Diski in ploščice za 145 QV

Tehnične teme o modelih 145, 146, 155 in GTV/Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

ALFISTA, tiste cene, ki sem jih navedel, niso čisto nič optimistične!

Sem imel nekaj let pred nosom to prodajalno, pa sploh nisem vedu! Sem šel včeraj spet mal preverit stanje in cene.

Zeloooooooooooooooooo redki so taki, ki prodajajo robo kot se šika za nemogoče nizke cene!

Pa še slikca iz ponudbe:

Slika
Uporabniški avatar
dejan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1692
Pridružen: Ne Sep 07, 2003 5:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Damijan napisal/-a:ALFISTA, tiste cene, ki sem jih navedel, niso čisto nič optimistične!

Sem imel nekaj let pred nosom to prodajalno, pa sploh nisem vedu! Sem šel včeraj spet mal preverit stanje in cene.

Zeloooooooooooooooooo redki so taki, ki prodajajo robo kot se šika za nemogoče nizke cene!

Pa še slikca iz ponudbe:

Slika
Si pozabil napisat lokacijo pa telefonsko od trgovine :D :D
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

dr napisal/-a:Si pozabil napisat lokacijo pa telefonsko od trgovine :D :D
Če te zanima kej, mi povej tip avta in letnik, pa mogoče dimenzije diskov, za bolj ziher!
Axi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: So Okt 11, 2003 1:19 pm

Damijan:

od katere firme so ti diski na sliki? pa o kateri trgovini to govoris?
Uporabniški avatar
dejan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1692
Pridružen: Ne Sep 07, 2003 5:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Damijan napisal/-a:
dr napisal/-a:Si pozabil napisat lokacijo pa telefonsko od trgovine :D :D
Če te zanima kej, mi povej tip avta in letnik, pa mogoče dimenzije diskov, za bolj ziher!
Seveda me zanima, eni dobri diski pa ploščice za normalno ceno.
Avto je 145 QV, letnik 8/98, z ABS-om (če ima kaj veze)
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

Damijan napisal/-a:ALFISTA, tiste cene, ki sem jih navedel, niso čisto nič optimistične!

Sem imel nekaj let pred nosom to prodajalno, pa sploh nisem vedu! Sem šel včeraj spet mal preverit stanje in cene.

Zeloooooooooooooooooo redki so taki, ki prodajajo robo kot se šika za nemogoče nizke cene!

Pa še slikca iz ponudbe:

Slika
Lej ne bom nič preveč kompliciral! Jaz kar se tiče gum in PREDVSEM ZAVOR ne mislim več šparat!!! Je blo dvakrat dovol!! #-o #-o #-o Sej veste kaj!!! 8)
Zato sem sedaj dal gor Tarox, ma ne zato ker bi original slabše prijeli, zato da vidim, če je res kaj na tem, da so stvari RACING!!! Par tisoč km sem imel pa neke od "konkurence" zavorne diske in sem bil zelo razočaran, aja ploščice so bile pa original Alfa Romeo!!!

Sem pa radoveden za te cene, ker morda se nekoč malo umirimo in take info so vedno dobrodošle!!! =D> =D>

Ciao Alfista :D
Slika
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Damjan, jaz rabim prednje diske in zavorne ploščice za Alfo 75 2.0 twin spark. A se lahko pozanimaš, kolk to pride?
Slika
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Cene dobite v ponedeljek ali torek!

Diski so pa BREMBO ali CAR (za ceno se še dogovarjajo), za BRADI pa še ni uradnih cen!

Pa kakšne diske, navadne, športne,...
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Zame navadne! Sam glej, da ne bodo krš!
Slika
Uporabniški avatar
dejan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1692
Pridružen: Ne Sep 07, 2003 5:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Damijan napisal/-a:Cene dobite v ponedeljek ali torek!

Diski so pa BREMBO ali CAR (za ceno se še dogovarjajo), za BRADI pa še ni uradnih cen!

Pa kakšne diske, navadne, športne,...
Evo zdaj po treh straneh postov da napišem točno kaj bi rad.

Diske take kot so na tvoji sliki, ali pa lahko samo z luknjami, brez zarez, pa take da ne bo treba menjat na 5000 km.

Ploščice, ki so primerne za ostrejšo vožnjo (beri - da ne spustijo po petih ovinkih), vendar ne kakšnih čisto racing variant, pa da jih ne bo treba nonstop menjat.

