Okvara 145 qv

Tehnične teme o modelih 145, 146, 155 in GTV/Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
ANDRE1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 131
Pridružen: So Okt 10, 2009 7:44 pm

Pozdravljeni,

Latnik omenjenega avta sem približno leto in 3 mesece. Do sedaj sem naredil le reden servis, vse ostalo je bilo ok. Avto sem kupil dobro ohranjen, z zamenjanimi ogromno deli.

31 decembra pa se je zgodilo da sem avto malo priganjal in kar naenkrat se je zadeva med vožnjo crknila.
Avto ni več vžgal, verglal je pa tako kot da je brez kompresije.
Danes mehanik podre zadevo in ugotovi da je strgalo jermen izravnalnih gredi. Zobati jermen naj bi ostal cel.
Se je komu to že zgodilo? So ventili ostali celi ali jih je potolklo? Ker mislim da je zobati jermen zagrabil prej omenjenega in najbrš je potem tudi zobati preskočil kar pa vemo kaj pomeni.
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

zmeri kompresijo pa boš vidu kok je ura :)
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

ugodno odkupim :P
ANDRE1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 131
Pridružen: So Okt 10, 2009 7:44 pm

No saj jutri ko bo avto dejansko razdrt se bo vedelo več.... drugače pa avto NI naprodaj ni še dolgo ne bo :)
ANDRE1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 131
Pridružen: So Okt 10, 2009 7:44 pm

No stanje je tako,

odtrgal je jermen balansirnih gredi ki ga je zagrabu zobat ki je zato preskoču. Rezultat - pokrivljeni ventili in najbrš tudi glava.

Danes kupil drugo glavo ki se jo bo dalo poštimat (ventili, tefloni), zamenjal se bo še batne obročke pa ojnične ležaje. Razmišljam pa tudi o variatorju , ima kdo kako ugodno ponudbo?
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

ugodna vrjanta je, da daš obnovitven kit notr za 7€, sam je bolj loterija to, če bo kaj pomagalo :)
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
ANDRE1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 131
Pridružen: So Okt 10, 2009 7:44 pm

No da malo povem kaj se dogaja:

se vedno sem brez avta. Danes že 26 dan. Kupljeni vsi deli, čakam da mehanik sestav. Razlog okvare je bil odtrgan jermen balansirnih gredi ki ga je nato zagrabil še zobati ki je seveda potem preskoču in šli so vsi ventili (pri cca. 6500obr).

Zdaj pa stroški:
-vleka 50e
-jermena + šponerji cca.130e
-110e druga glava motorja + 40e za brusenje + menjava teflonov in požlajfat ventile) = 150eur
-8e variator kit
-190e (kompletna tesnila 120e, ojnični ležaji 25e, semering menjalnika 40e...+ še nekaj malenkosti)
-100e novi batni obročki
-180 nova sklopka (stara je bila čisto pri koncu)
-olje 50e
+ antifriz in ostale drobnarije + delo mehanika ki še ne vem koliko bo računal :)


Se pravi materiala se je nabralo za 800e.
Na začetku sem računal na precej manj, ampak če se že rihta bolše da se zdaj pomenja zadeve in bo potem mir (upam).

Se pravi z delom vred računam na okoli 1200 e stroška za popravilo 12 let stare 145qv. Precej veliko glede na to da sem jo kupil za 1500e pred letom in tremi meseci.
Avto je drugače lepo ohranjen, kilometine je na števcu cca: 287000 .
pred dvemi leti so bile menjane tudi vse zavore, izpušni sistem, lambda, luftmesser, porihtano podvozje (brez lufta)... avto je v originalnem stanju in srebrne barve. Tako da očitno bo avto pri meni še vsaj 2 leti ker se je prej ne bo splačalo prodajati.

[/img]
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

ce bi napisal da rabis sklopko imam doma se eno novo valeo rezerve. dal bi jo za polovico cene ki si jo navedel :)
ANDRE1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 131
Pridružen: So Okt 10, 2009 7:44 pm

Sem imel pri prodajalcu v dobrem eure, ker sem kupil napačne batne obročke in sem potem drugje dobil taprave, tukaj sem imel pa potem v dobrem denar in sem zato vzel sklopko
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Si mogoče lastiš to QVjko...

Slika
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

za ta dnar bi ti jz celo prodal, zamenjas motor in vozis. pa tut sklopko mam novo:D
Slika
ANDRE1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 131
Pridružen: So Okt 10, 2009 7:44 pm

Tale ni moja, mislim pa da je to ta ki se je vozila po mengšu in okolici pred kakšnimi 3 meseci? Potem se je prodajala za 500e če se prav spomnim. Zelo lepa. Moja je srebrne barve.

Slika

Slika
Uporabniški avatar
Biaggio
Alfist
Alfist
Prispevkov: 250
Pridružen: Sr Avg 10, 2011 12:21 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Tolmin

Foggy napisal/-a:Si mogoče lastiš to QVjko...

Slika
Če se ne motim, se ta trenutno vozi po Tolminu in okolici. Sem jo že nekajkrat srečal, temnjene zadnje šipe pa LJ registrska. Če ni to ta, pa obstaja še ena zelo podobna... :lol:

Slišat pa ni bila najbolj zdravo... :doubt:
Having an Alfa is like having a two-year old; anoying most of the time but you would never give her away...never!
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Tista iz Mengša je imela temnjena stekla in ni ta, katere sliko sem prilepil.
ANDRE1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 131
Pridružen: So Okt 10, 2009 7:44 pm

Morda ves kam je sla tista iz MEngsa? Zgledala je zelo lepa.... pa se na koncu pridajala za 500eur. Kdo ve vzrok tako nizke cene?
Odgovori
  • Informacija