Homologacija platišč

Izgled Alfic, povečanje moči
Odgovori
laški
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 134
Pridružen: Sr Avg 09, 2006 9:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ravne na Koroškem

Zanima me sledeče.
Ker sem na alfo 156 dal platišča Alessio Modena 7,5 x 17 z gumami 215/45 R17 ZR :D , torej točno takšne kot so vpisane v homologacijskem kartončku ali moram sedaj ta platišča vpisati v homologacijski kartonček? :doubt:

"Strokovnjak" na gumi centru mi je dejal, da ker gre za novi material, tudi firmo platišč, ki ga proizvajalec avtomobila ni homologiral, da moram to storiti sam. Pri tem mi je v pomoč certifikat-TUV.

Torej je potrebno sedaj na LPP samo, da mi ta platišča vpišejo v homologacijski kartonček in da jim seveda pustim nekaj EUR? #-o
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Jst mislim da ti ni treba vpisat v kartoncek, usaj dokler imas prave dimenzije gum...to je 215/45R17.
LP Gorazd
Uporabniški avatar
Dejan156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1698
Pridružen: So Jan 03, 2004 10:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

če je v homologacijskem kartončku 215/45/17, ti ni potrebno tja hodt. No ja vsaj jaz ne vidm smisla da bi...ker pol vseen če ne bi nč pisal v homologacijskem...
Tud jst jih dubim drug tedn, pa ne bom nč na lpp hodu, saj je ta dimenzija že vpisana ;)
\°/
Uporabniški avatar
Jonas
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1850
Pridružen: Ne Maj 16, 2004 7:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Homologiras dimenzijo gum in ne felten. Jaz ze na prejsnjem vozilu nisem sel homologirat, pa zdaj tudi ne bom sel.

LP
nightrider31
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 35
Pridružen: Pe Sep 10, 2004 4:41 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kamnik

Če je ze vpisana dimenzija v homologacijskem kartoncku ni potrebno hoditi homologirat saj homologiras oz. vpises dimenzije pnevmatik in ne znamke platisc
laški
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 134
Pridružen: Sr Avg 09, 2006 9:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ravne na Koroškem

Vsem ki ste se potrudili za odgovor najlepša hvala =D>
Upam, da je to res in da se ne homologira platišč vse dokler so v colah, ki so vpisane v homologacijskem kartončku (čeprav so tam dimenzije pnevmatik in ne platišč)! :doubt:
Ker meni so razložili, da če daš na avto bilo kakšno novo stvar, ki ni homologirana s strani proizvajalca avta moraš to homologirat.
Pa še na info@gumi-center.si so mi tako odgovorili. Na varnostvprometu.org , kjer lahko tudi vprašaš strokovnjaka pa ne gre vprašati, ker je stran trenutno(že 6mesecev) zaprta zaradi prezasedenosti :evil:

Kakorkoli že, upam da je stvar zaključena in da ne bom moral razlagati kifeljcem kako in kaj.

p.s. Slike lepo obute alfe pa bom dal kmalu na net.
Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

Če te policaj ustavi, ponavadi pogleda samo mero gum. Namreč ta je dovolj veliko napisana, tako da jim ni potrebno dodatno izobraževanje zaradi tega......pismeni pa tudi naj bi bli vsi :lol: Tudi na tehničnem je tako. Je glih prejšnji teden kolega peljal Punto na tehnični in ima gor OZ platišča z gumami 195/45/15, kot je zapisano v homologaciji, pa so strokovnjaki takoj preverili če so te gume zapisane v homolagacijskem, za platišča pa se sploh niso zanimali. Tako da brez skrbi :D
Slika
laški
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 134
Pridružen: Sr Avg 09, 2006 9:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ravne na Koroškem

Najnovejši podatek, ki sem ga dobil (99% drži) je:
-platišča, ki niso originalna je treba homologirati!!! :evil:
To je sramota-sam, da lahko naša država pobere denar! :?
Vnesejo se na osnovi TUV certifikata in se dobesedno vpiše firma platišč, model platišč in par številk platišč (nahajajo se na notranji strani platišč)! Torej da naši vrli uradniki vpišejo v homologacijo par besed-dela za 5 minut, je potrebno plačati cca.10.000SIT, po novem najbrž 42EUR! :evil:
Verjamem da 90%policajev ne bo kompliciralo ampak če te hočejo zašiti, te lahko na osnovi tega-kako daleč smo prišli??? :(
Mislim pa, da smo edini v Evropi, ki moramo to storiti? Vsaj v Avstriji jim tega ni potrebno- TUV zadostuje!
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-no coment #-o
-ali ve kdo kolika je centrirna lukna pri 147 5x98 :?:
Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

