Ar 146 1.4 - pokanje in cukanje, ko je hladen

Tehnične teme o modelih 145, 146, 155 in GTV/Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
tobika
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 66
Pridružen: Ne Jan 11, 2004 9:18 pm
Kraj: Obala

že naslov pove...ko zjutraj ali pa kadarkoli,ko ja hladna,speljem...nima moči,cuka,pedalo gasa gre v prazno in poka ko hudič . Čez auspuh?
Luftemeser,kabli?? kaj bi lahko še bilo.
Svečke menjane na 100 000. Zdaj imam 130 000 km.
uno...due cuori e un cuoricino sportivo
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

Skorej 100 % LMM-luftmesser.
Men je isto delal lani v zimi ko je blo fulj mrzlo pa že v jeseni je začel nagajat.Mi je pa isto delal kot tebi ko je bil mrzel je bil kot da ma 50 konjev in ni konstantno nabiral obrate je vedno vmes neki cukal kot bi ga nekaj dušilo,ko sem bil živčen da mi to počne sem gas pohodil do podna in je včasih tudi pokalo zadi nad auspuh :lol: čuda.
Ko se je pa malo segrela na delovno temperaturo se je pa stanje normaliziralo in je avto šu ko strela.
No po nasvetih forumašev sem se lotil operacije čiščenje LMM-ja in je rezultat bil neprecenljiv.Zdaj že več kot 1 leto od čiščenja pa še vedno je super.Spucaj LMM in prihrani muke Alfeti in sebi :wink:

l.p.
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

Tudi meni isto dela in verjetno je kriv LMM sem tudi sam takega mnenja probal sem že 2 rabljena vendar brez uspeha tako da bom sedaj naročil novega in je mir, mi pa zju3 ko avto vžgem ko hočem spelat crkne ene 4x in pohodim poln gas avto ne pride skoraj niti do 100 obratov, seka iz auspuha in trokira ko pes , ko se segreje na delovno temperaturo je v redu.
Probal sem že tudi z raznimi čistili ga očistit vendar brez uspeha.
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

Sam okej pr teb je neki sigurno še drugega da ti crkne avto,ker men je sam trokiral in ni nič vlekel pa cukal je,ko se je pa malo segrel pa se je stanje normaliziralo.Tebe še tu neki drugo je** k maš vse skup oženjeno.

l.p.
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

Ma dopizdil mi je danes in sem naročil na firmo nov Boschev LMM pride pa 254€ s popustom in brez ddvja na firmi pa ga dobim za 160€ tako da sem ga naročil ju3 ali v sredo ga dobim da vidim kaj bo potem pa naprej , sumim še motorček prostega teka ki je prav tako drag ko pes... :S
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Čaki tok drag pa spet ne sme bit? A si naročil z ohišjem al samo chip k ga daš v ohišje?
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

komplet z ohišjem original Bosch
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Ceneje te bi prišlo brez ohišja. Ohišje že imaš, ni nobene potrebe po tem, da ga menjaš. Dobr kar je, je zdej. :)
Uporabniški avatar
tobika
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 66
Pridružen: Ne Jan 11, 2004 9:18 pm
Kraj: Obala

ja nič....zdaj sva LMM ven pobrala...
bo treba spucat,pol pa da vidimo....ali bo treba novega...
uno...due cuori e un cuoricino sportivo
Uporabniški avatar
tobika
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 66
Pridružen: Ne Jan 11, 2004 9:18 pm
Kraj: Obala

očiščen in zaenkrat ne cuka več.... :D

zdaj ne bom več streljala po Izoli,ko grem iz službe :mrgreen:
uno...due cuori e un cuoricino sportivo
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

No lepo da si uredila zadevo.Moj je bil kr fajn zapacan so se kar neke saje direkt videle na njem.

l.p.
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

Zanima me glede lučke za motor če je hin LMM in ga menjaš z novim lučka mora sama ugasniti ali je treba s testerjem? avto je pa 96 letnik?
kdo ve?

Moram povedat da je z novim LMM om stanje veliko boljše in nežnejša vožnja brez cukanja ter malenkost bolj potegne, glede porabe še ne morem govoriti sem ga komaj menjal, vendar mi pa še kar nagaja da ko mi nekaj časa stoji da se res čisto ohladi ga prižgem nima odziva na gas in crkne tako se mi zgodi ene 2-4x potem je v redu, ampak se to ne dogaja vedno ampak nekje vsakič ta drugič :D

Kdo ve kaj bi še lahko bilo?
lp
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

Lučka bo pomoje sama ugasnila... pri odklopljenem MAP-u je svetila kake 15 min dokler ni ECU pogruntal da je le priklopljen :)
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

Aha potem mora biti še nek senzor hin bo treba na tester , kajti po treh dnevih voženja z novim lmmom se mi še ni ugasnila in še kar ugaša ko je mrzla takoj ko jo vžgem vendar ne več tako pogosto. :doubt:

Pa gremo naprej iskati napako :cry:
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Kaj pa motorček prostega teka? Če se zatika ali pa je zapacan, potem avto crkuje.
Odgovori
  • Informacija