problem pri 145

Tehnične teme o modelih 145, 146, 155 in GTV/Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

Zamenjal sem senzor odmične gredi in senzor glavne gredi , vendar še kar ni iskre, pogledal sem varovalke so dobre releje ndomestil z novimi kaj bi še lahko bilo?
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

So releji tam pri akumulatorju vsi 4je isti ali je važno kam kateri pride?
Namreč pobral sem ven jih zamenjal z drugimi , in sedaj si jih bud.... nisem zložil po vrsti in nevem kateri gre kam in me zanima če so vsi isti ali pa če ima mogoče kdo kakšno sliko od blizu?
lp

Kako naj pa dam 12V na cinšpulo tam na kable ki vodijo do cinšpul, ker ima vsak kabel svojo cinšpulo ima pa 4 modre kable in enega oranžnega če se ne motim.
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

zanima me če ne dobi kode kluča je vseeno iskra na svečkah ali ne?

In glede bencinske pumpe ko daš kontakt mora spredaj ko cev pride na rampo fajn špricati ven ali samo malo priteči?
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Brez kode ni iskre. Drugače pa: CODE sistem
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

Bom probal danes še po tem sistemu akumulator odklopiti in bomo videli kaj bo vendar moti me ker mi ne gori code lučka :?
Ker iskre ni na nobenem kablu, bencin mi na rampi ni šprical je samo malo tekel pumpe se mi pa ne sliši ko dam kontakt tako da bo verjetno to to vsaj upam , probal bom razdreti pod volanom, preveril tisto anteno in probal poiskati čip lahko da je bil priliman na ključavnico ta transponder , ali ima ta transponder v tistem rdečem ključu ki je brez kakršnihkoli tipk samo običen ključ kot ga ima 145 in se ga neda odpreti je tam notri vlit čip kdo ve?
hvala zaenkrat in lp

P.S. prosil bi če ve kdo kje najti sliko ali pa če kdo slika kater rele spredaj pri mašini kam spada ker se mi zdi da sem jih pomotoma zamešal.hvala in lp
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Vsak ključ v CODE sistemu vžiga ima vgrajen čip, ki kodo pošilja naprej v ključavnico in potem do ECU-ja, ki odklene mašino, da vžge (pred tem iskre ni). CODE lučka mora zagoreti in po cca 2 sekundah ugasniti. Če je ni ali je prižgana skoz, je nekaj narobe.
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

No alfa je že 3 dni na cesti, napaka pa kot sem si mislil in sicer ni zaznalo kode ključa in zato tudi ni vžgal, lučke pa ni že odkar sem avto kupil se tudi ko daš kontakt ne prižge lahko da je kaj prevezano ali zakaj je ni newem važno da avto sedaj dela.
Hvala vsem in tebi alfa samec za tale post o kodi ključa ki me je rešil , sem prvo probal čez noč odklopiti akumulator predno sem kaj menjal na avtu, vendar pa nisem vedel da je treba ključ vzeti iz ključavnice.
lp
tilen
coupe19
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: Sr Jun 04, 2014 8:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rogaška Slatina

Naslov teme ja ravno pravi :)

Vžigalni kabli na moji 145 1.6 TS so res slabi...

Prejšnji teden sem nujno rabil avto, zato sem jih kar povil na mestih kjer so prebijali.
Rad bi rešil tako kot je treba zato sprašujem ali naj vzamem
kopijo ali originalne kable? Razlika v ceni s popusti je 30€.

Hvala.
Odgovori
  • Informacija