Glej, kolkor jaz to razumem je tako, da če bi ti hotel naprimer homologirat 18" gume, ki jih ni v homologaciji, bi itak mogu prinest TUV od platišč in bi ti na podlagi tega naredili homologacijo, ker je logično da gume nekam moreš nataknit. Za 17" pa TUV ne rabiš, ker noben ne bo šel preverjat al so platišča original ali so druga. Primer: jaz imam original 17" TI model, uporabnik @Alfista pa ima 17" TI od Tora. Misliš da se bo kdo dal na to da bo preverjal kdo ima katere ? Po mojem so vse tvoje skrbi odveč.
Slika
opankar
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2067
Pridružen: Če Sep 25, 2003 3:46 pm
Kraj: Lubiana

Sej pri homologaciji se vpiše samo dimenzija pnevmatike in nikoli kakršnikoli podatki o platišču, zato drugih platišč z originalnimi dimenzijami pnevmatik ni potrebno na novo homologirati.
You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for the brief moment, when everything works.
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

glede na to, da tudi pri original alu plat. ni popolnoma nič napisano v homologaciji (razen dimenzij), me pa res zanima kateri policistek ali kak drugi strokovnjak bo ugotovil ustreznost (česa sploh Sigma max, Tau max, ...?)
kot že rečeno kaj pa če pride original iz tovarne z Toora felno...kako bo dokazal da to ni tako

mislim da gre bolj za kontrolo ekstremnega tuninga ko folk daje na hrošče felne ki imajo negativni ET , ali pa ko so zadnje in sprednje različne in na Jugote 16 col..ipd
Uroš
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

laški napisal/-a:Najnovejši podatek, ki sem ga dobil (99% drži) je:
-platišča, ki niso originalna je treba homologirati!!! :evil:
To je sramota-sam, da lahko naša država pobere denar! :?
Vnesejo se na osnovi TUV certifikata in se dobesedno vpiše firma platišč, model platišč in par številk platišč (nahajajo se na notranji strani platišč)! Torej da naši vrli uradniki vpišejo v homologacijo par besed-dela za 5 minut, je potrebno plačati cca.10.000SIT, po novem najbrž 42EUR! :evil:
Verjamem da 90%policajev ne bo kompliciralo ampak če te hočejo zašiti, te lahko na osnovi tega-kako daleč smo prišli??? :(
Mislim pa, da smo edini v Evropi, ki moramo to storiti? Vsaj v Avstriji jim tega ni potrebno- TUV zadostuje!
Pokrovček ki je med vijaki na platišču dobiš z Alfino značko in potem naj ti ON dokaže, da niso original platišča!!!! Jeb... jim... ma...... CIGANI! :evil:

Ciao Alfista :mrgreen:
Slika
Uporabniški avatar
ALFA BRERA
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 24
Pridružen: Ne Dec 17, 2006 5:10 pm

Takole:
kupim nov avto z navadnimi platišči (beri želez s frizbiji) in zraven dobim homologacijo seveda za takšen avto kakršnega sem kupu ... potem pa grem in odštejem EUR za original ALU platišča, ki pa jih ni v mojem homologacijskem kartončku, pa se vprašam KAJ PA ZDAJ??
Če pa kupim katera koli druga ALU platišča v trgovini - a to pomeni, da lahko trgovci prodajajo kar eno robo, ki nima certifikata (ali kakeršnega drugega potrdila o ustreznosti produkta)??
Ja če je pa to možno potem pa smo res ena BANANA rep.

LP
Forza ALFA!
Uporabniški avatar
GEISTERFAHRER
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1389
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ptuj

Jonas napisal/-a:Homologiras dimenzijo gum in ne felten.
LP
Se pravi da za homologacijo rabim TÜV od gum... :mrgreen:
Slika
Alfa Romeo, za dušo in telo!
Odgovori
  • Informacija