nakup nove Brere

Vodniki o nakupu in vzdrževanju

Moderator: Tehnika moderatorji

Zaklenjeno
futurezorro
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: So Maj 21, 2011 5:56 pm

Lep pozdrav.

Zanimam se za nakup nove Brere. Na Avto Triglavu se zdi, da se jo da naročiti, bral sem pa, da jih ne delajo več. Kdo ve, kako je s tem? Kako jo lahko kupiš če jih ne delajo več, in ali to mogoče pomeni, da lahko dobiš samo vozila, ki so na zalogi?

Hvala lepa vsem!
Uporabniški avatar
kristijan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 462
Pridružen: Sr Dec 01, 2004 6:23 pm
Član Alfa Kluba: 0

Ne vem ali jih še prodajajo ali ne, ampak ti iz lastnih izkušenj predlagam, da se odločiš za kak drug avto, ker dobiš za ta denar veliko boljših avtov.
Slika
futurezorro
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: So Maj 21, 2011 5:56 pm

Hvala.

Zanimivo mnenje - zakaj tako svetuješ? (in kateri drugi avti?)
Uporabniški avatar
kristijan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 462
Pridružen: Sr Dec 01, 2004 6:23 pm
Član Alfa Kluba: 0

Leta 2009 sem kupil novo brero, z vso opremo, z njo sem imel veliko problemov nekaj najbrž tudi po svoji krivdi ampak vseeno preveč za nov avto, drugače je pa avto pretežek, zaradi tega slabše zmoglijivosti in zaradi tega tudi ogromna poraba. Potem sem zaradi razočaranja kupil audija A4 (da probam en drug avto, ker sem do sedaj imel same alfe) in zdaj lahko iz svojih izkušenj rečem samo to, da verjetno alfe ne bom kupil nikoli več, ker je čisto navaden audi (moje mnenje) veliko boljši kot najboljša brera.

Kaj lahko kupiš drugega, spodaj imaš nekaj primerov, ne vem pa kakšen motor kupuješ, ampak vseeno vsi avti spodaj so veliko boljši kot brera.

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=4819955&show=1
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=4763924&show=1
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3732267&show=1
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=4756997&show=1

LP
Slika
futurezorro
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: So Maj 21, 2011 5:56 pm

Hvala lepa za tale odgovor. Kolikor vidim imaš 3.2 Brero (oz. si imel), torej predvidevam da je pri 1.8 TBi še slabše glede zmogljivosti. Škoda, ker avto je res nad-lep. Bom pa razmislil o teh alternativah, zlasti Nissan mi je všeč.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

torej predvidevam da je pri 1.8 TBi še slabše glede zmogljivosti
Napačno sklepaš. Brera s TBi motorjem je lažja, motor pa je boljši.
futurezorro
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: So Maj 21, 2011 5:56 pm

Spet zelo zanimivo. Torej morda vseeno...

Kristjan, kakšne probleme si pa imel?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

TBi je sicer 200kg lažji, kar zelo pripomore k manjši porabi in boljši vodljivosti avta. Je pa vseeno šibkejši motor zato so performanse (kar se pospeševanja tiče) pri TBi-ju nižje. Seveda pa ima TBi možnost dost enostavnega povečanja moči s čip tuningom, kar ga postavi ob bok 3.2 mašine.

Pomaga pa tudi dejstvo da ima turbo motor izjemno visok navor že v zelo nizkih obratih, kar mu da za vsakodnevno uporabo veliko uporabne moči.
Uporabniški avatar
kristijan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 462
Pridružen: Sr Dec 01, 2004 6:23 pm
Član Alfa Kluba: 0

futurezorro napisal/-a:Spet zelo zanimivo. Torej morda vseeno...

Kristjan, kakšne probleme si pa imel?
Tbi je najbrž res lažja, ampak ima tudi manj konjev, tako da najbrž ne gre kaj bolj kot 3.2 in ta gre proti ostali avtom z primerljivo močjo dosti slabše.

Kakšne probleme sem imel, bolj bi bilo če bi me vprašal kakšnih nisem imel :mrgreen:

lp
Slika
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Zgleda pa zato doooosti boljše :wink:
futurezorro
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: So Maj 21, 2011 5:56 pm

kristijan napisal/-a:Kakšne probleme sem imel, bolj bi bilo če bi me vprašal kakšnih nisem imel :mrgreen:

lp
Lol, no, morda vsaj kakšnega resnega povej, da dobim malo občutek :wink:
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

kristjan jaz se pa tu niti slučajno ne bom strinjal glede Audija. Sem vozil tako A4 B8 2.0 TDI kot 159 1.9 JTD, neke velike razlike ni (podbna zvočna izoliranst, podobno dobri materiali, podobno udobje, oba imata kompleksno podovzje), Alfa se mi je zdela edino bolj suverena po ovinkih , ampak to je subjektivna ocena in seveda ne potrjuje ničesar, imata pa oba avta zelo dobro lego in v tej klasi pride zraven samo še BMW 3. Alfa ima definitivno odzivnejši (predvsem tu je Audi zaostajal) in bolj komunikativen volan. Oz. z drugimi besedami bi rekel - Audi je toliko boljši kolk je novejši, torej 3 leta.

