Prašno barvanje

Izgled Alfic, povečanje moči
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

@Tribes: no to sm jz hotu povedat. :wink:
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

moram reči, da sploh ne forsiram toliko, ampak ko sem gledal ostale teme o obnovi platišč, ni noben govoril , da prašno barvanje ni OK.

Eni so govorili tako drugi tako,noben pa ni povedal dejanskih problemov/ dobrih lastnosti prašnega barvanja (ker jih večina govori na pamet, malo se jih spozna).
Zato sem tudi odprl to temo, da bi izvedel več o tem.Verjetno bo to koristilo tudi komu drugemu, ne samo meni.

Glede trdnosti barve....mi niti ni tako pomembna, ker sem 95%, da felne ne bom podrajsal ob robnik (še nobene nisem), pri meni je ali ostane cela ali pa gre v prafaktorje :doubt:

Zakaj pa sprašujem o prašnem barvanju.....ker me pride velikooo ceneje
Mokro ličanje imam info cene cca 30€ / kos
prašno barvanje pa cca 10€ / kos
kar pa se pri 4ih komadih že pozna.

In ko sem se spravil v obnovo, sem naredil izračun, kaj se splača in glede na cene in kako so nekateri hvalili prašno barvanje sem se odločil za obnovo in ne nakup novih.......vidim da sem naredil napako :doubt:

Glede barvanja pa sem sedaj zelo v dvomih, kaj naj naredim.......
bostjanluk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 192
Pridružen: Po Mar 03, 2008 4:12 pm

Gricko napisal/-a:moram reči, da sploh ne forsiram toliko, ampak ko sem gledal ostale teme o obnovi platišč, ni noben govoril , da prašno barvanje ni OK.

Eni so govorili tako drugi tako,noben pa ni povedal dejanskih problemov/ dobrih lastnosti prašnega barvanja (ker jih večina govori na pamet, malo se jih spozna).
Zato sem tudi odprl to temo, da bi izvedel več o tem.Verjetno bo to koristilo tudi komu drugemu, ne samo meni.

Glede trdnosti barve....mi niti ni tako pomembna, ker sem 95%, da felne ne bom podrajsal ob robnik (še nobene nisem), pri meni je ali ostane cela ali pa gre v prafaktorje :doubt:

Zakaj pa sprašujem o prašnem barvanju.....ker me pride velikooo ceneje
Mokro ličanje imam info cene cca 30€ / kos
prašno barvanje pa cca 10€ / kos
kar pa se pri 4ih komadih že pozna.

In ko sem se spravil v obnovo, sem naredil izračun, kaj se splača in glede na cene in kako so nekateri hvalili prašno barvanje sem se odločil za obnovo in ne nakup novih.......vidim da sem naredil napako :doubt:

Glede barvanja pa sem sedaj zelo v dvomih, kaj naj naredim.......

Ravno zato sem jaz samo poklical podjetje,ki se s tem ukvarja(Kranj). V petek jih bom peljal tja, in oni jih bodo speskali in prašno polakirali. Za vse to potrebujejo 4 dni.

Ni vrag, da podjetje,ki ima vso potrebno tehnologijo in izkušnje, nebi znalo kvalitetno polakiralt 4 felten. #-o

Se mi pa zdi,da včasih malce preveč kompliciramo
zunno
Alfist
Alfist
Prispevkov: 456
Pridružen: Ne Apr 06, 2008 9:50 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

bostjanluk:

si morda klical podjetje ki ima stran na tem naslovu:

http://www.lakiranje-cinkanje.si/prasno ... -peskanje/

ali pa se morda v Kranju še kdo ukvarja s tem?
I love the smell of petrol in the morning.
Uporabniški avatar
guma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1009
Pridružen: To Apr 12, 2005 8:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Jaz imam slabo izkušnjo z prašno barvanimi feltnami. Lepo sem nabavil feltne, jih dal speskat (so bile precej hrapave po peskanju), potem sem jih peljal v Kranj k enemu ličarju na prašno barvanje. Sicer so bile lepo pobarvane, ampak...ko so par dni doma stale, lepo vzamem mokro krpo, obrišem po feltni in naredim temno liso, kar nekako se je razmazala barva. Probam na drugi feltni, isto.
Imel sem en kup letanja, da bi imel narejeno pošteno in prašno in k..., ker so to vsi hvalili, potem gre pa ta pizdarija z toplo vodo stran???

Skratka, feltne sem prodal za smešno ceno, barvam jih pa samo še sam, lepo počasi z navadnim sprejem (4 spreji x 5 eur, btw). :evil:
zunno
Alfist
Alfist
Prispevkov: 456
Pridružen: Ne Apr 06, 2008 9:50 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

A feltne ti je dal v peč?
I love the smell of petrol in the morning.
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

guma napisal/-a:Jaz imam slabo izkušnjo z prašno barvanimi feltnami. Lepo sem nabavil feltne, jih dal speskat (so bile precej hrapave po peskanju), potem sem jih peljal v Kranj k enemu ličarju na prašno barvanje. Sicer so bile lepo pobarvane, ampak...ko so par dni doma stale, lepo vzamem mokro krpo, obrišem po feltni in naredim temno liso, kar nekako se je razmazala barva. Probam na drugi feltni, isto.
Imel sem en kup letanja, da bi imel narejeno pošteno in prašno in k..., ker so to vsi hvalili, potem gre pa ta pizdarija z toplo vodo stran???

