Alfa Romeo 145 - podvozje problem

Tehnične teme o modelih 145, 146, 155 in GTV/Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Mboy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 112
Pridružen: Sr Avg 25, 2010 11:04 pm

Zdravo, imam sledečo težavo, pred nekaj meseci (nekje pol leta nazaj) sem menjal prednje amortizerje + oba končnika volana + končnika stabilizatorja + prednja desna roka, sedaj pa mi je začelo spet tolčit, ko peljem čez luknjo, roka nima nobenega lufta (preveril mehanik), amortizer tudi ni nič kaj umazan, če bi spustil bi se verjetno vidlo, so pa MONROE amortizerji (cena za prednja dva....200 €).

Nimam pojma kaj bi lahko bilo...da spet tolče. Če kdo ve, naj pove...
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

vpetje stabilizatorja na mostu? pa tudi končniki stabilizatorja če si obnovljene kupu so bolj za en ku...
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Mboy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 112
Pridružen: Sr Avg 25, 2010 11:04 pm

Koncniki stabilizatorja so novi, ves material je nov...kupljen v Euroton-u Maribor.

Pregledal sem tudi nosilce motorja in so v redu. Glede vpetja stabilizatorja na most....dvomim da je to razlog.

Ali se da kako preveriti - testirati amortizerje, ce so v redu?

Lp
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

ja nevem, jz sm cel spredn konc zamenu, edino stabilizator, ko je na most pritrjen je še ropotal
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Mboy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 112
Pridružen: Sr Avg 25, 2010 11:04 pm

Aha...no bom pogledal se ta stabilizator, da vidim kako je z njim. Ker vcasih ko se peljem skozi ovinek in potem ko zravnam volan tudi nekaj zaropota (kot po zelezu), ni pa to stalno, samo obcasno.


Lp
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Kugla leve roke mogoče, al pa notranji volanski končniki...
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Mboy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 112
Pridružen: Sr Avg 25, 2010 11:04 pm

Stabilizator je v redu, puše na rokah so ok, prav tako tudi "kugle", amortizer ne pušča nikjer, vendar nisem 100%. Ko avto zazibam je tudi v redu, se lepo ustavi kot se mora, verjetno ni vzrok amortizer.

Ostane še samo polosovina, mogoče zglob ali notranji končnik volana oziroma vzvod volana.


Lp
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

ena lovska, vendar možna napaka:

centrirna utež na polosovini? Kdaj dobijo luft in niso več fiksne na gredi.
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Mboy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 112
Pridružen: Sr Avg 25, 2010 11:04 pm

Centrirna utež...to je samo neka guma gor in se ne premika nikamor.

To zabije tako, da se sliši kot da je "kugla" na roki zanič. vendar sem bil pri 3 mehanikih in nobeden ni najdu nič.

Sumil sem amortizer in sem šel direktno na ASR servis v Mariboru, kjer sem tudi kupil amortizerje in jih je mehanik pogledal in je rekel da je amortizer v redu.
Je pa z rokami z sunkom porinil (levo sovoznikovo) kolo naprej in nazaj in se čuti luft, pa je rekel da je roka - oziroma puše v roki...kar je malo lovska, ker s pajserjem smo probal in ni nikjer lufta.
In sem se samo odpeljal.

Jaz ne vem več kaj bi lahko bilo, razen če je kaj z polosovino narobe...?

Zglob je ok, sem namotal volan v eno stran in speljeval pa nič, prav tako sem probal v drugo stran in nič ne poka oz. nobenih znakov, da bi bil zglob zanič.

Je možno da mi zabija, če ima polosovina lufta? Ker sem tudi sam probal potiskat - rukat kolo naprej in nazaj in se čuti neki luft...
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

če je luft naprej nazaj je roka ali končnik roke...

sam mal se tko al tko na roke premika, ko so gumjaste puše.
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Odgovori
  • Informacija