stevec

Tehnične teme o modelih 145, 146, 155 in GTV/Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
staccato.
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 18
Pridružen: Po Nov 17, 2003 12:42 pm

Na moji 145ki je crknil digitalni kilometer stevec. Stvar izgleda tako, da je glavni stevec obmiroval (stevilo prevozenih kilometrov se ne povecuje) dnevni stevec pa gre vsakic ko ugasnem avto na niclo. Merilnik hitrosti deluje normalno.

Malo sem povprasal avtoelektrikarje in govorijo kar o konretnih zneskih. Baje je potrebno odpreti armaturno plosco, da se sploh pride zraven. To bi skoraj najraje sam poizkusil narediti (z obcutkom), da se ne bom potem s cricki vozil okrog.

Ce slucajno kdo pozna koga, ki popravlja digitalne stevce in ce slucajno kdo ve kako odpreti armaturo na 145 (prvi model s staro obliko armaturne plosce)?

Staccato.
Uporabniški avatar
stuhec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3153
Pridružen: So Jan 03, 2004 12:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: M Sobota, tel: 041 761446

jaz ti zdaj tocno ne vem povedati ce glih sem ze jemal ven
ti pa nevarno tak, ce glih ne ves tocno se lahko lotis
avto postavi lepo na sonce ali pa na toplo (se tak hitro plastika ne zlomi kot mrzla), krizni sraufciger v roke in lepo pocasi
al pa pocakaj malo, so taki ki tocno vedo kako to gre
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Pri armaturki imaš plastično obrobo pred prozorno plastiko ( šipo števcev). SPodaj je pritrjena z jezičkom zato moraš previdno jemat ven. Kot je rekel stuhec delaj na toplem!

Lahko da je slab kak kontakt ( oksidacija) ali pa je crknila elektronika števca. Za števec se lahko pozanimam samo nevem če bi lahko dobil "flashanga".. bom pa vprašal...
staccato.
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 18
Pridružen: Po Nov 17, 2003 12:42 pm

Hvala za pomoc, ce lahko vprasas te lepo prosim.
Kaj pa naredis potem, ko si odstranil prozorno plastiko? Verjetno je potrebno vzeti plosco s stevci ven da prides do modula?

Staccato.
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Prozorna plastika se drži števcev. Zadaj je modul in vezje ipd. Čist jih moraš razstavit.
Uporabniški avatar
GEISTERFAHRER
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1389
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ptuj

Slika
Jaz sem pred kratkim menjal žarnce v števcih. Najprej je potrebmno snet zaščitno plastiko( zgoraj sta dva torx vijaka). Ko to odviješ potegni plastiko samo k sebi in nič gor, pol pa boš še lahko števec odvil. Ja, steklo je pripeto na števec, tak da boš moral zadnji del števca čisto odmontirat, da lahko prideš do elektronike. Po mojem je nekaj narobe s krmilno elekrtroniko(čip), samo čipa pa mislim da ni mogoče zamenjat, mogoče se pa tudi motim... :-s
Slika
Alfa Romeo, za dušo in telo!
staccato.
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 18
Pridružen: Po Nov 17, 2003 12:42 pm

Hvala za nasvete sem razstavu in je slo kar lepo :)

LaserJaMM a si mogoce kaj izvedel oz. ce kdorkoli ve kje bi mi ga znali popravit?
Uporabniški avatar
stuhec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3153
Pridružen: So Jan 03, 2004 12:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: M Sobota, tel: 041 761446

kaj pa ce bi kupil drugega :?:
super
staccato.
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 18
Pridružen: Po Nov 17, 2003 12:42 pm

bom vprasal v ponedeljek na avto triglav
Uporabniški avatar
stuhec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3153
Pridružen: So Jan 03, 2004 12:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: M Sobota, tel: 041 761446

[quote="staccato."]bom vprasal v ponedeljek na avto triglav[/quote]

jaz ti lahko vprasam za rabljenega v Avstriji, malo so dragi tam (cca. polovica od novega), ce bos vedu ceno za novega ni problem, lahko pa ti dajo tud garancijo, povej sam kak se bos odlocu
super
staccato.
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 18
Pridružen: Po Nov 17, 2003 12:42 pm

Na avto triglavu se da dobiti samo komplet skupaj z merilnikom hitrosti. Cena je 140 000 sit.

stuhec164 : avto je letnik '95 tako da je tudi polovica prevec, razen ce se da dobiti samo kilometer stevec (brez hitrosti; prodajalec na triglavu je rekel da ne, samo ni bil ravno simbol prijaznosti in ustrezljivosti).

Ne vem no, malo mi je mimo vse skupaj.
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Vprašaj :041/351-824

Avtomehanika SELAN.

Vprašaj če mu je še kej ostalo od razbite 146 bele barve.. pa mogoče ma pa zbijaj mu malo ceno :)
staccato.
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 18
Pridružen: Po Nov 17, 2003 12:42 pm

Selana sem klical in je hotel imeti 100 EUR. Sem se zanimal se malo naprej in tako prisel do Avtoelektronike v Crnucah. Fantje izgleda vejo kako se stvari streze, ker spet deluje :) Cena je bila 20000 sit, ampak ce bo ok bom ze prezivel.
Hvala vsem, ki ste se trudili z mano!
Uporabniški avatar
serik
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 43
Pridružen: Sr Feb 04, 2004 9:14 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

A mogoče veš kaj konkretno so ti naredili, da so ti števec popravili?
Sam imam namreč podobno težavo, meni ne dela dnevni števec kilometrov in je skoz na nuli. Sicer to ni tko moteče, ker glavni števec dela normalno!
L.P.Erik
staccato.
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 18
Pridružen: Po Nov 17, 2003 12:42 pm

Stevca nisem prevzel od tistega, ki je popravljal, zato mi ni uspelo tocno izvedeti. Sem se pa prej pogovarjal z njim in mislim da ni bil pis-of-kejk tko, da je pomoje menjal problematicni del.
Ce te zelo ne moti bi jaz na tvojem mestu pustil pri miru. Lahko pa probas, samo po moje bi bil potreben enak poseg kot pri meni (tudi cenovno).
Odgovori
  • Informacija