Tresenje pri speljevanju, Alfa 145 1.4 TS

Tehnične teme o modelih 145, 146, 155 in GTV/Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Mboy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 112
Pridružen: Sr Avg 25, 2010 11:04 pm

Zdravo, imam eno vprašanje, Alfo 145 1.4 TS, vozim malo več kot 1 leto, ko sem kupil avto, je bila sklopka nova, se je čutilo, ker je bila čisto mehka, avto je lepo speljeval. Čez nekaj časa je sklopka postala bistveno bolj trda za pristisnit ampak ok, to sem se navadil.

Zdaj pa imam problem, namreč, ko je avto hladen in ko speljem mi ful zatrese, nato, ko se vozim nekaj časa, potem tega tresenja ni več.

Ali je to sklopka ali kaj drugega? Ker če je kakšen vztrajnik ali kaj podobnega, sploh ne mislim menjat, k zadeve niso poceni...


Hvala
Lp
Latimeria
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: Pe Jan 07, 2011 12:15 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

živjo

koliko kilometrov pa imaš za seboj? Zelo vrjetno je cilinder sklopke zluftan, podobne težave z občasni tresenjem sem imel na svojem subaruju. Razen če voziš agresivno, potem pa vprašanje..
Mboy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 112
Pridružen: Sr Avg 25, 2010 11:04 pm

Zdravo,

glede tresenja pri speljevanju, zamenjal sem komplet sklopko (VALEO, kupljena pri EUROTON-u), po 5 mesecih se je zgodba ponovila, pri speljevanju spet trese.

Sem pa pozimi, ko je bilo mrzlo opazil oz. slišal, da ko je avto hladen in je lavfal v prostem teku, se je slišalo neko "rožljanje" kot da imam kamenje v menjalniku in tudi čutilo se je na prestavni ročici, ko pa sem stisnil sklopko pa je nehalo nato pa spet ko sem spustil sklopko. Po nekaj km vožnje pa se je zadeva umirila. No zdaj ko je toplo, pa tega ni več slišati ne čutiti, vendar sumim da je potisni ležaj krivec, saj prej z staro sklopko tega rožljanja ni bilo.
Garancijo ne vem če mi bodo priznali, saj sem sklopko menjal sam.
Odgovori
  • Informacija