Mnenje AR 33 1.5 i.e.

Tehnična teme o modelih 33, 75 in starejših

Moderator: Tehnika moderatorji

D3v1L
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne Avg 15, 2010 9:35 am

Lepo pozdravljeni!

sem nov na forumu in sploh v svetu avtomobilizma. po nekem naključju ker sem enemu popravlo neke motor imam pač možnost dobiti avto ki je naveden v naslovu in sicer je srebrne barve... zdi se mi še kar v redu ohranjen od zunaj . Zanima me vaše mnenje saj ste nekateri lastniki teh avtomobilov, sem mladoleten in me zanima ali se mi splača vzeti tale avto ? nimam nekih finančnih dohodkov...zato me zanima če se avto dosti kvari in ali so popravila draga ?

to pa so še slike:
http://yfrog.com/msdsc00522xsjx
samo kliknete a link ap se vam odpre album ;)


P.S. če je kdo interesent ga prodam za 100 eur
Uporabniški avatar
omahens
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 120
Pridružen: Pe Sep 23, 2005 1:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Senovo
Kontakt:

Ne splača, ima kar dosti rje, zavržena, veliko popravila, vzdrževanja in še izpita nimaš, sploh pa ne finančnih dohodkov. Deli sicer niso dragi, če si blizu Italije na avtoodpadih najdeš skoraj vse, ampak raje malo boljšo, oziroma malo manj zanemarjeno vzameš.

Glede 100€ za to, pa če jo daš za 20€ je vprašanje kdo jo bo vzel. Verjetno bi jo po delih prodal zel ohitro, celo pa je draži avto vleka kot pa tisto kar bi dejansko dobil iz nje.

Jaz bi recimo rad imel original radio, ki je bil nekoč tu notri, če kdo ve ZS ali mail ;)
a33
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 582
Pridružen: Če Jul 07, 2005 2:12 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MB

sem mel 33 ko 1,7 ie 8 let in je bila zelo dobra.. stroškov izrednih ni bilo, tankat redni servis- tj menjaj olje in gre.. in to zlo poskočno. je pa bila garažirana skos.

v glavnem zadeva je bila dost boljša kot 145 1,6 t spark kjer je skoz neko sranje, tam pa praktično nič. Je pa dobro pogledat v kakem stanju je da ni zanemarjena preveč in zjahana.
D3v1L
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne Avg 15, 2010 9:35 am

v bistvu mi je ponudil za plačilo popravila motorja ali avto ali ap 40 eur zato me zanima če lahko kaj več dobim kot 40 eur za njo oz iz nje ali b i mel več sranja z tem da bi jo na odpad spravo pol? pa žal sem daleč od italije :D severovzhod slovenije povejte svoje mnenje ali naj vzamem 40 eur ?
Uporabniški avatar
Overs[t]eer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1704
Pridružen: To Sep 21, 2004 11:37 pm
Vozilo: 156 3.2 GTA
Kraj: Ljubljana

Ne vem kje vi vidte iz teh slik, da je avto slabo vzdrževan, totalno gnil in podobno...
Dejansko je vsaj po teh fotkah veliko lepša kot večina 33k, ki se vozi po cesti...

Potegni jo iz tega gozda, spucaj, poslikaj in daj na avto.net, prodaj celo, po delih je brezveze... Za obnovo pa potrebuješ ogromno volje, niti ne toliko denarja, vsaj po tvojih dveh postih sodeč pa nimaš ravno neke posebne želje...
Uporabniški avatar
toma123
Alfist
Alfist
Prispevkov: 250
Pridružen: Po Dec 19, 2005 8:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Obala

V glavnem moje mnenje je da če res avto deluje in da ni na večjih mestih rjav (okoli zamaška rezervoarja, po podu, pragovi, itd..) se za 40€ splača ga vzet. Vsaj koliko sem videl iz slik je res sicer zanemarjen a spet ne tako preveč. Razni miti da alfa 33 pije olje, in da imaš same probleme so za lase prvlečeni saj imel sem kar nekaj boxerc in vam povem da te prej pusti na cedilu kakšna novejša alfa kakor 33.
D3v1L
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne Avg 15, 2010 9:35 am

Overs[t]eer napisal/-a:Ne vem kje vi vidte iz teh slik, da je avto slabo vzdrževan, totalno gnil in podobno...
Dejansko je vsaj po teh fotkah veliko lepša kot večina 33k, ki se vozi po cesti...

