Par vprašanj o AR 145

Tehnične teme o modelih 145, 146, 155 in GTV/Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
mercury1946
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 82
Pridružen: To Jun 17, 2014 6:09 am
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 16v

torej kupil sem si zelo poceni alfo 145 1.4 16v, 165k km. avto res nima prevec km, so realni, vendar je avto bolj slabo ohranjen. veliko lepotnih operacij bo potrebno, vendar pred tem bi rad resil par stvari kar se tice motorja. torej ko je alfa v leru bi mogla imeti okoli 900 obratov. moji alfi pa obrati skacejo, velikokrat se spustijo tudi do 700, skocijo nazaj, se spustijo na 800 in spet nazaj, to dela konstantno v nekem pulznem zaporedju. ko obrnem volan do konca, se obrati toliko izgubijo, da se avto vcasih tudi ugasne. torej ali se samo meni zdi, da je mogoce kriva zracna loputa in jo je treba scistit? ali je mogoce tezava v cemu drugemu...
torej gremo naprej, avto mi pri speljevanju cuka in skace, tuki bo treba najverjetneje zamenjat sklopko, malo tezje se premenja tudi v rikverc, koliksna je cena sklopke, pa kaksno mi priporocate?
pa se zadnja tezavica, avto ima dizelski zvok, verjetno je sel variator, se mi splaca sploh to popravljat? kaksne so lahko posledice? kaksna je sploh cena popravila? vnaprej se vam zahvaljujem.
alfa je neverjetna, lepo se vozi, odlicen avto. samo teh par neumnosti je treba urihtat, jaz bi pa rad izvedel cimvec
lp
EDIT: se ena tezavica pri stevcu. pred dvemi dnevi sem opazil, da se stevec za hitrost zatika, in cudno skace. itak sem cel stevec staknu ven, zamenjal vse lucke( dve niso delovale), ter na mesta kjer je tisti kazalec nanesel malo wdja. mislite da bo to pomagalo in se tezava vec nebo vrnila, al je problem v cemu drugemu?
dancekbanancek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 7:50 pm

Nihanje obratov morda motorček prostega teka.

Dizelski zvok je sigurno variator. Narobe ni nič, da bi avto zdaj crknil, je pa zelo zoprn zvok. Variator "na uč" okrog 200eur, nisem pa čisto prepričan. Pa vsa jermena je treba dol pobrat, tako da je dobro, če se takrat naredi še velik servis in zamenja sklopko, če misliš da je proti koncu, da ne podiraš zadeve dvakrat in plačuješ dvojno delo.

V rikverc gre tudi moja 156ka težje. Če je samo rikverc problem, probaj dat najprej v prvo, na rahlo premakni avto naprej, se ustavi in nato v rikverc, ponavadi pomaga. Ali pa probaj dati v četrto prestavo in nato iz četrte direktno v rikverc.

Toliko iz moje strani in glave...
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

Glede nihanja obratov je motorček prostega teka ali pa lambda sonda. Če avto občasno tudi izgubi na moči tudi med pospeševanjem oziroma pridobi na moči potem je najbrž lamda sonda (mogoče tudi senzor pretoka zraka), drugače pa motorček prostega teka, če skačejo obrati samo v prostem teku in drugih težav ni.

sklopka je cca 100€ +-20€ + menjava, mislim da se itak dobi le valeo. Rešitev z rikvercom sklopka najbrž ne bo rešila, delno ja ampak tako kot je že dancekbanancek rekel, če ne gre v rikverc, daš v prvo in avto malenkost zanihaš pa gre potem v rikverc. Pač italijanski menjalnik bi temu rekli nekateri, a sam še nisem sedel v avtu, ki ne bi čez čas imel problemov z rikvercem.

cena variatorja je tam 150€, se ga pa menja ko se dela velik servis ker moraš vse podreti in tudi če ropota ni nobene krize.
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Kar se rikverca tiče, se zna dogajat praktično vsakemu ročnemu menjalniku, osebno pa do zdaj nisem nikoli premikal avta v prvi če ni šlo v rikverc, ampak samo v ler, spustil sklopko da se je menjalnik zavrtel, pa še enkrat sklopka->rikverc. Probaj, če je samo to, potem ni panike.
Ne vem pa tudi kako olje je za tist avto predpisano za menjalnik, prenekateremu mehaniku se "zgodi", da je preveč zaverovan vase in ob menjavi nalije pregosto olje, namesto da bi preveril kaj bi dejansko moral ulit v menjalnik, pa čeprav bi po to tapravo žavbo moral v trgovino (pa se mu ne ljubi in ulije kar ima pri roki, "saj 10 SAEtov ni nič, to je vse isto"....
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

se ena tezavica pri stevcu. pred dvemi dnevi sem opazil, da se stevec za hitrost zatika, in cudno skace.
Masa nekje zajebava.
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

