Alfa 146 1.6 16 V Problem

Tehnične teme o modelih 145, 146, 155 in GTV/Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
inc1
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: Ne Maj 06, 2012 8:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Pozdravljeni pred kratkim sem kupil alfo 146 motor 1.6 16V :D Use lepo in prau dokler mi ni začelo doma po dvorišču puščati olje. Sedaj pa da nebom zamenjal pol motorja me zanima samo kaj bi to bilo narobe oziroma kateri del bi bilo potrebno zamenjati. Na strani na kateri je jermen mi spodaj zelo pušča olje. Zamenjala smo tesnilo pokrova ventilov ki je bilo tudi fuč in je malo bolje vendar še zmeraj je luža pod avtomobilom. Nivo olja v avtomobilu je centimeter čez max. Zdaj pa nevem kaj bi to bila glava zanič ? ali možno da je samo semering? Nivo vode je skoz enak temperatura normalna. prosim za pomoč Najlepša hvala že unaprej za odgovore l.p rok
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7743
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

pozdravljen!

majstr koliko olja ste pa vlili v motor, kar je viška bo šlo nekje ven in še kaj lahko odleti mimgrede.

meni so ga lani v 1.4 vlili natanko toliko kot sem ga prinesel s sabo (5l.)
in rezultat; dokler ni prišlo do tistega nivoja kot ga motor prenese je bilo na tleh .... :roll:
sedaj je nivo nekje 0,5 cm pod max. in tudi kapljic ni več pod motorjem na tleh.
tako, da nekje 4,5 oz. še raje 4,3 litra notri vlit in pač 2 x na mesec prečekirat nivo

itaq so pa mnenja deljena, boš slišal še kakšno drugo varjanto :mrgreen:
Zadnjič spremenil Gregson007, dne Ne Maj 06, 2012 8:45 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
Slika
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

Nivo olja v avtomobilu je centimeter čez max.
olje ne sme biti nikoli pod min in nikoli čez max, najprej bi bilo dobro da to urediš potem se bo pa videlo dalje.
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

spucaj motor, pa glej kje ven teče...
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7743
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

levo zgoraj - nad alternatorjem - nad glavo, kjer je pokrov čez jermen je najbolj mastno in v tej točki na tleh so tudi kapljice

@inc1: koliko ima prevoženih in katero olje je notr, če veš :?:
Slika
Uporabniški avatar
inc1
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: Ne Maj 06, 2012 8:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

levo zgoraj - nad alternatorjem - nad glavo, kjer je pokrov čez jermen je najbolj mastno in v tej točki na tleh so tudi kapljice

Točno tu ja samo jz avto ko sem kupu je blo že tok ola zdej pa res nevem kaj zdej semering je hin al samo olje vn stočimo pa bo.Drugače avto je res fajn pa to nebi rad da me zdaj to spravi da ga kar prodam hehe :D hvala res usem za odgovore
Uporabniški avatar
inc1
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: Ne Maj 06, 2012 8:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Drugače olje je agip sint 2000 Kilometrov pa ima 193.000
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7743
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

-stoči vn ves olje in če ti rata izmerit kolk ga je bilo to notri.
-zamenjaj oljni filter in vlij notri novo olje toliko da bo pod max. in spremljaj zadevo, to je za začetek najcenejša varjanta da probaš

olje je primerno in celo priporočeno je bilo svoje čase za te motorje in tudi nekaj formašev ga fura v 145-ha Ts in so zadovoljni z njim.

garant ga je preveč notr sploh če krepko čez max.
postavi nek karton spodaj ko se pripelješ domov in pusti čez noč in poročaj koliko je tega izpusta spodaj
Slika
Uporabniški avatar
inc1
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: Ne Maj 06, 2012 8:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Bom jutri olje vn stoču pa novega notri dau pa fller zamenju da bo tko k more pa mašino oprau pol pa poročam kako bo hvala za odgovore.
Uporabniški avatar
inc1
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: Ne Maj 06, 2012 8:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Pozabil sem dodati da sem učeraj ko sem se peljau po avtocesti zasledil da mi je močno kadila belo a je to posledica tega kar smo prej omenili preveč olja??? kadilo se je 3 minute zelo močno potem pa čisto nič več???? :roll:
da bo lažje sem sledil teme malo po forumu in sem našel podoben primer. Čep normalen nič smetane oziroma karkoli podobnega vode dovolj pregreva se nič kot sem omenil je pa res da sem prej prau avto približno 10 minut nazaj
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

belo je voda.

Voda v izpuhu?
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7743
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

pa kaj tarokira ko dodaš gas, da ni glavno tesnilo prestrelilo :|
lahko tudi da je čisto malenkost preplozalo

sicer pa malo povonjaj zadaj in nekdo naj zaturira, po čem ,,diši,,
Slika
Uporabniški avatar
inc1
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: Ne Maj 06, 2012 8:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

:D Dejansko sedaj nič več olje ne pušča smo ga zamenjali in natočili toliko kolikor je bilo potrebno in use štima.
imam pa še dva uprašanje mogoče ne spada v to temo ampak me zanima a je kak problem glede športnega filtra oziroma kaj je z merilcom pretoka zraka potem je treba odklopiti al kako? pa zanima me še če se dobi kje kak spojler za alfo 146 pa ne za 300 eur :D
dancekbanancek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 7:50 pm

Filtra ti nebi priporočal, svoj čas sem ga imel pri svoji 145QV pa je več žrla in slabše šla-bojda računalnik ne dobiva pravih podatkov in zato take posledice... Pa saj se tele stari TS lepo oglašajo, če že kaj na zvoku delat bi ti priporočal kakšen kvaliteten izpuh... moje skromno mnenje...
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

Sam sem imel športni filter gor.zedav je tulila nenormalno,a kaj ko mi je v slabem mesecu dni zapacalo LMM in potem je avto trokiral cukal,pokal iz izpuha,skrtatka vse se je dogajalo,ko star štajer 18 konjski :lol: .Potem sem odstranil filter in komplet sesalne cevi in LMM,ščistil in od tistega časa mam mir in avto deluje brez problema.

l.p.
Odgovori
  • Informacija