Povečanje moči JTD-u / Chip tuning / Čipiranje

Izgled Alfic, povečanje moči
Odgovori
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Na moči se nič ne pozna, ker je EGR itak odprt samo kadar voziš pod malo obremenitvijo. Ko avto pohodiš, se EGR takoj zapre (razen če je fuč)...
Pozna se malo na odzivnosti, torej če recimo voziš počasi potem pa zahodiš gas, se bo mašina malenkost prej odzvala... ni pa nevemkakšne razlike.

V porabi ne bo kake pametne razlike... mogoče deci manj...

Malo bolj opiši to kašljanje v nizkih obratih...
dvince
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 46
Pridružen: Pe Nov 05, 2010 3:31 pm

Kašljanje se pozna kot rahlo cukanje pri pospeševanju na nizkih obratih do 2000rpm, predvsem na hladno, če ga dalj časa ne vozim. Nad 2000rpm teče normalno. Se pa to dogaja ponavadi na višjih prestavah 4,5,6 če cijazim pod 2000rpm.

Kot sem bral na drugih temah, je ponavadi zapacan EGR možen vzrok, ne?
Je pa odzivnost na nizkih obratih katastrofalna, ker imam se stare turbine l 2006. Nekaj sem pridobil s chipanjem, ampak dosti se ne da pomagat baje..
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Jah če je EGR, pol ga vzami dol, konkretno očisti, preveri delovanje elektromagneta... in to bi moralo pomagat.

Lahko pa prideš do mene pa bova pogledala z računalnikom kakšne so številke...
elementekus
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 17
Pridružen: So Sep 04, 2010 6:34 pm

Pozdravljeni, mene zanima kak je s tem chip tuningom, ker pač firme imajo itak cel kup strokovnjakov plačanih 10k na mesec in zakaj nebi oni optimalno naredl mašine skupaj, da bo delovala poleti in predvsem pozimi normalno? Zdaj pa če mi lahko kdo ko ma že neki časa chipano alfo(po možnosti 147 1.9jtdm 16v 150bhp) pove kak je s tem pozimi, ko so največji problemi? Pa kje se splača čipat, itd.
Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16v
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Kontaktiraj forumaša link nad tvojim postom... :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Kakšni problemi pa so pozimi zaradi čipanja, če smem zvedet :D
alfa159slo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 136
Pridružen: Če Jun 07, 2012 2:39 pm

Več vrtenja gum v prazno :mrgreen:
elementekus
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 17
Pridružen: So Sep 04, 2010 6:34 pm

men je en kolega rekel naj se pozanimam mal kake so težave kaj pozimi ko so razmere bol "zafukane", zj pa nevem, preden grem čipat bi rad mal od vas zvedu kakšne slabosti me lahko čakajo:P
Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16v
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Nobenih posebnih težav ni pozimi... isto je kot poleti... kvečjemu je bolje, saj je mrzel zrak hladnejši, kar pomeni da je izgorevanje boljše...
slehernik
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1116
Pridružen: So Feb 13, 2010 10:46 am

elementekus napisal/-a:Pozdravljeni, mene zanima kak je s tem chip tuningom, ker pač firme imajo itak cel kup strokovnjakov plačanih 10k na mesec in zakaj nebi oni optimalno naredl mašine skupaj, da bo delovala poleti in predvsem pozimi normalno?
Saj deluje normalno, najbrž te zanima zakaj nima več konjev?

-zaradi ekologije - daš ven DPF in imaš takoj nekaj konjičev več in porabo precej nižjo
-zaradi različnih davčnih razredov
-zaradi različnih ciljnih skupin kupcev
-zaradi sto drugih razlogov :P

Recimo 1.9 JTDM mašina je v različnih avtomobilih 100, 120, 130 HP (8V) in 150, 170 HP (16V).
elementekus
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 17
Pridružen: So Sep 04, 2010 6:34 pm

Aha, no takšne stvari so me zanimale predvsem. Kak je pa potem z registracijo pa tehničnim? Tist powerrail od noviteca lahk sicer odstraniš preden greš, sam kolkr sem gledu po forumu je slabš za mašino pa vse..
Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16v
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

ma, pol pa ne bi smel brat forumov :)
-vec konjev, bolj trpijo zavore, menjalnik, predvsem pa je hiba sklopka, saj se cipajo vecinoma starejsi avtomobili z dosti prevozenimi in slabsimi sklopkami. Cipanje ni noben baubau. Ce pa se bojis za avto, pa raje ne razmisljat o kakih skatlicah, ki jih drago placas.
-na tehnicnem jih nic ne briga, ce je avto cipan, jih pa briga, ce je na avtu sportni filter, "custom" odrezan izpuh brez loncev, luftti na podvozju, bremze ipd.
elementekus
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 17
Pridružen: So Sep 04, 2010 6:34 pm

pero666 napisal/-a:ma, pol pa ne bi smel brat forumov :)
-vec konjev, bolj trpijo zavore, menjalnik, predvsem pa je hiba sklopka, saj se cipajo vecinoma starejsi avtomobili z dosti prevozenimi in slabsimi sklopkami. Cipanje ni noben baubau. Ce pa se bojis za avto, pa raje ne razmisljat o kakih skatlicah, ki jih drago placas.
-na tehnicnem jih nic ne briga, ce je avto cipan, jih pa briga, ce je na avtu sportni filter, "custom" odrezan izpuh brez loncev, luftti na podvozju, bremze ipd.
aaa, to mi je všeč, kje pa se splača v sloveniji čipat? en mi je sicer priporoču tle pr nam enga k nardi za okol 120e pa ma za 10min dela, sam malo dvomim v tole..
Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16v
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

elementekus napisal/-a:aaa, to mi je všeč, kje pa se splača v sloveniji čipat?
MaStr napisal/-a:Kontaktiraj forumaša link nad tvojim postom... :wink:
si zgrešu :wink:
Slika
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Si siguren?
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori
  • Informacija