menjava motorja, iz jtd v td, alfa romeo 145

Tehnične teme o modelih 145, 146, 155 in GTV/Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
janko660
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: To Feb 11, 2014 12:04 pm

zdravo.. mam eno vprašanje če mi lahko kdo pomaga.. mam alfo romeo 145, 1.9 TD, 1997 letnik, tažava je sledeča: poklna mi je glava motorja in na dobim druge nikakor mam pa priliko poceni kupiti alfo romeo 146 t 1.9 JTD motorjem.. vem da če bi menjau mašino iz JTD v TD da bi morau zdraven zamenjati komplet elektroniko ampak najbolj me pa zanima če so nosilci mašine isti?? pa če se mi to sploh splača delat..? auto je ohranjen in ma vso opremi z usnjem vred tako da bi rad rihtau samo me pa zanima če bi pasala mašina od jtdja.. hvala
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

ce kupis celo, potem prestavis in je ampak vedi da moras komplet napeljavo tudi prestavit, drugace ne bo slo

moras imeti kar nekaj izkusenj in znanja, da bos to spravil skupaj
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
shark13
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 167
Pridružen: To Jun 04, 2013 6:48 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: trbovlje

a nebi bilo lazje tvojo opremo prestavt v alfo z dobrim motorjem
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

Nič od tega se ne splača, v vsakem primeru gre za hoby, vsa druga pričakovanja so iluzija.
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

skyblue napisal/-a:Nič od tega se ne splača, v vsakem primeru gre za hoby, vsa druga pričakovanja so iluzija.
js sm tud takega mnenja!na žalost, ko boš enkrat avto prodajal spet na žalost vredn ne bo skoraj nič kljub temu da boš dal v njega TDI če bi hotu ;) raje malo pobrskaj za istim motorjem sigurno se ga da kje v IT dobit!

lp
janko660
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: To Feb 11, 2014 12:04 pm

hmm ja zelo teško je dobit dele za TD motor, mam pa pač priliko kupit razbitega jtdja, ampak je tulk razbit da se ne splača rihtat a mašina je pa cela... newem več sploh kaj naj naredim, zvau sm vse možne avto odpade, tudi take ko v italijo hodijo pa ni nič iz vsega skupaj... meni se ne gre za to da bi auto kaj na vrednosti dobiu ker če ga bi zrihtau ga bi meu ker se mi auto osebno dopade..
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

fiat tipo, bravo/a in scudo imajo isti TD motor. poisci se v tej smeri.

http://www.avto.net/_OPREMA/ad.asp?ID=3160214

tale iz kocevja mislim da ima kompleten motor se. vsaj nazadnje ko sem bil tam ga je imel. Poklici in vprasaj.
janko660
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: To Feb 11, 2014 12:04 pm

colibry napisal/-a:fiat tipo, bravo/a in scudo imajo isti TD motor. poisci se v tej smeri.

http://www.avto.net/_OPREMA/ad.asp?ID=3160214

tale iz kocevja mislim da ima kompleten motor se. vsaj nazadnje ko sem bil tam ga je imel. Poklici in vprasaj.
nima ga več, zval sm že tega, pa je reku da je že šlo...
Uporabniški avatar
Romeo Alfetti
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 770
Pridružen: Sr Okt 31, 2007 11:13 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Brežice
Kontakt:

boxer power
janko660
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: To Feb 11, 2014 12:04 pm

Romeo Alfetti napisal/-a:tuki čez mejo se da mal več dobit ko pr nas :wink:

http://www.njuskalo.hr/index.php?ctl=se ... +td&page=2


http://www.njuskalo.hr/motor-pogonski-d ... as-6062862
okeii hvala, bom pogledau če se da kaj dobit :), evo v vistvu sm se že zmenu z tem ko si mi dau link in grem jutri pogledat.. hvala za link :D
Uporabniški avatar
Romeo Alfetti
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 770
Pridružen: Sr Okt 31, 2007 11:13 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Brežice
Kontakt:

Ni zakaj ;)
boxer power
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

janko660 napisal/-a:hmm ja zelo teško je dobit dele za TD motor, mam pa pač priliko kupit razbitega jtdja, ampak je tulk razbit da se ne splača rihtat a mašina je pa cela... newem več sploh kaj naj naredim, zvau sm vse možne avto odpade, tudi take ko v italijo hodijo pa ni nič iz vsega skupaj... meni se ne gre za to da bi auto kaj na vrednosti dobiu ker če ga bi zrihtau ga bi meu ker se mi auto osebno dopade..

potem si si že sam odgovoril, veselo na delo. Če znaš šraufat se 100% da prestavit in to tako, da bo avto uporaben. Pripravljen pa bodi, da boš naletel na kup problemov...
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Verjetno bo kar zbrskal kaksno dobro glavo in menjal samo to.
janko660
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: To Feb 11, 2014 12:04 pm

ja bom kr glavo rajš menjau ker bi blo velik dela če bi hoteu jtdja not dat... sj na hrvaški jih je kr nekaj ampak treba dobro dobit.. sm šu gledat eno pa je bla glih tk poknena tk da bom mogu še malo raziskat..
janko660
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: To Feb 11, 2014 12:04 pm

janko660 napisal/-a:ja bom kr glavo rajš menjau ker bi blo velik dela če bi hoteu jtdja not dat... sj na hrvaški jih je kr nekaj ampak treba dobro dobit.. sm šu gledat eno pa je bla glih tk poknena tk da bom mogu še malo raziskat..
takoo sm dobiu izpravno glavo z malo prevoženih iz srbije... :) zdej pa akcija hehe
Odgovori
  • Informacija