Ne vžge / Težko vžge - AR 145/146, 1.4 TS

Tehnične teme o modelih 145, 146, 155 in GTV/Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

alfa prozax
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 26
Pridružen: Če Okt 18, 2007 2:18 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Godovič & Nova Gorica

Rambario napisal/-a:Nestoj odklapljat nobenega senzorja edino če misliš pol z testerjem brisat napake, kajti usak senzor ko odlopiš in daš pol kontakt je zabelež napak v računalniku in jo je treba zbrisat..
kleme odklopiš obe in jih daš skupaj da se tikajo + in- tako se računalnik resetira..
si probal z rezervnik ključem prižgat?
Jop tudi.

Nič novega.
Rambario
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 86
Pridružen: Po Dec 29, 2008 6:39 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Portorož
Kontakt:

meni se je to dogajalo in sem mogu na novo skodirat ključ..
v knigici tam ki maš servisno in ta jajca je en kartonček ki piše ena koda gor..
preberi si v navodilih kako se to nardi to se dela z unim tretjem ključem ki ga maš...

in pol mi je avto delal ko šus..
alfa prozax
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 26
Pridružen: Če Okt 18, 2007 2:18 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Godovič & Nova Gorica

Rambario napisal/-a:meni se je to dogajalo in sem mogu na novo skodirat ključ..
v knigici tam ki maš servisno in ta jajca je en kartonček ki piše ena koda gor..
preberi si v navodilih kako se to nardi to se dela z unim tretjem ključem ki ga maš...

in pol mi je avto delal ko šus..
Pa se ti je med vžiganjem kaj prižigala lučka za code oz. je gorela?
Ker meni ne. Po mojem je tako oz. sumim malo. Avto je 98 letnik. Zdej je vlažno zunej že uff, full cajta. Po mojem je kaj odpovedalo. Ne vem, ma bom že zvedel kaj je narobe :Ž))

LP,
Jure
Rambario
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 86
Pridružen: Po Dec 29, 2008 6:39 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Portorož
Kontakt:

sem skoraj siguren da nima nobene lučke za kodo..
vse je vezano na lučko ki je šoba narisana...
alfa prozax
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 26
Pridružen: Če Okt 18, 2007 2:18 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Godovič & Nova Gorica

Ok.
Dobil klic od mehanika lih kar. Sporoču mi je, da je obudu nazaj "Alfettu" :roll: . Malo je ščistil svečke, pa je vžgala v šusu. Tako da so za zamenjati. Uff, še dobro, da ni kaj resnejšega. Hvala vsem za pomoč fantje. =D>

Mogoče kdo ve kje dobim svečke po dobri ceni v okolici NG? 8)

Fajn se imejte še naprej.

LP, Jure
Mboy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 112
Pridružen: Sr Avg 25, 2010 11:04 pm

Pozdraljeni, zadnje čase se mi dogaja, da mi avto zjutraj ne vžge takoj. Ko obrnem ključ, mi skoraj vžge, potem pa ugasne, potem v drugem poskusu pa normalno vžge. Alfo imam skoraj 2 leti, pa je skos vžigala, edino kar je tudi že skos, da ne vžge v trenutku ko obrnem ključ.
Recimo Rover (katerega imam še dodatno) 1.4 16V motor, ko obrneš ključ takoj vžge...

Predlogi?


Hvala
Miha994
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 89
Pridružen: Ne Mar 25, 2012 3:46 pm

jst na moji 146 učas ko obrnem kluč tud, začne mal vžigat pol pa nč. Pol pa čist normalno. Samo če se kdaj to zgodi mi, kluča ne obrnem nazaj pa še enkart užgem ampak ga kr džim tko sekundo dve pol pa naprej začne užigat. Vže pa potem prec.
Odgovori
  • Informacija