greš iz pol-sintetike na sitnetiko! Sinteteika je vedno boljša izbira kot pol-sintetika.

Penjenje pa z menjavo olja dvomim, da boš odpravil.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Bolj problematičen je prehod iz 100% sintetike nazaj na minerlca. Takšne poteze se baje bolj ko ne odsvetujejo.
a33
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 582
Pridružen: Če Jul 07, 2005 2:12 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MB

alfa_samec napisal/-a:Bolj problematičen je prehod iz 100% sintetike nazaj na minerlca. Takšne poteze se baje bolj ko ne odsvetujejo.
kaj se zgodi če to nardiš?
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

mitoma napisal/-a:Olja NIKOLI ne sme biti čez maximum,bolje malenkost pod!!!
Obrazložitev?

Sam sem včasih v 33-ko in tudi sedaj v gtv točil pol litra čez max. Seveda sem imel oba motorja razdrta prej in sem meril prostornino karterja in kaj se dogaja ob več olja. Stvar je taka da tudi ob skoraj litru več olja le to še vedno lepo ostane v karterju pod nivojem gl.gredi in pod zaščitnim "plehom"
Točim pa malo več zaradi dolgih hitrih ovinkov, kjer so boxerji radi zaribali in tudi v v6 imam pač boljši občutek.

Ostali, vržte že to selenio ven pa dajte kvalitetno olje, cene so itak iste oz je selenia večinoma dražja...
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

a33 napisal/-a:
alfa_samec napisal/-a:Bolj problematičen je prehod iz 100% sintetike nazaj na minerlca. Takšne poteze se baje bolj ko ne odsvetujejo.
kaj se zgodi če to nardiš?
Lahko samo povem naprej, kar sem bral: Semy-sintetika in mineralno olje se meša brez problema (saj je nenazadnje semi derivat mineralnega olja), polna sintetika in mineralno olje pa se ne mešata in tukaj nastopi problem, ker pri menjavi olja ostane neka količina starega olja še zmeraj v motorju. To velja za poliglikolna olja in ne za kvazi sintetiko, ki je derivat mineralnega olja in označeno kot full sintetika.

Shell je baje nekaj delal na tem, se pa veliko v to nisem poglabljal. Je pa tudi nesmiselno dajat najprej not olje za recimo 30€/liter in potem zopet mineralno za 2€/litru. Vsaj meni, no.
Mboy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 112
Pridružen: Sr Avg 25, 2010 11:04 pm

Kaj pravite na tole olje:
http://www.motornaolja.com/motul/6100-s ... -10w-40-2l

Boljše od Selenie 20K 10W40 ?


Hvala

Lp
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Glej, če bi malo pobrskal, bi našel malo morje tem o oljih in malo morje odgovorov, da je tudi že rabljeno olje iz friteze boljše od pofukane Selenia brozge...

Saj ni tako hudo prebrati vsaj dva ali pa tri predhodne poste v temi.
Uporabniški avatar
stuhec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3153
Pridružen: So Jan 03, 2004 12:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: M Sobota, tel: 041 761446

Alan napisal/-a:
mitoma napisal/-a:Olja NIKOLI ne sme biti čez maximum,bolje malenkost pod!!!
Obrazložitev?

Ostali, vržte že to selenio ven pa dajte kvalitetno olje, cene so itak iste oz je selenia večinoma dražja...
kaj pa naj dam namesto silenie v 2.4 diesel ?
super
Odgovori
  • Informacija