Skratka potrebujem komplet, ki bi dalja čas brezhibno deloval ob občasni ostrejši vožnji. In pa vsekakor je pomembna tudi normalna cena.

Temo sem pa odprl zato, da fantje in dekleta napišete vaše izkušnje, samo se mi je kar zdelo da bo veliko različnih mnenj in ZDAJ SEM RAVNO TOLK ZMEDEN KOT NA ZAČETKU, KER NE VEM ZA KAJ NAJ SE ODLOČIM. :D :D

Damijan počakam še tebe, da vidim kakšne cene imaš potem pa dalje
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Se podpišem pod tole, ker sam tud točno to iščem!!! za 1.6 16v TWinSpark.
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

dr napisal/-a:
Damijan napisal/-a:Cene dobite v ponedeljek ali torek!

Diski so pa BREMBO ali CAR (za ceno se še dogovarjajo), za BRADI pa še ni uradnih cen!

Pa kakšne diske, navadne, športne,...
Evo zdaj po treh straneh postov da napišem točno kaj bi rad.

Diske take kot so na tvoji sliki, ali pa lahko samo z luknjami, brez zarez, pa take da ne bo treba menjat na 5000 km.

Ploščice, ki so primerne za ostrejšo vožnjo (beri - da ne spustijo po petih ovinkih), vendar ne kakšnih čisto racing variant, pa da jih ne bo treba nonstop menjat.

Skratka potrebujem komplet, ki bi dalja čas brezhibno deloval ob občasni ostrejši vožnji. In pa vsekakor je pomembna tudi normalna cena.

Temo sem pa odprl zato, da fantje in dekleta napišete vaše izkušnje, samo se mi je kar zdelo da bo veliko različnih mnenj in ZDAJ SEM RAVNO TOLK ZMEDEN KOT NA ZAČETKU, KER NE VEM ZA KAJ NAJ SE ODLOČIM. :D :D

Damijan počakam še tebe, da vidim kakšne cene imaš potem pa dalje
Jaz ti močno odsvetujem diske z luknjicami!!! Sem jih že imel in so po cca 3000km POPOKALI od luknjic navzven!!! Pa niso bili neka X znamka!!! Bili so Tarox Japan Sport z luknjami in zarezami!!! To je pač davek ki ga plačaš če vzameš kao RACING varjanto!!! Jaz ti pravim da če ne ravno divjaš daj vse original, naslednja stopnja so original diski in športne ploščice(ferodo racing, pagid...), potem pride kombinacija ki sem jo jaz montiral in sicer Tarox G88 (z zarezami) in ferodo ploščice, itd.... dokler ne prideš do menjave čeljusti in vse ostale krame do cevkic in podobno!!!

Odločitev je tvoja, a še enkrat ponavljam da pri zavorah ne šparat!!!! Naj vas spomnem mojih DVEH diskov v DVEH DELIH!!!! #-o #-o #-o

Ciao Alfista :D
Slika
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Problem diskov z zarezami in luknjicami, da pokajo, je v tem, da je pomembno, ali je luknja naknadno vrtana, ali pa je luknja ulita! Pri vrtanju se prekunejo vezne sile v materialu!

Ta disk na sliki pa je takšen že ulit!
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

Damijan napisal/-a:Problem diskov z zarezami in luknjicami, da pokajo, je v tem, da je pomembno, ali je luknja naknadno vrtana, ali pa je luknja ulita! Pri vrtanju se prekunejo vezne sile v materialu!

Ta disk na sliki pa je takšen že ulit!
Zdej ne vem kako so bili narejeni uni Tarox ki so mi popokali, a mislim da jih niso vrtali, ker to dela mogoče kdo sam doma, ne pa ena priznana firma! #-o

Ciao Alfista :D
Slika
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Alfista napisal/-a:
Damijan napisal/-a:Problem diskov z zarezami in luknjicami, da pokajo, je v tem, da je pomembno, ali je luknja naknadno vrtana, ali pa je luknja ulita! Pri vrtanju se prekunejo vezne sile v materialu!

Ta disk na sliki pa je takšen že ulit!
Zdej ne vem kako so bili narejeni uni Tarox ki so mi popokali, a mislim da jih niso vrtali, ker to dela mogoče kdo sam doma, ne pa ena priznana firma! #-o

Ciao Alfista :D
Se naredi tudi pri priznani firmi, videl na lastne oči, ampak problem je v tem, da dajo tudi drugam delat svoje diske...
Odgovori
  • Informacija