Prosim za nasvet-platišča za 156ko

Izgled Alfic, povečanje moči
Odgovori
Nikita
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr Mar 14, 2007 11:43 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Kupujem alu platišča za svojo 156ko(2.4 jtd Mjet, model 2004), pa nisem ravno izkušena na tem področju in me zanima katere feltne pašejo na ta avto-orientiram se predvsem v smeri alfinih replik.

Gume so 205/60/15, pa me zanima če potem lahko dam gor model feltn TRISTAR ali GTA, te dvoje so mi všeč, pa me zanima če pašejo na mojo alfico, predvsem ne vem za tristarke, ker vem, da so drugače za alfo 147.

Vem, da bi bile lepše 16 ali 17 colske, ampak zaenkrat bom ostala kar na 15.

Kaj mi svetujete?

Hvala in lp
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

15 colske bos tesko nasla. prej bos dobila 16 in 17 col. za moje pojme bi zelo lepo pasale relika GTA 16 ali 17 col.
vuso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 323
Pridružen: Ne Okt 10, 2004 5:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Se strinjam s colibriyem glede replike Gta.Za 156ko optimalna izbira.Zakaj bi pa ostala na 15 colskih?Sama feltna ni toliko dražja, gume so res nekoliko dražje, ampak zgleda veliko lepše kot 15 col...Če je feltna premajhna velikokrat izgleda malo smešno.foter ima na A4ki 15 col litke in ni preveč estetsko :|
Nikita
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr Mar 14, 2007 11:43 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Ma ja saj vem, ampak sem zastonj dobila iz Nemčije nove Pirelli gume te dimenzije, ki jih imam zdaj, pa še finančno bodo ti meseci bolj kruti, tak da...

Po netu sem videla, da prodajajo model Tristar 15 colske naslednjih mer: 6,50x15 ET 41,5.

A to ne bi pasalo na mojo alfico:?:
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Če imajo razmak med vijaki 5*98 sedejo tudi na tvojo alfo.
Je pa tako, da platišča ki ustrezajo Alfi 147, ustrezajo tudi Alfi 156.

Lp
Uporabniški avatar
GEISTERFAHRER
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1389
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ptuj

Pašejo! Če so ti všeč, si jih kr kupi.
Slika
Alfa Romeo, za dušo in telo!
Uporabniški avatar
GhostP
Alfist
Alfist
Prispevkov: 351
Pridružen: To Feb 20, 2007 9:20 am
Kraj: LJUBLJANA

Pasejo, sam lepš bi zgledale 16 al pa 17 (od TI kot jih ma alro na svoji)
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

Ma kaj so sploh montirali na 2.4 Mjet 15 colske diške?! Ne vem, meni se zdi pretirano majhno! Montiraj vsaj 16"! Sej gume lahko prodaš in kupiš druge! 8)

Ciao Alfista :mrgreen:
Slika
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

kontaktiraj uporabnika Giorgio Armani !
Uroš
Uporabniški avatar
edoedo
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 29
Pridružen: Sr Feb 28, 2007 8:23 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: krsko

jaz sem tud izbiru med gta in tristar 17"
po dolgem premisljevanjem sem se le odlocil za model tristar moram rect da zgledajo felge zelo lepo :D

ceprav sta oba modela zelo lepa
je pa moralo bit 17" al pa nic :wink:
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Prodaj 15ke pa kupi vsaj 16 za poleti. Na gume direkt se dobijo zelo ugodno avstralske high preformance gume federal (do 270km/h), za denar od pirellijevk boš kupila lahko boljše federalke, pa še ostalo ti bo. ;)
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

podpiram bass-a.. federal gume so vec kot odlicne za ceno kot jo imajo. vozil kolegovo 147ko na 18colkah s federal gumami in avto je kot na tirih :D glede obrabe so tudi zelo dobre. glede na kolegovo voznjo so takorekoc skorajda neobrabljive :D dobr tele pirelli gume tut niso nevemkolk vredne. 2 dni nazaj smo sli kupit 4 gume pirelli p600 z montazo vrred 205/50/15 in je prislo 180eurou.

LP
Nikita
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr Mar 14, 2007 11:43 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

No, jaz sem za te Pirelli (P7 205/60/15 91V), ki sem jih takrat naročla odštela 350 EUR, pa vem, da so dobre gume, ker sem jih imela že prej, pa tudi po testu v Motoreviji so ble najboljše ocenjene, tak da jih ne bi kar tako menjala za neke meni dokaj neznane gume.

Pa tudi cena feltn je kar razlika med 15 in 16 colskimi. 15 colske tristarke dobim za 380 EUR, 16 colske GTA ali tristar pa 500 EUR (replike).

Finančno pa me je nakup avta letos kar dobro zdelal, tak da se vsak euro pozna.

Mislim pa, da bi tak avto kot je moj lahko že v osnovi opremili vsaj s 16 colskimi feltnami, ne pa da ima že v originalu jeklena platišča. Katastrofa.
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

Hmmm jaz 156 2.4 M-jet z jeklenimi platišči še nisem videl :? . A si kupila nov avto?
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Ja, saj je poceni, ampak je gay! A razumeš, da s 15kami avto samo osmešiš, raje mej pol železne feltne gor, pa kupi večje naslednje leto!
Če pa že kupuješ replike, pa kupi 17, kot jih ima tudi gta.
Mislim, kakšen čuden koncept estetike imaš. :roll:

15ke imam jaz železne za zimske gume, pa so nagravžno majhne in mi je kar bed, ko pogledam alfo.
16ke so za silo boljše za poleti, pa še lep design imajo. Če pa bi kupoval feltne, sigurno nebi gledal pod 17, morda celo 18, BIGGER IS BETTER ne velja samo za Burger King!
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Odgovori
  • Informacija