Poliranje - Čudeži se dogajajo!!!

Izgled Alfic, povečanje moči
Odgovori
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

No ja, če moraš skoraj vsak mesec ali dva nekaj popravljati in menjati ti res film poči in vse skupaj prodaš. Površnost pri izdelavi in pa škripavost je pa tako serijska oprema. Been there, done that :mrgreen:
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Japanska (englandska) buba

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
aless.fvv
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: Po Apr 16, 2012 8:12 pm

Je kdo v okolici maribora ki se ukvarja z poliranjem? :?
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

Klubski parter Avto Finish:

http://www.avtofinish.com/
Uporabniški avatar
folc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1356
Pridružen: Ne Jul 01, 2012 6:32 pm
Vozilo: AR 156 SW 1,9 JTDm 110kW 150KM l'05
Kraj: Nekje med NG in Tolminom :)

sem si prav vzel čas in prebral celotno temo od a do ž .. in ja res ne vem kje bi se lotu, vem le da je moja alfica potrebna točno takega poliranja kot so nekateri predstavili s slikami v tej temi... (odstranitev posledic pranja z gobo, ma nekaj površinskih prask) pa me prvo kot prvo zanima o kakšnem plastelinu se tu govori? vsi omenjat plastelin ... kakšen pa nikjer ne duha ne sluha .. je to dejansko čisto navaden plastelin? .. mogoče kak link

drugo kot drugo sam nimam nič orodja (razen mikro krpe) za poliranje in trenutno oklevam ali si nabaviti nekaj za neko človeku (študentu) prijazno ceno ali to prepustiti strokovnjakom .. (namreč če bi si kupil bi spoliral še 3 cliote pri hiši)

tretje kot tretje pa me zanima kolikšen je obstoj tega poliranja če predpostavimo da avto ni redno v garaži
Alfa Romeo .. time to stop looking and start touching :D
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Plastelin je poseben. Da ne boš kakšnega playdola al kaj so že uporabil :) .

Glede orodja... Če te veseli, če rad čistiš avto, imaš potrplenje in si pedanten, potem "go for it". Ne rabiš imet takoj 100 krp, 100 past, 100 voskov, 2 polir mašine, itd... Če te ne veseli drgnit avto 3dni skupaj in si želiš sijaj, potem pa nekdo ki zadeve obvlada.

Obstojnost je odvisna od mnogo faktorjev. Prvo kot prvo če je bila zadeva nanešena tako kot mora biti, potem od tipa zaščite, od okolja kje si, od preparatov ki jih uporabljaš za nego,... Tako na oko recimo lahko rečem da kak vosek od sonaxa tja mesec, do dva, dočim kaj boljšega tudi šest mesecv. Sealant je lahko tudi relativno obstojen...

O tem bi se uglavnem dalo razpredat :) . V eni temi sem zasledil da iščeš nekaj takega kot uporabljajo pri suhem čiščenju. Ta zadeva recimo ni kaj prida obstojna. Je polna olj in kot taka daje videz sijaja, v resnici je pa pod sijajem še vse tako kot je bilo. Poleg tega prva konkretna voda spere olja in sijaja ni več.
Uporabniški avatar
folc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1356
Pridružen: Ne Jul 01, 2012 6:32 pm
Vozilo: AR 156 SW 1,9 JTDm 110kW 150KM l'05
Kraj: Nekje med NG in Tolminom :)

zadevo za suho sem opustil, nabavil sem le turtle speed wax v špriculi in res za enkrat zelo zadovoljen umazanija gre zelo hitreje dol kot prej ravno danes sem avto pucal cca 6h (res da sem še ostale 3 clie oprav a le površinsko na hitro)

vse lepo in pral, motijo me praske imam na desnem boku 2 vzdolžni in seveda praske od pranja vozila ... sam sem zelo okleval pred poliranjem ampak sedaj vidim da je to točno to kar potrebujem

reskirati čas za svoj avto in hkrati doseči takšen rezulat mi je mala malica

tako da ja sej vem da je blo 100x povedano kako in kaj in vse
trenutno samo oklevam kaj naj nabavim (nažalost sem sti €€ kar omejen)
Alfa Romeo .. time to stop looking and start touching :D
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Saj razumem pri € se vse začne in konča :) . Žal jih boš potreboval ne glede na to za katero opcijo se odločiš. S tem, da ti poliranje na roke odsvetujem oz. ti takoj povem, da avta na roke ne boš spoliral. Lahko uporabiš kake gleaze in potem voske, da zadeve čim bolj prikriješ.
Uporabniški avatar
folc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1356
Pridružen: Ne Jul 01, 2012 6:32 pm
Vozilo: AR 156 SW 1,9 JTDm 110kW 150KM l'05
Kraj: Nekje med NG in Tolminom :)

ne ne ročno odpade... sej mi ni problem drgniti dan ali dva, problem je ker ne bo želenega rezultata in bom na koncu res (kot je nekdo v začetnih straneh že omenil) jezen odšel na pir ...


razmišljam o nakupu mašine ter past ... kolikor sem bral preko celotne teme menim da bi zame bila le srednja in fina pasta dovolj .. ne vem mogoče se motim bi moral to nekdo ki se spozna na to videti mojo alfico in oceniti :D

EDIT: kaj pa čistilni plastelin ... je kaj opazna razlika... oz. kot jaz razumem je to skoraj da obvezno pred poliranjem
Alfa Romeo .. time to stop looking and start touching :D
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Plastelin ne bo odpravil prask. On le odstrani trde delce, ki so "zapičeni" v lak in pa recimo umazanijo, katero s pranjem nismo spravili s pločevine. Če boš uporabil bolj "grob" plastelin boš naredil še dodatne praske. Isti problem se pojavi če ne uporabljaš lubrikanta ko plastelinaš.

