alfa 145-servo črpalka?

Tehnične teme o modelih 145, 146, 155 in GTV/Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
R3nat0
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 6
Pridružen: Pe Okt 19, 2012 2:24 pm

Lep pozdrav :)
Pred 1 mescem so mi zamenjali volansko letev ker je pri prejšnji puščalo olje...v istem času so mi še zamenjali svečke in akumulator :) še isti dan sem se šel peljat z avtom in blo je slišat neko čudno "brnenje"...višji kot so obrati glasnejše je brnenje...ko sem vprašal mehanika zakaj to brni je rekel da to tak more bit čeprav tega brnenja pred menjavo svečk in volanske letvi ni bilo...šel sem tudi na pooblaščen alfin servis kjer so mi rekli da je možno da je servo črpalka hin ampak da nevejo čisto točno... :roll:
Tudi servo olje je "čudne" barve...vem da bi moralo bit temno rdeče barve ampak je trenutno črnkaste barve...odtenek rdeče se vidi samo če "poliješ" olje po belem papirju...tudi za olje mi je mehanik reko da tako pač more bit in da so mi novo olje not nalili...
Ve mogoče kdo kaj bi lahko bilo narobe ker sem ravno kar plačal 700 evrov za servis pa se mi res še neda črpalke menjavat? je možno da so mi napačno olje noter nalili? :)
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

če boš rabu črpalko mam na zalogi 20€
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

če ti je volanska puščala zna biti da je tudi pumpa šla v maloro...
si se kaj vozu naokoli z premalo olja v sistemu?
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
R3nat0
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 6
Pridružen: Pe Okt 19, 2012 2:24 pm

pumpa je bla brez olja samo prvi dan takrat ko so mi povedali da letev pušča olje...pol pa sem vsaki dan prevero kolko je olja pa če je blo malo pod maximumom sem takoj dolil tak da dvomim...pa zdaj se že 1 mesec vozim okoli pa volan normalno dela edino to nadležno brnenje je slišat... strah me je edino ker so mi rekli da se lahko baje avto "vžge" če je pumpa hin...je to res?
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

ahahaha nebo se ti vžgalo :D
najslabši scenarij je da ti spusti pumpa in boš v trenutku brez servo volana :lol: ampak še to verjetno če bo pumpa spustila bo postopoma (ne deluje pod nižjimi obrati).
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
R3nat0
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 6
Pridružen: Pe Okt 19, 2012 2:24 pm

te pa bom raje olje samo zamenjal ker je neke črno rdeče barve pa ko bom ostal brez servota bom vedo da je pumpa šla pa jo bom takrat zamenjal :)
Odgovori
  • Informacija