Problem alfa 146 1.4 TS, pomagajte mi ugotovit...

Tehnične teme o modelih 145, 146, 155 in GTV/Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Tudi najmanjša razpokica lahko vleče zrak skozi. Raztegneš tole harmoniko in šele takrat vidiš luknje.
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

In verjetno je najboljsa alternativa naročiti kr z ebay silikonsko cev vrjetn je tak vsaj dolgo zdrži
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

jst sm kot sm ze napisou, mel 2 al pa 3 primere take, pri enme je bil lmm, ko sem ga odklopil, je avto sel normalno, prid rugih dveh pa tudi na servisu niso nic nasli, ker so prej ze vse doma zamenjali, in so na servisu rekli, da ne vedo, ker je to ze vse zamenjano

se enkrat, nic te ne kosta ce preveris fazo motorja, en zob med sesalno in izpusno pocne take zadeve da ni za verjet

primer(sicer ni alfa)opel tigra, pred glavnim servisom delovalo vse uredu, po servisu avto pod stantgasom cukal, ni prijemal obratov, sele ko si vklopil klimo, je avto dokaj mirno laufal(vecji obrati ko je klima)

delali use zivo, ni da ni, avto laufal od 2000 obratov naprej norlano, edino stantgasa ni bilo, kot bi moral bit-sem reku pel nazaj avto ni v fazi, in je res peljal nazaj, za en zob je bil iz faze(16Ventilar)
in tak avto je prisel iz servisa, ne da bi umes kaj preskocilo, tam so rekli da je to normalno #-o
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
a33
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 582
Pridružen: Če Jul 07, 2005 2:12 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MB

mam podoben problem, avto včasih ne drži štandgasa ker crkne, ko ga mal steram vse ok ?? MPT?



glede cukanja ipd: če je noter kako navadno olje ali semi sint, mal pocukava in je živčn motor, s sintetiko tega ni.

če je zadeva mal hujša sem tud še prešraufual vse senzoje pa nič... nakonciu šel gledat svečke, zmanjal glevne in delalo kot novo.
Odgovori
  • Informacija