pri 145 sem jaz vedno dal v R iz 4. prestave. je slo vedno gladko. ce sem prestavljal iz lera pa je vedno skrtalo.. razen, ce sem reeeeeees pocasi prestavil.
Slika
Uporabniški avatar
mercury1946
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 82
Pridružen: To Jun 17, 2014 6:09 am
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 16v

ok stvar je taksna, danes sem sel k mehaniku, ocistil mi je zracno loputo, motor sicer malo lepse tece vendar se vedno ni tako kot bi moglo biti. on je rekel, da so najverjetneje svecke sle po gobe, mene pa zanima kaj vi mislite, se mi splaca menjat svecke oz ce imajo lahko veze s tem? ker na racunalniko cisto nobeno napako avto ni javil, imam pa nazalost tisti stari prikljucek ki ima 2 zici. torej kot ste predlagali lambda ali motorcek prostega tega ne javlja napako, potem je mozno da je napaka pri sveckah. kje si bi lahko narocil ene poceni svecke, vendar da ne crknejo prvih par km na cesti
lp
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Sveče za alfin TS motor so platinaste in so namenjene za 100.000 km, te dobiš original ali NGK (je vse isto), imaš pa tudi BOSCH za 40.000 km.

Rabiš pa 8 svečk, 4x 10 mm in 4x 14mm.
Uporabniški avatar
mercury1946
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 82
Pridružen: To Jun 17, 2014 6:09 am
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 16v

mi lahko pomagas, kje bi lahko narocil te bosch svecke? verjetno so kaj ceneje ce so za 60% km manj, sem pa bolj v minusu z denarjem in bo treba se kaj zrihtat pred jo v red spravim
hvala ;)
Uporabniški avatar
GORA
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 740
Pridružen: Ne Nov 25, 2007 11:06 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 159 SW 2.0JTDm TI & Alfa 75 1.6ie
Kraj: Ljubljana

Jaz sem jih(Bosch) na moji 156 menjal prejšnji teden in so ok,cena brez popustov 70€/grt.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

BOSCH:

- SUPER PLUS FR7DC+ 4,61€ x 4 komade = 18,44€

- UR 6 DE 9,45 x 4 komade = 37,8€

SKUPAJ: 56,24

Trgovina BMC avtodeli. To so običajne svečke za 40.000 km, niso platinaste.

Če imaš kakšnega znanca v kakšni trgovini z avtodeli, ti jih lahko zrihta še ceneje.

Imaš pa še Champion, Denso, NGK itd. iz tujine, kjer so še najceneje preko ebaya.
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

Probleme s prostim tekom lahko povzroč marsikaj, Od lmm-ja naprej morajo cevi dihtat 100%.

Druge možne okvare so lahko tud:
Lmm
motorček prostega teka
lambda
loputa
zapacane cevi
avto s faze
svečke...

Kako pa avto dela če odklopiš lmm? če dela precej lepše je potem problem nekje na štromu, ali lmm, lambda senzor temperature vode

Glede tresenja čekirajte tud nosilce motorja.
Rikverc pa ja, na moji z mesta ni šlo v rikverc, je blo treba najmanj v drugo pa v rikverc dat, če pa to ni pomagalo pa v 1. pa mal spelat pa v rikverc... Ne glede na to kak olje je bil notr :D Za števec je pa mogoče tudi senzor hitrosti fuč...
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Uporabniški avatar
mercury1946
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 82
Pridružen: To Jun 17, 2014 6:09 am
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 16v

Ok zamenjal sem motorcek prostega teka in je naslednji problem, kobje v prostem teku ma avto konstantno 25k obratov. Smo probali vse pa nismo uspeli znizat. Sem potem dal gor stari in zadeva deluje normalno. A se da motorcek teka prek racunalnika kej urihtat ap je pa mogoce hin?
Kosir1234 ko pridem domov bom probau se kaj od tega pa se vam oglasim ;)
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

alfa_samec napisal/-a:Sveče za alfin TS motor so platinaste in so namenjene za 100.000 km, te dobiš original ali NGK (je vse isto), imaš pa tudi BOSCH za 40.000 km.

Rabiš pa 8 svečk, 4x 10 mm in 4x 14mm.
ja pa še lepo ceno za njih si pozabil napisati :lol: no vsaj moje so bile preedrage.

p.s. tudi moja ex 146-ka je škrtnila vsakič ko si direkt dal v rikverc.Sam pol sm se navadil,da sem vedno dal v prvo in malekost cuknil,da se je avto premaknil za cm ali dva in pol je šlo brez problema v rikverc.Če tega nisem nardil je vedno škrtnilo konkretno.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

25k obratov :-k Hud stroj imaš to.
Odgovori
  • Informacija