Potegni jo iz tega gozda, spucaj, poslikaj in daj na avto.net, prodaj celo, po delih je brezveze... Za obnovo pa potrebuješ ogromno volje, niti ne toliko denarja, vsaj po tvojih dveh postih sodeč pa nimaš ravno neke posebne želje...
Z mojih postov je mogoče res razvidno tako, problem ni v tem da nebi mel volje ampak v tem da sem na zelo slabem z denarjem... mam pa zelo velko voljo sraufati ;) tak da to ni problem ...pa tudi vozo bi ta avto ker mi je izredno všeč dozdaj sem veliko šraufo različne motorje pa mopede vendar mislim da ni neke razlike v motorjih ... edini problem pri tem avtu je vsaj zame da pije 10 litrov po papirjih ...
a33
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 582
Pridružen: Če Jul 07, 2005 2:12 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MB

če bi jo mel kam dat bi jo jas vzel sam je nimam kam dat....
avto pije ca 7 lit če je vse ok z njim, no 1,7 je pila tolko....

za nardit:

nujno olje 10w 40 + filter.
svečke
mogoče še še olje menjalnik, hladilna tek, servo olje....
potem pa vožnja če je ok vse obvezno še jermene menjat.....
Uporabniški avatar
omahens
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 120
Pridružen: Pe Sep 23, 2005 1:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Senovo
Kontakt:

a33 napisal/-a:če bi jo mel kam dat bi jo jas vzel sam je nimam kam dat....
avto pije ca 7 lit če je vse ok z njim, no 1,7 je pila tolko....

za nardit:

nujno olje 10w 40 + filter.
svečke
mogoče še še olje menjalnik, hladilna tek, servo olje....
potem pa vožnja če je ok vse obvezno še jermene menjat.....
Še ceno mu povej za to, ker pravi da je zelo na slabem z denarjem. Sicer pa pri vratih se vidi rjavo, verjetno pod prednjo šipo ni dosti drugače, pa akumulator lahko dvigne. Pragove preveri in poden, spucaj pa fotkaj in bomo vidli. 40€ je vredna, samo moraš dat še 400 na njo, da bo vozna :mrgreen:
Uporabniški avatar
toma123
Alfist
Alfist
Prispevkov: 250
Pridružen: Po Dec 19, 2005 8:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Obala

Jaz ne vem kje vi vidite vmes vrat rjo, če je je samo umazanija in osji panj. Drugače 33 ki bi gnila med vrati pa res še nisem videl.

In ne vem zakaj bi moral dajati še 400€ nanjo ker tudi če je v katastrofalnem stanju ( mehansko ) ne potrebuješ 400€ za jo spravit na cesto.

Eni res fantu jemljete voljo za obnovo takega avta.
Uporabniški avatar
omahens
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 120
Pridružen: Pe Sep 23, 2005 1:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Senovo
Kontakt:

toma123 napisal/-a:Jaz ne vem kje vi vidite vmes vrat rjo, če je je samo umazanija in osji panj. Drugače 33 ki bi gnila med vrati pa res še nisem videl.

In ne vem zakaj bi moral dajati še 400€ nanjo ker tudi če je v katastrofalnem stanju ( mehansko ) ne potrebuješ 400€ za jo spravit na cesto.

Eni res fantu jemljete voljo za obnovo takega avta.
No mogoče je samo umazanija, kakorkoli že pač, kolko pridejo potem deli, ki so našteti?
nujno olje 10w 40 + filter.
svečke
mogoče še še olje menjalnik, hladilna tek, servo olje....
potem pa vožnja če je ok vse obvezno še jermene menjat.....
Sicer pa sem jaz kupil podobno, mečken bolj čuvano in jo obnavlam. Rečem ti, ti kar, vzami in delaj ;)
Treentar
Alfist
Alfist
Prispevkov: 319
Pridružen: So Mar 07, 2009 2:15 pm

Amortizerji na tri šraufe = jih ni več za dobit na tem planetu.
Nima servo volana.
Nima klime.

Pravemu ljubitelju ni nič težko.
Uporabniški avatar
omahens
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 120
Pridružen: Pe Sep 23, 2005 1:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Senovo
Kontakt:

Treentar napisal/-a:Amortizerji na tri šraufe = jih ni več za dobit na tem planetu.
Nima servo volana.
Nima klime.

Pravemu ljubitelju ni nič težko.
Amortizerje sem prvo videl, jaz mam eno v Alfi, ene pa poleg :P
Uporabniški avatar
toma123
Alfist
Alfist
Prispevkov: 250
Pridružen: Po Dec 19, 2005 8:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Obala

Treentar napisal/-a:Amortizerji na tri šraufe = jih ni več za dobit na tem planetu.
Nima servo volana.
Nima klime.

Pravemu ljubitelju ni nič težko.

Torej amortizerje se še dobi vsaj jaz imam na zalogi 2 kompleta, servo se da še zmeraj vgradit prav tako klima, prav zaprav se dobi še ABS enoto z vsemi priklopi za male denarje le malo bolj pogledat je treba. A v glavnem ne moreš od 18 let starega avta pričakovat da ima opremo od ene 156.
Treentar
Alfist
Alfist
Prispevkov: 319
Pridružen: So Mar 07, 2009 2:15 pm

Amortizerjev se ne dobi več. Tvoja zaloga ne pomeni da se jih - je pa dobro vedet :wink: . Če kdo nuca - jaz ne.

Primerjava 156 vs. 33 ??? Sramota za 156-ko, pa ne mala.
156-ke ne bi hotel imeti, tudi če mi jo kdo šenka.
V 33-ki letnik 92' pa imam serijsko servo in klimo.
Odgovori
  • Informacija