Osram NightBreaker / Laser

Izgled Alfic, povečanje moči
Odgovori
Uporabniški avatar
vesoljc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 545
Pridružen: To Avg 14, 2007 2:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj, Celje

Brle mam iste tezave z slabo svetilnosjo na alfi 166 in ravno tako planiram nightbreakerke, tak da prosim napiši svoje izkušnje z njimi v 166tki....
Uporabniški avatar
zico
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 102
Pridružen: Po Sep 24, 2007 10:52 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Krško

Enak problem, niham med xenon kitom, menjavo cele luči ali pa samo ene dobre žarnice.

Tovarniška bolezen teh naših 166 brez ksenona :(.

Žal tko pač je.
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Ce bi imel lece bi vam takoj reku da kupite xenon kit, zdaj pa glede na to, da nas (xenonaše :D ) bojo policaji baje uzel pod drobnogled, bi reku da nabavte te zarnice. Naceloma niso nic drazje kot navadne halogenka.

LP
Uporabniški avatar
vesoljc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 545
Pridružen: To Avg 14, 2007 2:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj, Celje

sej 166tka ma lece, kar se pa tiče serijskega xenona pa folk na tujih forumih ni navdusen... Eni gredo celo tako dalec da govorijo da je night breaker boljsi. Gre se seveda za slabo nastavljen ksenon in obrabljene luči.. Takšnih je pa večina... Pozneje vgradit ksenon pa tudi ni lahko, tudi ce je od 166tke pravjo na angleškem forumu, saj je dost elektronike druge, pa neki senzorji na zadnji osi...

Mogoč je izredno dobra navadna zarnice res resitev, pa se ceneje je ce se kaksna luč razbije...

Zanima me pa tudi, katere zarnice za vraga pasejo za kratke luci, saj po netu zasledim vse zivo, samo zadnic sem gledal ko so mi menjaval zarnco in sem skor zihr da je H1, čeprav po netu piše H3, HB3, h7? Zna kdo rešit to zmedo v moji glavi...? :=
Uporabniški avatar
wolf66
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 231
Pridružen: Ne Nov 28, 2004 7:52 am

166 ima v kratkih lučeh H7, v dolgih pa HB3.
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

vesoljc napisal/-a:sej 166tka ma lece, kar se pa tiče serijskega xenona pa folk na tujih forumih ni navdusen...Pozneje vgradit ksenon pa tudi ni lahko, tudi ce je od 166tke pravjo na angleškem forumu, saj je dost elektronike druge, pa neki senzorji na zadnji osi...
Ma pol nabavi xenon kit za 100€ in mas mir! Sveti tko kot more, za vgradit je pa enostavno kot pasulj brez mesa!!! :lol:
Uporabniški avatar
vesoljc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 545
Pridružen: To Avg 14, 2007 2:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj, Celje

edin problem je da se modri dirkači misljo zdej lotit ljudji z HID kiti. Res je pa tud da se marsikaj nimam homologirano in pa tudi da 166tka zgleda kot da ma ksenon tko al tko ... ;)
sej razumem policaje, delajo kar jim ukazejo, sam moral bi pa uredit da se da zadeva homologirat ce si urdis vsaj pranje zarometov.
Js bi dal to kot obvezn opremo, mislim da je precej več varnosti z ksenonom kot pa nevarnosti zaradi moznega slepljenja...

Kolkrat sem ze skor s ceste letu al pa skor koga ali kaj zbil ker nism mel ksenona... sicer nism ,ker previdno vozim, samo lahko pa bi....
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Fantje, če imate na avtu zanič parabole, vam tudi reflektor ne pomaga. Raje za 60€ obnovite luči, ali pa jih za več €€€ zamenjajte z novimi, kot da odkrivate toplo vodo z nekimi žarnicami. Stran metanje denarja.
Uporabniški avatar
vesoljc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 545
Pridružen: To Avg 14, 2007 2:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj, Celje

ze mogoce, sam moje parabole so cist vredu, pa vseen sveti boljs slabo... Pr tem avtu se je slo bolj za lepoto kot pa prakticnost. Te 166tkine luci so od vseh v razredu najslabse. So naredl test...
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

@vesoljc, verjemi, da parabole niso vredu. Če ni odbojne površine, ni svetlobe na cesti.
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-meni se zdi,da so na 147 dolge luči tudi H7,mam prav :?:
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

147ka ma kratke in dolge H7

LP
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Sicer mal OT ampk vseen, zadnjič sem bil pri Stepančiču pa sem gledal uno črno 147 ki jo prodaja, zadeva ima xenon, ampak ne uporablja leče, samo parabolo...
Je ta parabola ista kot pri "navadnem" žarometu?
Uporabniški avatar
BRLE
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Maj 17, 2007 7:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Evo namontirou sem nightbreaker in je stvar sledeča:


Veselo na delo!
Slika



Tole je slika starih žarnic!

Slika




Nove nightbreakerce!

Slika





Stare žarnice so bile stare dober mesec tako da "izrabljene" niti niso bile!
No moj zaključek in tudi vidno je lepo na slikah:
Definitivno je razlika očitna - bolj bela svetloba, veliko širše osvetljeno vidno polje in tudi daljše ter bolj vidna zgornja meja luči! Tako da kljub temu da je luč močnejša, ne moti nasproti vozečih!

Tako da po moje ni stran vržen denar - se kar splača sploh za nas 166-karje, katerim res slabo svetijo navadne luči - ne vem pa če bi razdiranje in čiščenje žarometov in popravilo parabol mogoče naredilo razliko še bolj očitno!

Nč fantje - JUST DO IT!
V vsaki šali je malo šale (in veliko resnice)!!!
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Jz mam spar tuning žarnce, delajo več kot zadovoljivo že 4 mesce, stanejo pa 11 eur. Tistim, ki vam na 166ki luči slabo svetijo, mate zjebane parabole in umazane leče.
Slika
Odgovori
  • Informacija