Problem zadnjih zavor

Tehnične teme o modelih 145, 146, 155 in GTV/Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Koral65
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 180
Pridružen: Pe Avg 24, 2012 4:29 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana -Tacen

LP

Sedaj, ko je napočil čas nižjih temperatur so se mi pojavile težave z zadnjimi zavorami (imam na bobne).
Ko zjutraj ali ko avto nekaj časa stoji prvič zabremzam mi zadaj levo v trenutku zablokira bremza. Sicer spusti, ko spustim bremzo, vendar kdaj še vedno malo bremza. Ko pa parkrat fino pobremzam in spustim pa začne zopet normalno delati.
Zadaj mi tudi levo bolj prime bremza, kot zadaj desno. Kdo slučajno ve kje je problem, da bom bolj pozoren, ko bom šel stvar razdirat. Je mogoče kje kaj oksidiralo ali je zarustano, da ne vrača lepo paken (kakšni fedri pri paknah)? Mora iti boben lepo dol, potem ko odstraniš feltno ali ga kaj še drži, da je potrebno odšravfat? Se ne bodo nič razštelale bremze, če ne bom nič odklaplal ali nastavljal?
Drugače pa cilindra ne puščata nič.

Hvala, lp
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

ponavadi je problem le v prahu, ki se nabere v bobnu. Za razstavit ga držita pa le tista 2 mala vijaka, od katerih eden skrbi tudi za lažjo montažo gume nazaj, pa pazi da ju ne odtrgaš, ker sta precej zategnjena in precej švoh. Če jih dalj časa nisi razdiral zna bit kar problem zadevo razstaviti, saj se pojavi v bobnu utor, ki ne spusti čez ferod. Tist utor je dobro pobrusit, preden daš nazaj skupaj. Kladivo in močen šerawfciger je obvezen pripomoček, brez tega mi še nobenega bobna ni uspelo spravit narazen.

za nastavljat pa ne vem ali je kaj potrebno ali ne, ampak če samo sčistiš, mislim da ne.
Uporabniški avatar
Koral65
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 180
Pridružen: Pe Avg 24, 2012 4:29 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana -Tacen

wolfyy napisal/-a:ponavadi je problem le v prahu, ki se nabere v bobnu. Za razstavit ga držita pa le tista 2 mala vijaka, od katerih eden skrbi tudi za lažjo montažo gume nazaj, pa pazi da ju ne odtrgaš, ker sta precej zategnjena in precej švoh. Če jih dalj časa nisi razdiral zna bit kar problem zadevo razstaviti, saj se pojavi v bobnu utor, ki ne spusti čez ferod. Tist utor je dobro pobrusit, preden daš nazaj skupaj. Kladivo in močen šerawfciger je obvezen pripomoček, brez tega mi še nobenega bobna ni uspelo spravit narazen.

za nastavljat pa ne vem ali je kaj potrebno ali ne, ampak če samo sčistiš, mislim da ne.
Tistih dveh šravfov v nobenem bobnu ni več že odkar sem avto kupil :) Hvala, bom se spravil en dan razdret, da vidim. Je možno, da mi zaradi tistega omejevalca zavorne sile ena stran zadaj bolj prijemle kot druga?
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

Ne vem, ko je pri nas na puntotu na tak način rahlo blokiralo, smo samo sčistli in zadeva vozi naprej brez težav. Ko boš imel seveda že razdrto poglej stanje ferod, da niso slučajno brez mesa in da jih je treba zamenjat.
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

na zadnjem mostu imas razdelilec zavorne sile, ki je z vzmetjo povezan na stabilizator

ce tam zarusta(in skoraj gotovo je tam problem), potem spusti prevec olja v eno gumo in zato blokira
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

alfe majo na omejevalcu že deljeno levo pa desno, sam to bi potem skoz zajebavalo, ne pa samo zjutr...

Boben pa samo zbiješ dol ko ni več vijakov na njemu, kakšna bakrena/medeninasta klada pa macolca pomaga če ma boben kak rob...

če pa to nav šlo pol pa abciger :D
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Uporabniški avatar
Koral65
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 180
Pridružen: Pe Avg 24, 2012 4:29 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana -Tacen

Evo danes sem šel samo pogledat malo ta omejevalec. Feder je čisto rjast, vodilo od omejevalca pa se kar lepo premika. Najbolje, da dam tale feder dol in ga malo razmigam in spravim to rjo dol?

Slika

Slika
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

nima to bene veze, samo sunke pobira, da ni direktno vezan...
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
dieting
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 1
Pridružen: Po Dec 29, 2014 7:33 am

Če jih dalj časa nisi razdiral zna bit kar problem zadevo razstaviti, saj se pojavi v bobnu utor, ki ne spusti čez ferod. Tist utor je dobro pobrusit, preden daš nazaj skupaj. Kladivo in močen šerawfciger je obvezen pripomoček, brez tega mi še nobenega bobna ni uspelo spravit narazen. ?
Join online Testking phr certification requirements and testking to pass exam in first try. Our best quality and Testking lean six sigma guide you well for real exam. tcnj and latest comptia tabor.edu
Odgovori
  • Informacija