ALFA 145, 2.0 - izbira izpušnega sistema

Tehnične teme o modelih 145, 146, 155 in GTV/Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
dejan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1692
Pridružen: Ne Sep 07, 2003 5:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

No evo, zgodilo se je prejšnji teden, da mi je preplozalo srednji lonc na moji alfici, zdej pa sem v rahli dilemi kaj naj naredim. Avto sem že zapeljal na kanal, pa se ne splača več švasat, ker je pretanek pleh in bi naredil še večjo luknjo, tako da je očitno edina možnost menjava. Ker je tudi že zadnji lonec v slabem stanju sem se odločil, da bi bilo najbolje zamenjat komplet od katalizatorja naprej.

In sedaj nagradno vprašanje:
Kaj predlagate da dam na alfo, rad bi pa da ima podoben glas kot sedaj, ne da je kot bombnik.
Axi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: So Okt 11, 2003 1:19 pm

kompletov od katalizatoja naprej ni ravno na izbiro. vsaj od tujih firm ne.

v glavnem sam imam Supersprinta. cena pa ni ravno ugodna. bi se pa sel na tvojem mestu pozanimati se za DeVito izpuhe ki jih nekateri zelo hvalijo. baje lahko izbiras tudi kaksen glas zelis itd.
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

morm dect da zame je devito zmaga zvok je fenomenalen samo homologacije nima za to morš pa racing boya uprašat lahko napedena
Uporabniški avatar
dejan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1692
Pridružen: Ne Sep 07, 2003 5:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Axi napisal/-a:kompletov od katalizatoja naprej ni ravno na izbiro. vsaj od tujih firm ne.

v glavnem sam imam Supersprinta. cena pa ni ravno ugodna. bi se pa sel na tvojem mestu pozanimati se za DeVito izpuhe ki jih nekateri zelo hvalijo. baje lahko izbiras tudi kaksen glas zelis itd.
po mojem skor gotovo obstaja original, samo se sploh ne upam poklicat na avto triglav pa vprašat, ker imam švoh srce :D :D

A supersprint imaš samo zadnji lonc ali oba? Pa še ceno mi zaupaj za tvoj auspuh, če ni skrivnost seveda, pa kje se jih najugodneje dobi.
Axi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: So Okt 11, 2003 1:19 pm

original itak obstaja.

mam Supersprint zadnji lonec, srednji lonec pa se S.O.S. kat namesto original katalizatorja. sicer mi se vedno ni jasno kaj naj bi to bilo. kao sportni kat. :?: :roll:

cena. vse skupaj me je prislo cca. 150k SIT ce se ne motim od tega zadnji lonec priblizno 70k nekje. kat. kao 30k se pravi da bi moral biti srednji lonec ene 50k.
prodaja jih pa Avtolux pod mercatorjevo poslovno stavbo v LJ.
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

heeeeeeeeeee tega v avtolux osebno poznam tko da če rabš kej bom se zmenu za kak popust sm pr njemu kupu športni filter, pa še par stvari
Uporabniški avatar
dejan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1692
Pridružen: Ne Sep 07, 2003 5:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

150 jurjev je pa mal preveč, a ma kdo kaj cenejšega?
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

dr napisal/-a:150 jurjev je pa mal preveč, a ma kdo kaj cenejšega?
Ko sem jaz kupoval je bil zadnji lonec od SS 350000itl, cca 150 EUR!
Drugače imam pa lonec namesto kata fi 60mm nato cev do zadnjega lonca fi 60mm! Zvok je dokaj močen, a za nas Alfiste je to melodija :lol: :lol: !

p.s. Ko sem povečal fi cevi se je malo poznalo, medtem ko menjaš lonec, se spremeni samo zvok, gre ravno tolko!

Ciao Alfista :D
Slika
Odgovori
  • Informacija