Sopotnikova šipa ne gre dol

Tehnične teme o modelih 145, 146, 155 in GTV/Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

Torej ta problem imam že lani od poletja ampak ni blo nikol časa za razderat.
No problem je ta,včasih gre steklo dol.nazaj gor pa za vraga noče it,nakar se matram pol ure da končno spravim szeklo nazaj gor.Zdaj pa sploh več ne gre dol in ne gor.
Zdej pa tak,ju3 bom pol preveril ali elektrika sploh pride do stikala na vratih.
Če elektrika je do stikala,potem bi naj bilo zanič stikalo ali pač?
Če elektrike ni do stikala,potem bi naj bila varovalka ali pa motorček?
Na šoferjevi strani gre brez problema šipa dol gor in tudi z šoferjeve strani ne morem spustit šipe na sopotnikovi strani.Tak,da po moje nekje elektrika za sopotnikovo šipo ne štima.Bom ju3 preveril kak je z elektriko,preden podiram tapeto na vratih in po možnosti polomim vse zatiče,zdaj ko je mrzlo.

l.p.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Najlažje ti je najprej preveriti varovalke, če štimajo. Drugače se pa pri zaprtem oknu mora slišati klik, če okno hočeš zapret. Če ni klika, potem ali je fuč motorček ali pa ni elektrike. Verjetno pa je, da ne dela več motorček za dvig stekla.
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

Ja klik se ne sliši.Bom kasneje pregledal zadevo.Zdaj če štrom pride do stikala in če je varovalka cela.potem je najbrž motorček.Ni druge pregledat bo treba.

l.p.
Uporabniški avatar
Biaggio
Alfist
Alfist
Prispevkov: 250
Pridružen: Sr Avg 10, 2011 12:21 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Tolmin

js sm imel enak problem, isto na sovoznikovi strani. problem je bil v stikalu, za gor ni imelo stika vedno. sm samo malo očistil kontakte pa zdej dela bp že eno leto. ampak če se ne sliši niti klika potem verjetno je res motorček fuč...

je pa še ta fora - če imaš slučajno odklopljeno (ali pač slab stik) stikalo potem ne dela nič. pr meni je blo tko ko sm podiral tapete dol in sm hotel odpret sovoznikovo šipo z voznikove strani ni delalo, dokler nism dal nazaj gor stikala na sovoznikovi strani... :roll:
Having an Alfa is like having a two-year old; anoying most of the time but you would never give her away...never!
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

mam stikala in motorje če boš rabu.
Uporabniški avatar
Unek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1797
Pridružen: So Apr 18, 2009 10:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trbovlje

Lahko je hin stikalo na sovoznikovi ali voznikovi strani. Ker če je stikalo na desni hin, sovoznikovega okna tud z voznikove strani ne moreš odpret/zapret... preveri oba stikala prej...
Alfa je kot baba z visokim petam, za gonit pa za kazat. Za vse ostalo je neuporabna.
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

Evo ga tak je zadeva.
Zdaj sem bil v avtu štrom do stikala je.Šipa gre dol brez problema,gor pa zaboga noče.Še dobro da sem jo spustil mogoče za pol centi in sem se zdaj frčkal 15 min. da sem jo nazaj gor spravu.
Tak je na stvari ker šipa dol gre se klik dol sliši,za gor klika ni in tudi šipa ne gre gor.se moreš fejst potrudit,da nekak dobi stik da gre gor.
Po moje bo stikalo krivo,ker je vezje znotraj ful črno in sem zdaj kontakte spucal pošmirglal in še vedno isto.
Z šoferjeve strani tudi sopotnikova šajba ne gre dol.
Bom nabavil drugo stikalo v Gmt-ju povprašam če majo pa kupim novo pa pol vidmo kaj bo.

l.p.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

To vzameš rabljeno, kaj češ novo kupovat #-o
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

kaj pa če zamenjaš stikali?
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Uporabniški avatar
Biaggio
Alfist
Alfist
Prispevkov: 250
Pridružen: Sr Avg 10, 2011 12:21 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Tolmin

kosir1234 napisal/-a:kaj pa če zamenjaš stikali?
x2

probaj, preden za brezveze kupuješ stikalo. sicer pa ja, to dobiš rabljeno, neumnost je novo kupovat... :doubt:
Having an Alfa is like having a two-year old; anoying most of the time but you would never give her away...never!
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

Zamenjal in potem sploh ne gre dol ne gor.Pa tole stikalo ne koštat celga jezusa ali?
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

Evo stvar je taka.Ker tem bednem vremenu si nimaš kaj začeti in mi ni dalo miru pa še grem 1 x šarat to stikalo.
Vzamem to stikalo ven in ga malo bolj pobliže pogledam in sem najdu na vezju dve hm...nogici,ki sta bile videt kot da sta samo vtaknjeni v vezje brez lota.Pa sem si mislil,pa ajde bol nemren zjebat to,ker že itak ne dela,ampak bom poskusil.
Vzel sem spajkalnik in na vsako ˝nogico˝ dal kapljico lota.Grem zadevo priklopit in sprobat in voila....
Stikalo deluje gor dol brez problema,sprobu vendar 20x,tak da deluje brez problema.
Je možno,da sta bila za nedelovanje stikala,ta dva hladna lota??Drži kot pribito =D>
Mogoče je pa pijani italjan pozabil zalotat ko so delali vezje.

p.s. vglavnem,zadeva zdaj spet deluje no.slikal pa nisem,ker se nekak noče videt na sliki,kaj točno bi naj blo krivo,da ni delalo stikalo.

l.p.
Odgovori
  • Informacija