Dizajnersko pa seveda ni primerjave. Jaz sicer ob Alfi 159 sploh ne bi pomislil na nekega VAG-ovskega Audija A4 - pač avto za premožnejše kmete :), ki jim Passat ni dovolj dober... Malo se hecam - tako da brez zamere, ker je tudi pri naši hiši ena A4-ka.


Brera je pa kiks zato, ker se jo postavlja ob bok TT-ju in Z4 in tehta 200 kg več od obeh, čeprav bi bolj pasala k A5 in Bmw 3 Coupe... Skratka za mje pojme brezvezen avto, ki ga pri Alfi niso znali dat v pravi segment. Koliko se pa komu kvari je pa nepomemben podatek in na podlagi enega primerka ne moreš oceniti nič, ker bi potem na spisek avtov ki so za en k... lahko dal skorajda vse avte.

Je pa 3.2 JTS en tak ubogi motor, to je dejstvo, če ga primerjamo s starim šestakom je enako kot tlačan proti kralju :).
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-Kristijan,daj povej kako se je obnesel mito 1,6 jtdm,en me mika,vse kar lahko,prosim :D
Uporabniški avatar
kristijan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 462
Pridružen: Sr Dec 01, 2004 6:23 pm
Član Alfa Kluba: 0

lizard napisal/-a:kristjan jaz se pa tu niti slučajno ne bom strinjal glede Audija. Sem vozil tako A4 B8 2.0 TDI kot 159 1.9 JTD, neke velike razlike ni (podbna zvočna izoliranst, podobno dobri materiali, podobno udobje, oba imata kompleksno podovzje), Alfa se mi je zdela edino bolj suverena po ovinkih , ampak to je subjektivna ocena in seveda ne potrjuje ničesar, imata pa oba avta zelo dobro lego in v tej klasi pride zraven samo še BMW 3. Alfa ima definitivno odzivnejši (predvsem tu je Audi zaostajal) in bolj komunikativen volan. Oz. z drugimi besedami bi rekel - Audi je toliko boljši kolk je novejši, torej 3 leta.

Dizajnersko pa seveda ni primerjave. Jaz sicer ob Alfi 159 sploh ne bi pomislil na nekega VAG-ovskega Audija A4 - pač avto za premožnejše kmete :), ki jim Passat ni dovolj dober... Malo se hecam - tako da brez zamere, ker je tudi pri naši hiši ena A4-ka.


Brera je pa kiks zato, ker se jo postavlja ob bok TT-ju in Z4 in tehta 200 kg več od obeh, čeprav bi bolj pasala k A5 in Bmw 3 Coupe... Skratka za mje pojme brezvezen avto, ki ga pri Alfi niso znali dat v pravi segment. Koliko se pa komu kvari je pa nepomemben podatek in na podlagi enega primerka ne moreš oceniti nič, ker bi potem na spisek avtov ki so za en k... lahko dal skorajda vse avte.

Je pa 3.2 JTS en tak ubogi motor, to je dejstvo, če ga primerjamo s starim šestakom je enako kot tlačan proti kralju :).

Meni se tudi od začetka ni zdela neka velika razlika, ampak zdaj ko sem prevozil 20.000km in ko se zdaj vsedem v Brero (jo vozi zdaj mama :D ) je razlika ogromna, tak kr neki škripa, ruka, slabše je zvočno izolirana, ne vem kako bi opisal amapak veliko bolje se počutim v audiju kot v Breri, tudi materiali so boljši, sem zelo pozitivno presenečen, ker prej niti slišat nisem smel za ker drug avto kot za alfo, zdaj pa se je moje mnenje kr spremenilo in res ne vem, če bi me alfa še lahko prepričala, da bi jo kupil.

futurezorro: en problem ki sem ga imel je ta da sem menjal motor :-)

alfafil: o Mitu ti pa lahko povem same pozitivne stavri, super avto, tudi motor je super, v glavnem vreden nakupa...
Slika
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Jaz sem v tem Audiju ki je imel 10.000 km slišal plastiko ki je ropotala v sredinski konzoli, sicer ni bila glasno, bi pa čez čas verjetno postalo, enako je bilo v 159-ki, le da je imela "realnih" mislim, da 50.000 km :). Da bo razvojno 3 leta novejši Audi bolje zvočno izoliran je itak pričakovano a razlika ni bila ne vem kako velika, tudi Alfa 159 je proti Audiju B7, precej bolje zvočno izolirana (večja razlika kto med 159 in A4 B8 ), in tako naprej... vsaka naslednja generacija avto je nečaloma napredovala.

To da ti Brera na 20 col ruka je verjetno kar normalno, koliko col pa imaš na A4? Ker glede udobja Audi nikoli ni ne vem kako blestel (sicer ni tako trd kot BMW) a so Alfe vedno bile mehkejše. In približno enako sem jaz čutil med 159/A4 B8.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Zaklenjeno
  • Informacija