Ne vžge - Kodiran vžig (CODE), TS motorji

Tehnične teme o modelih 145, 146, 155 in GTV/Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

Si probal mal releje premigat pri akumulatorju?

Isti problem je mel brat 1x, lučka za kodo je svetila... baje je bil rele za kodo fuč...
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Uporabniški avatar
mitjaz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 411
Pridružen: Sr Dec 22, 2004 4:04 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2
Kraj: Kozjansko

Izvlekel sem vse releje, pošprical kontakte, odkopil akumulator... Brez efekta.
Odklopil in pregledal sem imobilizer, na vezju ni vidnih napak.
Any ideas ???
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Kaj pa obe 15A varovalki poleg? Mogoče je katera počila, ker je po njej špricnila voda ...
Soder
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: So Dec 15, 2012 10:05 pm

Pozdravljeni vsi skupaj. Po celem popoldnevu zajebavanja z avtom, branja tega in ostalih forumov, sprobanja vseh živih stvari, sem že skoraj obupal nad mojo alfico.. torej, da vam povem zakaj se sploh gre: danes sem se odločil menjat zračni filter in ker mi ne dela pomik sprednjih stekel na sovoznikovi strani sem se odločil, da probam problem popravit. Mislil sem da je morda problem v varovalkah, zato sem pod volanom lepo eno po eno odklopil in pregledal vsako varovalko vendar so vse bile vredu. nato sem se odločil da bom zaenkrat ta problem pustil na miru, saj me niti ne moti tako zelo. ko sem nato hotel avto prižgati se mi je pojavila oranžna lučka z obliko ključa in pod njim napis "code" ter gorela je rdeča lučka za vbrizg goriva in avto ni več vžgal. potem se pa sprobal razne metode ki sem jih našel na internetu, spucal sem vse konektorje v tisti črni škatlici pri akumulatorju, probal tako imenovan vžig v sili (s tistim pritiskanjem na gas) in tudi na ta način mi avto ne vžge.. potem sem odklopil akumulator za več ko pol ure (2x) in tudi to ni pomagalo. zdaj pa res več nevem kaj naj še probam.. avta nemorem premaknit iz garaže. je edina rešitev da ga peljem na pooblaščen servis ali mi morda kdo tukaj še lahko da kakšen nasvet?
Hvala lepa že vnaprej
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Najprej poskusi z menjavo varovalke za CODE sistem, pa avto poskusi vžgati z drugim ključem.

Če je ključ ali varovalko, bo to vse. Če pa je šla antenica za branje ključa, pa bo potrebna menjava le-te.
Soder
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: So Dec 15, 2012 10:05 pm

probal sem s tremi različnimi varovalkami..probal z rdečim in bordo(master) ključem, brez uspeha.. da bi šla antenica? pa potem niti z tistim način vžiga v sili nebi vžgalo zaradi te antenice? to lahko vrjetno kupim samo na pooblaščenem servisu ali?
hvala še enkrat
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

The reasons for the immobiliser remaining active and the CODE light staying illuminated will be one of the following:-

The main 30A fuse for the electronic ignition has blown
Corroded/oxidised/loose electrical connections in the BBoB (Black Box of bo****ks)
Bad electrical connection(s) to the CODE immobiliser ECU
Damaged transponder chip pickup aerial
One or more keys "forgotten" by the CODE immobiliser ECU
Data corruption in the CODE immobiliser ECU
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

pri akumulatorju preglej releje mislim da so trije-ponavadi je oksidirano od kabli razpadejo v podnozju az rele
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

ponavad pomaga da odklopiš akumulator in stakneš +pa - skupi in priklopiš nazaj in dela.
Odgovori
  • Informacija