Vsekakor za odstranjevanje prask pridejo v upošteva samo polirne paste. Kaj boš rabil je težko reči. Iz svojih izkušenj ti lahko povem le da ima alfa bolj mehak lak in da se, da narediti dobro korekcijo v relativno kratkem času. Teoretično "srednja" pasta z nekaj "udari" lahko naredi že kar lepo korekcijo.

Žal pa pri poliranju zadeve niso tako enostavno, da bi imel samo tri polirne paste različnih gradacij. Vsaka gobica v kombinaciji s pasto, da na različnih avtih različne rezultate. Pa četudi je avto istega proizvajalca in isti model. Tako, da dejansko nikoli ne veš kaj te čaka dokler ne začneš.

Če se boš sam spravil polirat potem ti svetujem da se grobi izogibaš v času spoznavanja tehnik poliranja. Boljše da delo, ki bi ga s pomočjo grobe paste in gobice opravil v eni uri, opraviš v treh, kot pa de se potem voziš naokoli s "šekastim" avto. Tako da recimo ja... srednja in fina pasta oz. ko boš izpilil tehniko znaš lep izdelek dobiti že s "srednjo". Gobica pa ravno tako nekaj srednjega in finega.

Plastelinjanja ne preskoči, sicer boš stvari, ki bi ostale na plastelinu imel na gobici. Fino je imet ša kak preparat za odstranjevanje katrana predno se lotiš poliranja, tako da imaš potem pripravo na poliranje pokrito in da si ne delaš dodatne škode z umazanijo.

Sicer pa, da ne bova preveč širla teme v detajle mi pošlji ZS. Nisem sicer pretirano hiter pri odgovarjanju na ZSje, ampak obljubim, da se bom potrudil in ti razložil nekaj osnovnih stvari. Če se pa gibaš kje okoli Kranja se pa lahko zaradi mene tudi zmeniva in ti v živo povem kaj več. Po želji tudi demonstriram.
Uporabniški avatar
folc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1356
Pridružen: Ne Jul 01, 2012 6:32 pm
Vozilo: AR 156 SW 1,9 JTDm 110kW 150KM l'05
Kraj: Nekje med NG in Tolminom :)

sej veliko je bilo povedanega, ampak zihr je zihr tako da naprošam vas poznavalce in majstre v tej smeri če je mogoče praske kot so predstavljene na spodnjih slikah sanirati s pomočjo poliranja kajti večina prask je le površinskih res blagih mogoče so 2 malo globje... kolikor sem gledal slike v celotni temi to nebi smel biti velik problem za srednjo in fino pasto... mar se motim?

aja še to slike so slikane s telefonom (3,2MP tk d mal razumevanja)

voznikova vrata
Slika
zadna leva vrata
Slika
spojler
Slika
vrata prtljažnika
Slika
take praske kot so vidne na spodnji sliki so kar pogoste na avtu, pa čeprav so vidne šele od blizu ampak vseeno :/
Slika
praska na desni strani, del prednjih vrat, celotna zadnja ter še blatnik (ko grem z nohtom čes se nič ne zatika tko da je le površinska)
Slika
Alfa Romeo .. time to stop looking and start touching :D
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Sicer je po slikah mal nehvaležno karkol govorit, ampak okej... Večino bi šlo brez večjih težav. Malo več energije in je to to. Mal "sumljiva" zgledajo zadnji prtljažnik in prva slikca z bočnimi vrati. Ampak če ni do baze in če ima lak dovolj debeline se verjetno da rešit z brušenjem.

lp
tayron8
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: Pe Jun 20, 2008 9:52 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

te praske na slikah ti ne bodo šle ven,ker je poškodovan lak in vrjetn tudi barva. tak da ne imet kej veliko upanja.dost ljudi misli da se da s poliranjem odpravit vse rise,praske. narobe mišljenje. odprvijo se površinski in ne preveč globoki risi.
za večje prske ali rise ti pa pomaga samo barvanje.
glede poliranja,nano premazov pa na zasebno-Celje.
ALFA : v njej je lepota in drznost
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

tayron8 napisal/-a:te praske na slikah ti ne bodo šle ven,ker je poškodovan lak in vrjetn tudi barva. tak da ne imet kej veliko upanja.dost ljudi misli da se da s poliranjem odpravit vse rise,praske. narobe mišljenje. odprvijo se površinski in ne preveč globoki risi.
za večje prske ali rise ti pa pomaga samo barvanje.
glede poliranja,nano premazov pa na zasebno-Celje.
Večino prask na slikah se da rešit, tako da ne govori da se ne da. V dvomih sam samo glede tiste na vratih in prtljažniku. Vsekakor je pa za točno oceno treba videt avto v živo.

lp
tayron8
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: Pe Jun 20, 2008 9:52 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

sam z mašino,pa pasto se jih ne da-sploh če so globoke.
ALFA : v njej je lepota in drznost
Odgovori
  • Informacija