Homologacija platišč

Izgled Alfic, povečanje moči
Odgovori
amdbrutale
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 117
Pridružen: To Mar 06, 2007 11:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Nimam feltn doma, tko da ne vem eksaktnih dimenzij
lopov
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 93
Pridružen: Po Okt 22, 2007 9:49 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: koper

Malček sem prebiral te poste pa me zdaj zanima sledeče. Pri nabavi gum sem zgrešil dimenzijo in namesto 215/45/17 kupil 225/45/17 ,katerih nimam nahomologacijskem kartončku. To pomeni ,da če me ustavijo me pošljejo na izrednega tehničnega oz. da moram homologirat te dimenzije tudi če imam alfino značko na feltnah in v bistvu zgledajo original ti,čeprav so od toore?
alfa 156 sportwagon
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Jep. Pac te dimenzije gume nimas vpisane in nimas izpravnega avta :? Je pa res da ne vem kok spluh še gledajo dimenzije gum...danes se bolj vpicijo v kake neonke, spojlerje, xenon itd...
lopov
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 93
Pridružen: Po Okt 22, 2007 9:49 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: koper

Jak ja pol,morme samo da njabližjega objekta ki izdaja homologacije,mu pustim 50€ in dobim štempilko vredno tega denarja ? mislim,kam smo prišli danes...
alfa 156 sportwagon
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Kaj pa če bi probal vrnit gume? Ali so ble že zmontirane?
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

Če ti bo policaj rekel za homologacijski kartonček si mrzel, ker gre vedno pogledat samo gume. prodaj gume naprej, požri 10% razlike v ceni ali pa si uredi TUV papir in pojdi na homologacijo (ne ponarejaj TUV ker po novem preverjajo istovetnost papirja). V vmesnem času te prav tako lahko doleti kazen, zato se ne vozi, dokler ne dobiš popravljenega homotončka.
You need two Ferraris powersliding around the bentley, that is also powersliding
Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

Poznam nekeoga iz foruma :mrgreen: ki ima na 156 -ki 225 mero nehomologirano pa kolkor vem ni imel še problemov in tudi sam sem se eno leto vozil z 225 gor, ker so bile take gume že na avtu, pa se mi tudi ni noben vpičil v to. Je pa res, da če se, ima vso pravico napisat položnico in mogoče celo pobrat prometno. Vseeno ne vem če je vredno biti v strahu vsakič ko te ustavijo :shock: .
Slika
lopov
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 93
Pridružen: Po Okt 22, 2007 9:49 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: koper

Ma prodal jih ne bom ker se vozim že ene 2 meseca s temi gumami:):) ma če se da naredit homologacija joi bom pač naredui,sam problem je v tem da zraven tuv-a od platišč toora t670 mi pišejo dimenzije 115/45/17...tako da ne vem kje bi dobu tuv od te dimenzije
alfa 156 sportwagon
Thrivial
Alfist
Alfist
Prispevkov: 449
Pridružen: So Maj 27, 2006 9:20 pm

Blah. Ce nimas riza na avtu in vozis normalno, je skoraj nemogoce, da bi te zaradi gum poslal na tehnicnega. 17 je itak cisto normalna dimenzija in stock za vecino novejsih avtomobilov tega razreda, tako da ni nobene panike.

lp
Uporabniški avatar
GhostP
Alfist
Alfist
Prispevkov: 351
Pridružen: To Feb 20, 2007 9:20 am
Kraj: LJUBLJANA

alro napisal/-a:Poznam nekeoga iz foruma :mrgreen: ki ima na 156 -ki 225 mero nehomologirano pa kolkor vem ni imel še problemov ......... :shock: .
Se mi zdi da sm to jaz :D
Slika
Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

GhostP napisal/-a:
alro napisal/-a:Poznam nekeoga iz foruma :mrgreen: ki ima na 156 -ki 225 mero nehomologirano pa kolkor vem ni imel še problemov ......... :shock: .
Se mi zdi da sm to jaz :D
Ne ne, se ti samo zdi :mrgreen:
Slika
lopov
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 93
Pridružen: Po Okt 22, 2007 9:49 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: koper

no med drugim sem tudi jaz ta:):)
alfa 156 sportwagon
Uporabniški avatar
OFC
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 198
Pridružen: To Jul 18, 2006 1:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Kdo ve, če grejo na 33ko 215/45/16 gor? Imam feltne še od 146ke:
http://www.moj-album.com/slike/8155746/ ... PyIt.v.jpg
pa ne vem, verjetno imajo enak razmak, samo homologirat bi jih bilo treba, ne?
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

No evo še mojga problema. Nataknil bi original 18ke od brere na 166. Seveda originali nimajo tuv certifikata, tako da je stvar verjetno nemogoče homologirat. Klical sem na avto triglav, če mi lahko oni vpišejo dimenzije 18 col gum v homologacijski kartonček. Vendar kljub temu da sem jim vsaj 3x razložil, da nimam tuva in da so feltne original so me še kar naprej pošiljali na lpp. #-o Kaj naj storim. Vozit se s precej vpadljivimi feltnami, ki niso vpisane v homolomo se skor ne upam. :doubt:
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

žival napisal/-a:No evo še mojga problema. Nataknil bi original 18ke od brere na 166. Seveda originali nimajo tuv certifikata, tako da je stvar verjetno nemogoče homologirat. Klical sem na avto triglav, če mi lahko oni vpišejo dimenzije 18 col gum v homologacijski kartonček. Vendar kljub temu da sem jim vsaj 3x razložil, da nimam tuva in da so feltne original so me še kar naprej pošiljali na lpp. #-o Kaj naj storim. Vozit se s precej vpadljivimi feltnami, ki niso vpisane v homolomo se skor ne upam. :doubt:
Najenostavneje je, da dobiš TUV od enih drugih diškou 18" in homologiraš te! Pa kaj misliš, da bo policaj šou gledat proizvajalca? Njih bol zanimajo dimenzije gum....

Ciao Alfista :mrgreen:
Slika
Odgovori
  • Informacija