Nakup Alfe prek leasinga

Vodniki o nakupu in vzdrževanju

Moderator: Tehnika moderatorji

Đasmin
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 60
Pridružen: So Maj 21, 2011 2:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Lep pozdrav

Sporočam, da sem se odločil za Dragerjevo Alfo Romeo 147 in jo jutri zaaram...kupil jo bom prek leasinga je pa stvar v tem, da pojma nimam kako se prek leasinga kupuje...

Vem da najdeš leasing hišo, tam ''naročiš'' in potemtakem počakaš par dni oni nakažejo denar, ga daš prodajalcu in potem njim plačuješ...nekaj takega - nevem pa čisto nič določenega, recimo katere leasing hiše so med boljšimi itd.

Prosil bi za nasvete in pomoč,

Hvala vsem, ki ste mi pomagali, mi svetovali itd. za pametno odločitev.
Po daljšem razmislku sem tudi sam spoznal, da GTejka ni najboljši prvi avto...še blizu ne, govorimo zame seveda...navadn študent :lol:
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

vozilo, ki si ga izbral je že pametna in dobra izbira - zdaj najdi samo še ,,pametni,, finančni konstriukt za izpeljat ta nakup
Đasmin napisal/-a:Vem da najdeš leasing hišo, tam ''naročiš'' in potemtakem počakaš par dni oni nakažejo denar, ga daš prodajalcu in potem njim plačuješ...
leasing hiša tebi ne bo nikakršne gotovine dajala v roko oz.na račun.

leasing hiša kupi avto in ga tebi da na uporabo dokler ga ne odplačaš, v tem ga času jim ga ti odplačuješ, vzdržuješ in plačuješ obvezno zavarovanje in polni kasko.
avto je pisan na leasing hišo vse dokler ni odplačan v celoti nato se vozilo prepiše nate oz, če se odločiš med tem časom prodat se prenese leasing na kupca oz. ta kupec položi, kar je še za odplačat.

fantič to je drag špas, skupaj s starši razmislite raje o potrošniškem kreditu na banki, bo za vse skupaj manjše finančno breme in tudi vozilo bo že v štartu nate pisano, v tem primeru lahko zavaruješ le delni kasko oz sploh ne.
v primeru leasinga boš na konec koncev ti teoretično 4 lastnik vozila.

sicer pa naredite kar hočete :wink:
Zadnjič spremenil Gregson007, dne Pe Maj 27, 2011 7:29 am, skupaj popravljeno 2 krat.
Slika
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

Slika
Slika
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

In še če maš avto na leasing je 30% dražja registracija
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

AR-146 napisal/-a:In še če maš avto na leasing je 30% dražja registracija
a polni kasko potem v času odplačevanja sklepa leasing hiša ??
Slika
Đasmin
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 60
Pridružen: So Maj 21, 2011 2:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Gregson007 napisal/-a:vozilo, ki si ga izbral je že pametna in dobra izbira - zdaj najdi samo še ,,pametni,, finančni konstriukt za izpeljat ta nakup
Đasmin napisal/-a:Vem da najdeš leasing hišo, tam ''naročiš'' in potemtakem počakaš par dni oni nakažejo denar, ga daš prodajalcu in potem njim plačuješ...
leasing hiša tebi ne bo nikakršne gotovine dajala v roko oz.na račun.

leasing hiša kupi avto in ga tebi da na uporabo dokler ga ne odplačaš, v tem ga času jim ga ti odplačuješ, vzdržuješ in plačuješ obvezno zavarovanje in polni kasko.
avto je pisan na leasing hišo vse dokler ni odplačan v celoti nato se vozilo prepiše nate oz, če se odločiš med tem časom prodat se prenese leasing na kupca oz. ta kupec položi, kar je še za odplačat.

fantič to je drag špas, skupaj s starši razmislite raje o potrošniškem kreditu na banki, bo za vse skupaj manjše finančno breme in tudi vozilo bo že v štartu nate pisano, v tem primeru lahko zavaruješ le delni kasko oz sploh ne.
v primeru leasinga boš na konec koncev ti teoretično 4 lastnik vozila.

sicer pa naredite kar hočete :wink:
Stvar je v tem, da mi avto kupujejo se pravi ga dobim...če se je oseba odločila za leasing mu najbrž ni problem denar-se pa oseba spozna na take stvari...zato sem pa tudi sam vprašal ko ste mi vsi predlagali kako je s tem leasingom in mi je rekel, da vse ve ampak ima dena in je znesek leasinga 6.000€ kar pa ni veliko (zanj-zame je 1.000€ trenutno preveč) in tudi preplačal ga v njegovih očeh ne bo preveč!

Avtomobil bo pa itak šel sestri kasneje ko malo''dozori'' ker ga mislim čuvati in bo super zanjo... :wink: zato št. lastnikov ni problem...

