Homologacija platišč

Izgled Alfic, povečanje moči
Odgovori
laški
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 134
Pridružen: Sr Avg 09, 2006 9:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ravne na Koroškem

Fantje jaz sem povedal samo to kar sem zvedel:
1;platišča je treba homologirati če niso originalna (se pa vpišejo dobesedno firma in model platišč+šifre na platiščih...),
2;za gume pa se vpiše le dimenzija.

Ker če pogledate v homologacijo boste videli dimenzija pnevmatik in ne platišč! Iz tega bi oziroma po vsemu svetu sledi logično, da moraš za 215/45 R17 gume imeti 17col platišča le pri nas ne. Potreben je vpis in nakazilo za "revne" 45EUR. :evil:
Videl že pri 3prijateljih, ki imajo platišča vpisana v homologacijo :doubt:

Kakorkoli, danes dam felgne gor potem pa lahko začnemo pobirati stave koliko časa se bom vozil dokler mi prvi policaj ne bo zatežo :?

p.s. Ne vem kako je drugod ampak kdorkoli se je že vozil po koroški, ve da imamo tu ekstra genetsko vzgojene policaje :evil:
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-ok,potem bom začel vse znance policaje spraševat če imajo neorginalna alu-platišča vpisana :doubt:
Zadnjič spremenil alfafil, dne So Mar 24, 2007 12:01 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Unicorn
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 818
Pridružen: So Sep 11, 2004 1:10 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Dravograd

Malo za pokušino:

- imam 2 izpuha
- nižan avto
- 225/45/17 gume
- športni filter
- sem Korošec

Nič od tega nimam homologiranega, ker nikjer ni ekstrema in nobenmu policaju ne padem v oči. No - padem v oči, ker je kabrio, a nič ne izpade kot pretiravanje. Gume so za avto predpisane max 17 col - in takšne so gor - in daleč stran od izgleda originalnih, 225/45/17 je max dovoljena dimenzija gum - in te so gor. Izpuhi so zelo kvalitetno narejeni in ne neko DTM preseravanje da policaju ko za avto stopi direkt v glavo buči - tudi tu nimam problemov. Športni filter daje drugačen glas, a ko avto pogledaš od zadaj, se ti zdi samoumevno (pač dva izpuha... pa neki konjev pod pokrovom).
Kot Korošec zelo dobro poznam policaje, oni mene pa tut. Fasal že prepoved vožnje (bil "rahlo" prehiter) in priletel na radar. Hočem povedat, da če se ne preseravaš in frajeriši, te tut policaji v večini primerov pustijo pri miru.

Glede kolegov ki imajo vse vpisano bi rekel za moje pojme.... mi pade na misel tip z modrim Fordom Mondeom iz Dravograda - priznam da je bilo od začetka zelo okusno narejeno (vmes je malo zbutal avto) - a vseeno se je že na daleč vidlo da to niti pod razno ne more bit original. Njega so policaji zagotovo jebali, ker ga je znal tut velikokrat skozi gužvo v mestu stisnit. In ko ti ne morejo kaj, ker te niso na licu mesta dobili, te pa jebejo za gume, pa izpuhe, pa felge, pa šipe, pa... XY. In na Koroškem še posebej.
Podobno zdaj srečujem na Ravnah tipa s črnim Golfom IV... spuščen, črne šipe, krom felge, vesoljski stranski špegli... če je mogoče to kak tvoj kolega - se tudi ne čudim da mora imet vse dobesedno vpisano v homo kartončku...

Na 156-ki z nekimi vsaj približno prebavljivimi 17" felgami ne boš tarča policajem (drugače bi bil kak punto). Priporočilo: namesto bombastičnega napisa proizvajalca felge si nabavi lepilne Alfine znake (sam imam v črni barvi) in prelepi čez - NIKOLI ti noben policaj ne bo težil zaradi tega - pa itak da še dobro zgleda.
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

a mogoce kdo ve ali imamo pri nas kakega uvoznika za speedline feltne?
Slika
Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

laški napisal/-a:Fantje jaz sem povedal samo to kar sem zvedel:
1;platišča je treba homologirati če niso originalna (se pa vpišejo dobesedno firma in model platišč+šifre na platiščih...),
2;za gume pa se vpiše le dimenzija.

Ker če pogledate v homologacijo boste videli dimenzija pnevmatik in ne platišč! Iz tega bi oziroma po vsemu svetu sledi logično, da moraš za 215/45 R17 gume imeti 17col platišča le pri nas ne. Potreben je vpis in nakazilo za "revne" 45EUR. :evil:
Videl že pri 3prijateljih, ki imajo platišča vpisana v homologacijo :doubt:

Kakorkoli, danes dam felgne gor potem pa lahko začnemo pobirati stave koliko časa se bom vozil dokler mi prvi policaj ne bo zatežo :?

p.s. Ne vem kako je drugod ampak kdorkoli se je že vozil po koroški, ve da imamo tu ekstra genetsko vzgojene policaje :evil:
Bom še enkrat probal razložit na malo drugačen način :| Če bi ti hotel dat gor platišča 18"in gume 235/40/18 (sem udaril kar nekej na pamet), ki pa jih nimaš v homologaciji, bi seveda moral prinest TUV od platišč (neglede al bi bla to original al druge znamke), ker bi "odgovorne osebe" zanimalo kam boš ti take gume nataknil. Sklepam, da bi ti potem na podlagi TUV-a v homologacijski kartonček napisali znamko platišč (in najbrž še kakšno stevilko) in mero gum ki bi jih montiral na ta platišča. Zato imajo najbrž tvoji prijatelji vse to napisano v kartončku, ker so prej imeli max. dovoljeno npr. 16" in zdaj so dali 17".