Skratka, feltne sem prodal za smešno ceno, barvam jih pa samo še sam, lepo počasi z navadnim sprejem (4 spreji x 5 eur, btw). :evil:
Sigurno so ble slabo očiščene, drugače teh problemov ne bi mel.
Uporabniški avatar
guma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1009
Pridružen: To Apr 12, 2005 8:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Nimam pojma kaj je bilo narobe. Sem pa govoril z možakarjem, ki dela v firmi kjer se ukvarjajo z prašnim barvanjem (predvsem stavbnega pohištva) in mi je rekel, da je zelo težko dobro pobarvati feltne, ker bi se morale v peči močno segreti, da bi se barva zapekla, kar naj bi bilo težko pri feltnah zaradi njihove mase/debeline.
bostjanluk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 192
Pridružen: Po Mar 03, 2008 4:12 pm

zunno napisal/-a:bostjanluk:

si morda klical podjetje ki ima stran na tem naslovu:

http://www.lakiranje-cinkanje.si/prasno ... -peskanje/

ali pa se morda v Kranju še kdo ukvarja s tem?
Ja tega sem klical. Naredijo pa vse oni speskajo in polakirajo za 30€ po feltni.
zunno
Alfist
Alfist
Prispevkov: 456
Pridružen: Ne Apr 06, 2008 9:50 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Super. Mogoče ga bom dal še svoje feltne obnovit. Imam originalne od 33ke pa bi jih rad uporabil za letne gume.
I love the smell of petrol in the morning.
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

Eno leto je okoli :mrgreen: in jaz sem zopet pri podobnem problemu!

Vglavnem feltne so prašno pobarvane....dobro pobarvane, vendar pa je problem v barvi......ki ni najbolj posrečena! #-o

No ker prašno barvanje na že pobarvano prašno ni problem....bom zopet barval :mrgreen:
Ker pa se nebi rad zopet zaj....

Kako naj dobim kodo barve???

Ličar mi pravi naj mu povem RAL kodo, meni se pa tudi sanja ne , kakšna je koda!

Normalna srebrna barva ima kodo ???
grafitna barva ima kodo??
Jaz bi pa rad nekaj vmes :mrgreen: vedno več vidim felg, ki so malce bolj temne srebrne barve (ne grafitne....to mi je pretemno)....baje se reče titan barva?

Danes sem spraševal pri Španu (majo enake feltne, kot jih imam jaz, le da imajo "novo" barvo), Pa pravijo, da nimajo kode barve....

Kje dobit kodo?
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Tako kodo bi si tudi sam želel, eni proizvajalci recimo Toora ji rečejo Dark Chrome, ampak teh barv pri prašnem kolko vem ne moreš ravno izbirat.

Tudi moja platišča so v tej barvi in je res lepa, bi pa moral eno prasko popravit. Se pa barva tako, da se najprej nanese črna barva in potem še metalna barva.

Vem pa da je Bearex pobarval svoja Toora oz. TI platišča v to barvo, mogoče bo vedel kaj več.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

lizard napisal/-a:Tako kodo bi si tudi sam želel, eni proizvajalci recimo Toora ji rečejo Dark Chrome, ampak teh barv pri prašnem kolko vem ne moreš ravno izbirat.

Tudi moja platišča so v tej barvi in je res lepa, bi pa moral eno prasko popravit. Se pa barva tako, da se najprej nanese črna barva in potem še metalna barva.

Vem pa da je Bearex pobarval svoja Toora oz. TI platišča v to barvo, mogoče bo vedel kaj več.
točno to sem tudi jaz slišal.

Kaj potem ta varianta v prašni barvi odpade?

Potem pa če bi vsaj dobil kodo običajne srebrne....
Uporabniški avatar
Bearex
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2223
Pridružen: Ne Feb 04, 2007 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Štore

lizard napisal/-a:Tako kodo bi si tudi sam želel, eni proizvajalci recimo Toora ji rečejo Dark Chrome, ampak teh barv pri prašnem kolko vem ne moreš ravno izbirat.

Tudi moja platišča so v tej barvi in je res lepa, bi pa moral eno prasko popravit. Se pa barva tako, da se najprej nanese črna barva in potem še metalna barva.

Vem pa da je Bearex pobarval svoja Toora oz. TI platišča v to barvo, mogoče bo vedel kaj več.
Ja, barvi se reče dark chrome in v okolici Postojne jih barva en ličar, ki pa računa 300€ / 4 kos felg, kar je meni odločno preveč. Obvezno se pa barvajo vse 4 naenkrat, ker pravi da drugače ne more zadeti odtenka.
Sem se pa zmenil tu v Štorah z enim ličarjem da mi jih pobarva in je rekel da bo cena tam okoli 20-30€ /kos, tako da bom poročal, kaj bo pršlo ven.
Kaj me moti na moji Alfi?
Pravzaprav nič drugega kot zavistni pogledi lastnikov drugih znamk, ki jim je Alfa všeč, a si je ne upajo imeti.
cresh
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 139
Pridružen: Ne Avg 17, 2008 7:05 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

to bi ti mogu vsak ličar poštrihat. Mi imamo chrom efekt in sodelovc je imel poštrihane feltne na black chrom efekt. Se pa najprej da spodaj črni akril pa potlej 2 roki chrom efekta če hočeš imeti black chrom. Če pa hočeš imeti chrom se pa dajo 3-4 roke.
Odgovori
  • Informacija