Alfa 33 Turbo

Izgled Alfic, povečanje moči
Odgovori
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

hja.. mogoce se zanimam za to da bi v bliznji prihodnosti zmontiral kksno turbinco v mojo 33ko (1.5IE) pa me zanima ce kdo ve kaj prblizn bo rabu pa kok bi me to vse skup kej kostal.. sm iskal na netu pa vsi sam neki pisejo da majo noben pa nima slik al pa kej!

lp
Uporabniški avatar
prjatu
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3940
Pridružen: So Jan 24, 2004 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Z montiranjem turbine na boxerja je problem, to pa zaradi samo trikrat uležajene gredi ki spusti dušo. Če ti že ostalo uspe porihtat, se pa da, vendar ponavadi ljudje kmalu obupajo.
Sam to so ti tudi drugi najbrž že povedali.
Pravi alfist postaneš šele takrat, ko ti zariba prva alfa

Zaradi slabega vremena bo današnji dan prestavljen na jutri
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

jst zdejle pospešeno iščem informacije o NOSu. Turbina odpade, ni kam izpuha napeljat.
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

jz pa n2o nebi mel, potrosni material pa ne zvizga tko k turbo:)
MG
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1263
Pridružen: So Feb 28, 2004 10:40 am

ma ja. nos sux. ko niso stalni konji, pa filat mores skos. turbo je zastonj uporaba :D
Uporabniški avatar
prjatu
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3940
Pridružen: So Jan 24, 2004 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Lej Sleby, sej sem ti že zgoraj napisal kako in kaj, pa tudi če ti rata to nekok porihtat, ti še vedno ostane problem izvedbe, namreč prekleto malo placa je povsod, si sploh rajši ne predstavljam kako bi rešil problem izpušnega kolektorja in turbine. Pomoje je zate še najbolje da daš notr 1.7 16V motor, recimo v takem smislu kot Turtle dela. Jaz recimo sem že zdavnaj obupal nad projektom boxer turbo, se bom rajši v kratkem lotil boxer 16V.
Pravi alfist postaneš šele takrat, ko ti zariba prva alfa

Zaradi slabega vremena bo današnji dan prestavljen na jutri
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

kok bi pa lahko dobu konjev z 1.7 16V?
joj .. sam jz bi tok meu polzka:)
Uporabniški avatar
Turtle
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4033
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 5:22 pm
Vozilo: Alfa Romeo Guiletta QV
Alfa Romeo 155 2.5 V6
Kraj: Bilo kuda kiki svuda

Jest sem naracunu da bo na ta nacin k jest delam v odnovi ene 145-150KM...pol pride cip tuning + zanč sva s Primožem pogruntala lupota od 75 2.0TS za vec zraka...tn nekje 160KM....kar je za tak avto popolno dost
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Jst pa mislim, ce je ze motor na kosih in ce ze delas tuning, potem je to malo. Vsak TDI, ki ma cez 120 konjev in JTD te bojo zadi pustil. Ampak res. 160 konjev je za bencinca brez turbine glih zadostno, da neki da od sebe. Za kaj vec pa premalo. Vidim pri svoji twin spark, ki je dokaj lahek avto in je se 150 konjev v veliko primerih premalo. Nocem nic kontra it, sam ti povem iz izkusenj.
Slika
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

6 kli/km
ja to zna kr letet:)
kok te bo pa stalo vse skupi (okol masine, brez notranjosti)?
Uporabniški avatar
prjatu
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3940
Pridružen: So Jan 24, 2004 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Veloce, spet malo prehitro sklepaš, 33 1.7 16V pa 75-ka 2.0 sta precej blizu, če pa prvi dodaš še 25 konjev je pa rezultat jasen, ne glede na to da je pogon spredaj
Pravi alfist postaneš šele takrat, ko ti zariba prva alfa

Zaradi slabega vremena bo današnji dan prestavljen na jutri
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Jao, ne kapiras, ni vse v moci, kaj pa navor!?!
Slika
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

veloce napisal/-a:Jao, ne kapiras, ni vse v moci, kaj pa navor!?!
A ti sploh ves kaj je prednost boxer motorjev. Aja sej res, 75 je zadnja alfa zate :roll:
Slika
opankar
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2067
Pridružen: Če Sep 25, 2003 3:46 pm
Kraj: Lubiana

veloce napisal/-a:Jst pa mislim, ce je ze motor na kosih in ce ze delas tuning, potem je to malo. Vsak TDI, ki ma cez 120 konjev in JTD te bojo zadi pustil. Ampak res. 160 konjev je za bencinca brez turbine glih zadostno, da neki da od sebe. Za kaj vec pa premalo. Vidim pri svoji twin spark, ki je dokaj lahek avto in je se 150 konjev v veliko primerih premalo. Nocem nic kontra it, sam ti povem iz izkusenj.
TDI nima kej praskat, če nima vsaj tok konjev kot bencinar, seveda pa močno vpliva tudi teža. TDI ki bo hotu bit konkurenčen Turtlovi 33 bo rabu vsaj 150 konjeu. Mamo doma 130 konjskega TDI-ja (okol 1500kg), navora je kokr hočš, pa ne pihne dol 33 1.7 16V, sigurno. Še 155 1.8 TS gre bolš, pa ma samo 126 KM.
You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for the brief moment, when everything works.
Sportiva
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 935
Pridružen: So Nov 15, 2003 6:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: slov. bistrica

hmmm. je pa gred tolko krajsa da je samo 3x vlezajena. po mojem nebi bil problem za motor (ne trdim pa da bi sel 50k km). samo se mi niti malo ne sanja kam bi dal turbino-izpusni kolektor? kam bi vse skup stlacil... enkrat sem nekje bral o boxerju (1.7 8V) z turbino, bom probal se 1x poiskat.
Odgovori
  • Informacija