Glede na to, da ti v kartončku že imaš homologirano mero 215/45/17, te noben ne bo vprašal al so ta 17" platišča original ali ne. Ker če gledaš iz drugega zornega kota, kako naj potem jaz policaju dokažem, da so moja 17" TI platišča original in da jih nisem dal naknadno, glede na to, da nikjer v homologaciji nimam napisanih nobenih podatkov o platiščih ?

Sva se razumela ?
Slika
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

homologacijo sem dal čez cca.2-3 mesce in to pišem že 3ič v različnih temah..... če ne greš čez dimenzije nima smisla it homologirat ker na karotnu ki ga prejmeš pod predelavami ne piše Mille Miglia... ampak samo 205\45r16 - primer.. če pa imaš homologirane r 17 takšne kot si napisal in imaš druge felge gor ti ne bo nihče nič rekel tko da ne skrbet :D ..

Se pa pridružujem mnenju Unicorna, če ne boš imel narejeno po "kmečko" in bo vse skupi zgledal ti tut ne bodo težil.. js mam rdeče ledice noter spredaj pa mi hvala bogu nikol nč ne rečejo, če te ostavijo samo za kontrolo.. Če pa boš divjal in ogrožu folk pa verjam da se tut na serijskem najde kej narobe(kar je prav) in kaj se ti lahk zgodi-gospod zadaj mate razbito luč.rečeš ni res! in potem POK s pendrekom po luči pa reče pridte pogledat :lol: :lol: :lol: ..

Poanta: Policaji ponavad niso slabi ljudje in so prpravleni dost tolerirat pač mlad folk uštimani avti, če jim le ne najedaš in delaš xtra dela
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
laški
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 134
Pridružen: Sr Avg 09, 2006 9:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ravne na Koroškem

Ej, zdaj je izpadlo kod da sem neki dirkač-daleč od tega!!! Mene je samo zanimalo kako in kaj. :(
Sem že nekaj, res nekaj let iz tega norega obdobja, pa tud takrat nisem imel nekih posebnih problemov s policaji (nekateri med njimi so tud moji prijatelji).
Moji "kolegi" kot sem jim poimenoval, so pač znanci in nimajo ekstremov (alu platišča, športne vzmeti in to je tud vse), sam sem od njih videl kartončke z vpisanimi podatki (in ne, niso šli iz 16col na 17), zato sem pa potem to vprašal.
Moja alfa bo pa tud daleč od vesoljske ladje (vedno sem bil pristaš da mora vse izgledati okusno), saj bo imela samo 17col alu platišča-to je pa tud vse(celo gume imajo oznako ZR!) :)
Iz te zadeve nisem imel namena delati slona ampak sem potreboval samo informacijo in upam, res upam, da je stvar taka kot smo jo dognali.
Če pa se stvar obrne drugače, boste pa prvi, ki boste izvedeli :P
Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

laški napisal/-a:...res upam, da je stvar taka kot smo jo dognali.
Sem 99.9% prepričan da ne boš imel problemov. Če si pa tak fajn dečko kot si zdaj napisal pa sploh :mrgreen: Malo heca.....
Drugače pa če niso mene zaprli ko sem mel na 155 -ki : 15" platišča, športne vzmeti, športen volan, podaljšek odbijača, zadnji spojler, športni izpuh samo z zadnjim loncem, led parkirne žarnice,..... vse nehomologirano #-o :mrgreen: Pa so me kar nekajkrat ustavili zaradi kontrole in ni noben nič rekel, čeprav so tudi naši goriški policaji znani po tem da so že marsikoga odpeljali na izredni tehnični :? Zdaj pa ne vem al je videt da sem tak poštenjak al sem jim tako simpatičen :lol:

P.S. Nalepke AlfaRomeo pa vseeno prilimaj na pokrovček :wink:
Slika
amdbrutale
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 117
Pridružen: To Mar 06, 2007 11:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Kupil bom Alu feltne Rial za na Alfo 147 16col / 7.

Pa me zanima kje bi dobil nalepko z alfinim znakom za na platišča?
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

najlazje da jih preko spleta narocis :D par ojrou te pridejo.
amdbrutale
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 117
Pridružen: To Mar 06, 2007 11:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Kje pa na netu?
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

amdbrutale napisal/-a:Kje pa na netu?
tuki recimo : http://shop.alfisti.net/Tuning-Styling/ ... 9_300.html

LP
amdbrutale
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 117
Pridružen: To Mar 06, 2007 11:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

A se da to kje pr ns v slo dobit?
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

se da samo bos mogu mal poiskat. uprasi tudi pri pooblascenem servisu ( avto triglav ) bi znal met...
Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

Če mi na hitro napišeš premer pokrovčka, lahko povprašam pri vulkanizerju v Italiji......grem verjetno danes dol. Sem skor 100% da ima al pa ti naroči, ker je kolega nekaj časa nazaj naročal z znakom Fiat.
Slika
Odgovori
  • Informacija