Ampak jaz celo mislim da si bo ta oseba ki mi daruje avtomobil planira nek 3. plan...ker je trenutno kredit odpadla možnost bo čez recmo 1let ko bodo prihodki zrasli odplačal leasing v celoti...Vsaj mislim da bo tako-pustimo se presentiti

V glavnem: Leasing.... :?:
Đasmin
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 60
Pridružen: So Maj 21, 2011 2:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Alfa33 napisal/-a:Slika

looooool :lol: :lol: :mrgreen:
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Leasing za koliko 7 let star avto je bedarija, konc koncev že zaradi tega, ker od tebe zahtevajo polni kasko... Za toliko star avto met kasko je nekako butasto. Potrošniški kredit je 100x boljša zadeva, če tisti, ki bi bil vzel kredit, je finančno tega zmožen, saj banke kar tako kreditov več ne dajo.

Leasing je res najslabša ideja, pa naj vas ne zavede tistih 50% off pri zavarovanju vozila, ker te leasing najdražje pride, to je vsakemu jasnu.
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

Đasmin napisal/-a:V glavnem: Leasing.... :?:
in kaj te potem takem še zanima, če ,,ta oseba,, oz. ,,božiček,, vse VE ?

l.p. in srečno ter po pameti na cesti pri nabiranju šoferskih izkšenj
Zadnjič spremenil Gregson007, dne Pe Maj 27, 2011 8:09 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
Đasmin
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 60
Pridružen: So Maj 21, 2011 2:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

AR-146 napisal/-a:In še če maš avto na leasing je 30% dražja registracija
Stvar je v tem, glejte...Ta kasko niti ni nevem kako slaba ali pa negativna lastnost tega leasinga..itq naj bi blo še -50% kar je super, zakaj?

Sem v Lj...kaj se vse kle dogaja nočte vedt...avto je starejši mogoče zato kak filmski podvig kraje, odpade...vendar pa zavistneži ki bodo gledali mulca s tako lepim avtom ne em kako dolgo bodo zdržali z svojo zavistnostjo-no in ko nebojo več se zna marsikaj dogajati...Pač, Ljubljana...
Daš tist kasko pa je tak avto ki je u nulo ohranjen še naprej zavarovan in ima zagotovljeno dobro prihodnost...
Nekaj v tem smislu...moja glava misli...
Zadnjič spremenil Đasmin, dne Pe Maj 27, 2011 8:12 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Đasmin
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 60
Pridružen: So Maj 21, 2011 2:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Gregson007 napisal/-a:
Đasmin napisal/-a:V glavnem: Leasing.... :?:
in kaj te potem takem še zanima, če ,,ta oseba,, oz. ,,božiček,, vse VE ?

l.p. in srečno ter po pameti na cesti pri nabiranju šoferskih izkšenj
Ta oseba vse ve o strroških...ne pa o ''best way to buy'' se pravi ...zanima me kam naj grem da če je že ta kruti leasing treba uzet, kam, kje imajo da rečem najugodnejše - summit NLB Leasing? in ali mora lastnik biti zraven ali ne...
Đasmin
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 60
Pridružen: So Maj 21, 2011 2:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Dejch napisal/-a:Leasing za koliko 7 let star avto je bedarija, konc koncev že zaradi tega, ker od tebe zahtevajo polni kasko... Za toliko star avto met kasko je nekako butasto. Potrošniški kredit je 100x boljša zadeva, če tisti, ki bi bil vzel kredit, je finančno tega zmožen, saj banke kar tako kreditov več ne dajo.

Leasing je res najslabša ideja, pa naj vas ne zavede tistih 50% off pri zavarovanju vozila, ker te leasing najdražje pride, to je vsakemu jasnu.
Leasing : ''Pu*ing'' :P
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Ti osebno tako ali tako ne boš dobil leasinga, ampak ga bosta morala vzeti tvoja starša, glede na to, da predvidevam nimaš rednih mesečnih prihodkov, ki bi presegali minimalno plačo. Na podlagi štipendije ne boš dobil leasinga, ker je prenizka.

Naj vzameta starša kredit, plačate avto takoj in ostalo rihtate po normalni poti brez dragih dodatnih stroškov. O tem, da pa se v LJ dogajajo čudne stvari, pa naj ti povem, da se tudi drugod po sloveniji dogajajo kraje radijev, značk, risanje po havbi in parkiranje v tvoja vrata, tako da LJ ni nobena izjema.
Đasmin
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 60
Pridružen: So Maj 21, 2011 2:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

No glihkar sem zvedel, da je treba nekje avto prvo komisjsko prodati potem pa šele od tega, ki bo to kupil od njega avto kupit...se pravi neko avto hišo je traba najti in ....jooj :doubt:

Ta kredit je vse bolj mikavn...

Se prav če bi kredit vzeu...kje se najbolj splača oz. ali je bolje če je namenski ali če je navdn pač...kredit???
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

To morata uredit starša, ker ti nobenega kredita ne moreš dobit.
Zaklenjeno
  • Informacija