Poškodba

Tehnične teme o modelih 145, 146, 155 in GTV/Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
Koral65
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 180
Pridružen: Pe Avg 24, 2012 4:29 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana -Tacen

LP

Pred kratkim se mi je zgodila nesreča pri izvozu iz podzemne parkirne hiše. Na vrhu izvoza, kjer imajo kanal za odtekanje vode, je bila dvignjena ena rešetka, ki pa je nisem videl. Tako sem "zakajlal" izpušni sistem na rešetko, zato mi je skrivilo in počilo cev, ki pride od katalizatorja naprej. Prav tako pa mi je tudi podrajsalo in udrlo poden in cevke za zavorno tekočino.

Stvar je na zavarovalnici, rečeno pa mi je bilo, da bo verjetno avto ocenjen na totalko. Zanima me, če je kdo od vas že imel kakšen podoben primer in če kdo ve, kako se določi vrednost totalke avtomobila. Gre se sicer za 145 1.6 boxer, 97 letnik, 125 000 km.

Zanima me tudi, če se splača švasat cev in ali je lahko kaj narobe pri ceveh za zavorno tekočino, ker so malo podrajsane in ukrivljene (seveda bodo preverjene, da ne puščajo kje).

Še slike:

Slika

Slika

Slika

Slika

Avto pa po tem dogodku ne vžge več. Sklepam, da zaradi počene cevi lambda ne daje pravih podatkov. Je pa postavljena lambda pred samim katalizatorjem.

Hvala, lp
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

Ocenjeno boš dobu precej malo...

Če zavorne cevke niso stisnene preveč po premeru, ne puščajo in zavore delajo tako kot prej jih samo zaščiti še 1x s temeljem, da nebo rjavelo naprej.

Katalizator ga je pa lepo fasal, videt je sicer, kot da je samo zaščita šla, ampak lahko se je pa podrl notr...

Vžge pa ne zarad "crash" šaltarja pod voznikovem zicu pomoje, tisti ki v primeru nesreče sklop elektriko na benz pumpo... Tok lambda ne more kazat mimo pomoje...
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Izpuh ni razlog, da ti avtomobil ne vžge, vsaj ne pri "starem" bencinskem atmosfercu. Razlog po vsej verjetnosti tiči v stikalu za samodejno prekinitev goriva v primeru nesreče. To stikalo se v 145 nahaja pod voznikovim sedežem, v primeru močnejšega udarca v karoserijo prekine dotok goriva, da ne bi prišlo do vžiga. Preveri ali je vklopljeno, za izklop pritisni stikalo pod sedežem in poizkusi še enkrat vžgati avtomobil.

Cevi za zavorno tekočino bi bilo dobro zamenjati če imajo "cvikle"...
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Od zavarovalnice pa boš dobil verjetno 50% ocenjene totalke - 200€ :doubt:
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

zavorne cevi izgledajo precej načete od rje. Zelo enostavno se "uštuka" nov kos, tam kjer imaš poškodovano.
Uporabniški avatar
Koral65
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 180
Pridružen: Pe Avg 24, 2012 4:29 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana -Tacen

Hvala za odgovore. Čisto sem pozabil na tisto stikalo pod sedežem, bom pogledal, če se je sprožil.

Cevi pa se da tudi štukat? Ni potrebno zamenjati celega dela? Se jih da dobiti v vsaki trgovini z avtodeli?

Hvala, lp

p.s. Avto sedaj vžge. Res je bilo stikalo pod sedežem. Še enkrat hvala za nasvet :)
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

pomeri kak dolg kos je od spoja do spoja pa daj narest tok dolgo cev...

Na avtu jz nebi rezu cevi pa delu nove konuse...
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

tocno tako, daj nove cevi in imas mir, s tem stukanjem jaz nimam dobrih izkusenj, sploh ne, ker so cevi plehante in en bakrene in rado psusti
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

najboljša rešitev je seveda nove cevi, kdor je to delal, ve da zna biti zelo zanimivo. Glede na stanje cevi po sliki, so videti dobro načete od rje. Če ne misliš imet avta še 100 let enostavno uštukaj pol metra cevi. Cev ti naredijo v HIDEX-u, PRIT-u itd... Na tistem delu ki je na avtu boš pa moral sam konus naredit. Sam sem "štukal" že mnogo cevi pa še vedno držijo...
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

na štukaj pol metra ker so prepocen, pa kdo mu bo konuse delu tam? problem je de na avtu precej težje odrežeš čisto ravno (tu žage in fleksi odpadejo)
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Uporabniški avatar
folc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1356
Pridružen: Ne Jul 01, 2012 6:32 pm
Vozilo: AR 156 SW 1,9 JTDm 110kW 150KM l'05
Kraj: Nekje med NG in Tolminom :)

če so cevke za zavorno poceni menjaj vse ... nenazadnje gre za tvojo varnost in vseh sopotnikov ... naj ti pušča in moraš ustaviti ... ja razmisli malo
Alfa Romeo .. time to stop looking and start touching :D
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

jst sm dal za 6 metrov se mi zdi okol 30 € za bakrene, matice lahko pustis svoje ali pa das nove(najbolj) mislm da je okol 2 eura ena matica

tastare dol odsraufaj, jih nesi v PRIT ali HIP, kjer ti naredijo isto dolzino, gor dajo amtice in konuse naredijo in imas mir

aja pa vzemi kovinske(no sicer so mesanica kovin)-ker sm lih bral, da eden ni naredil tehnicnega ker so bile bakrene cevi gor, pa to ne mros vrjet kaj nasi pajaci na tehnicnem serjejo #-o #-o

ce imas original rjave(rjaste), naredis tehnicni, ce imas nove bakrene, ne naredis,.... kreteni #-o #-o
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

to je kar resnica kar si napisu, ni treba prebrat...

sej z bodyjem pošpricaš...

Ne se pa bat da če spusti ena cev si takoj brez zavor na vseh kolesih, ker ne gre to tak... velikrat se ne porajta da pušča do lučke...
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Uporabniški avatar
Koral65
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 180
Pridružen: Pe Avg 24, 2012 4:29 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana -Tacen

Hvala za vsa pojasnila. Poročam kako bo :)
Uporabniški avatar
Koral65
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 180
Pridružen: Pe Avg 24, 2012 4:29 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana -Tacen

Evo izpušna cev poflikana :)

Slika

Udarjen poden sem najprej zaščitil s cink sprejom in nato z barvo, kasneje pa bom pošprical še z bodyem.

Treba še zavorne cevke zrihtat pa bo.
Odgovori
  • Informacija