Tarox ali Brembo

Izgled Alfic, povečanje moči
Odgovori
Uporabniški avatar
Alfist19
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 83
Pridružen: Če Maj 03, 2007 8:49 pm

No ja v bližnji prihodnosti bom zamenjal sprednje diske zdj sm pa vidu da je bilo že neki govora o teh zavorah samo rd bi jst samo te dve vrjanti ker EBC je biu kar precej skritiziran. in sicer opcija:
1:Brembo Sport Brake Disc
http://shop.alfisti.net/Tuning-Styling/" onclick="window.open(this.href);return false; ... :3764.html
2:Tarox sport japan

Zdj pa cenovno je kar velka razlika - je brembo vreden 319€ ali je tarox prav tako dobr za ceno 200€ ???
Prosim za mnenja!
LP
Zadnjič spremenil Alfist19, dne Sr Apr 30, 2008 3:46 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Jaz mam Tar-ox -e, pa alro, pa bass, pa alfista, pa GTAm pa smo vsi zadovolni z njimi :D
Uporabniški avatar
Alfist19
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 83
Pridružen: Če Maj 03, 2007 8:49 pm

A to mate sport japan al kkšn drug tip diskov. Kok je pa recmo povprečna doba takih diskov z kombinirano vožnjo (rahla in nagla zaviranja)?
Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

Take Tarox -e imamo :mrgreen:

Slika
Slika
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Kaj nimajo nekateri probleme s Tarox-i, naj bi se dokaj hitro skrivili....lastnih izkušenj pa nimam, tako da težko komentiram.....
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Ja mi mamo vsi G88 tar-oke. Zivljenska doba? Pojma nimam, ker jih nimam se eno leto. Definitivno so 100x boljsi kot originalni. Zivljenska doba je pa odvisna od nacina voznje in od trdote ploscic.

@foggy
Ja men so se zvil...sam ne vem, zdaj na grobniku ni pa nic treslo :? Dejansko mi je prej treslo le ce sem narahlo zaviru. Ce sem pohodu zlajf, pol ni treslo
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

Kaj pa tale model Tarox F2000?
Slika

Ga je kupil nekdo iz HR foruma za na GTjko in je ultra zadovoljen :wink:
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

Jaz sem z taroxi zelo zadovoljen. Imam tudi jaz G88 in pa strada ploščice. Zavirajo odlično, edi kar je je cviljenje, samo to je tako ali tako pri vseh športnih zavorah.
Uporabniški avatar
_BiStRi_
Administrator
Administrator
Prispevkov: 5776
Pridružen: Ne Apr 17, 2005 12:36 pm

Creed napisal/-a: Ja men so se zvil...sam ne vem, zdaj na grobniku ni pa nic treslo :? Dejansko mi je prej treslo le ce sem narahlo zaviru. Ce sem pohodu zlajf, pol ni treslo
Creed, si morda poskusil zamenjati ploščice, morda potem ne bo več treslo? Kar se pa tiče rahlega tresenja ob rahlem zaviranju je morda zanemarljivo če se avto solidno ustavlja ob vožnji na hard.

GTAm napisal/-a:Jaz sem z taroxi zelo zadovoljen. Imam tudi jaz G88 in pa strada ploščice. Zavirajo odlično, edi kar je je cviljenje, samo to je tako ali tako pri vseh športnih zavorah.
Meni pri EBC ni skoraj nikoli cvililo, razen če je kakšna svinjarija umes prišla, pa še to ni bilo neke krize, govorim pa za hladne in vroče zavore.
145 QV,33,145,147,159 TI
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Nisem nic menjal...sam okar smo se vrnil z grobnika, opazam da ne trese vec :) Drgac pa tud meni cviljo za pop*zdit...sam nimam strada ploscic
Uporabniški avatar
Kemo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 383
Pridružen: So Dec 16, 2006 6:39 pm
Vozilo: 156 SW GTA
Kraj: Ljubljana

Creed napisal/-a: Drgac pa tud meni cviljo za pop*zdit...sam nimam strada ploscic

Cviljo ti pa res nenormalno, sem opazil, ko smo se pripeljali do grobnika. Jaz bi popizdil in bi jih potegnil dol s krampom, če bi bilo treba... :mrgreen:
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Ja pa to cviljo samo ko na rahlo zaviram in ko se peljem pocasi...sepravi tik preden se avto ustavi :doubt: To pomeni da ljudje cudno gledajo ko se pripeljem v krizisca...mejne prehode... :lol:
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

Isto kot pri meni. Pa še to ne vedno, samo včasih..
Uporabniški avatar
Bearex
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2223
Pridružen: Ne Feb 04, 2007 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Štore

Creed napisal/-a:Ja pa to cviljo samo ko na rahlo zaviram in ko se peljem pocasi...sepravi tik preden se avto ustavi :doubt: To pomeni da ljudje cudno gledajo ko se pripeljem v krizisca...mejne prehode... :lol:
Torej hvala bogu da ni več meje z IT. Zdaj lahko cariniki spet hodijo brez čepkov v ušesih :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
aaxxx
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 961
Pridružen: Sr Mar 02, 2005 7:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Macau, SAR China

No jaz imam Brembo MAX, in Ferodo Racing ploščice. Jih priporočam pa še cvilijo nič.

LP
Odgovori
  • Informacija