Sportni filter - pros and cons

Izgled Alfic, povečanje moči
mikko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 189
Pridružen: Sr Avg 30, 2006 11:20 pm

Isto vprašanje, športni filter v alfo 147 selespeed, da ali ne. Če ja, katerega ?
Davor 89
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 14
Pridružen: Sr Apr 22, 2009 9:22 pm
Član Alfa Kluba: 0

Živ

Jes mam na svoji 156 (benzinar) notranji filter od K&N k ga lahko kupš pr jefri iz domžal. Avto je mogoč za malenkost glasnejši ampak se tok ne opaz, sem pa zdej dal gor šport lonc pa verjeten pride bol do izraza. Edino za zimo je bol dat navadnega not ker se avto hitrej ogreje manjša prepusnoet zraka. Z zunanjimi filtri je pa tko da morš merkat da ti toplega zraka ne dobiva ker lahko še na moči izgubiš ne pa pridobiš. Jaz bi ti priporočal notranjega, mal dela z montažo (starega ven pa novega not). Lep pozdrav
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

Zanima me če ima kdo na forumu vgradni športni filter K&N in bi malo prosil za mnenja, namreč nameravam menjati filter pa imam že predelan izpuh in me zanima če je to vredu firma.
Ker pri tistem univerzalnem za 25€ se je avto drl kot nor ampak ni šel tako kot z original filtrom ga je nekaj morilo zato me zanima da nebom dal 60€ za filter pa bo potem spet ga morilo.
lp tilen
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Uporabnik seby7 ga je mel not, pa mislim da ga nima več. Ven ga je vzel iz enkaih razlogov, kot si jih opisal zgoraj.
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

Aha hvala potem bo kar običen notri.

Me pa zanima če mogoče kdo ve zakaj do tega pride da avto mori s športnim filtrom?
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Eh nič ne mori, vsaj meni ne (pa ga imam not 2 leti), na valjih je tudi pokazal zdrave konje, imam pa vgradnega KN, pa ga pač 1x na leto s tistim kitom operem in regeneriram, hrkrati spucam tudi LMM. Je pa teorija, da olje s katerim so ti filtri naoljeni, zapaca LMM in ga baje tudi uniči, ampak to je teoretizranje.

Autodelta ima pa suhe filtre - http://www.autodeltashop.com/product_in ... cts_id=372
Ki pa verjetno nič ne pacajo LMM-ja. Če bi ga imeli za AR 166 bi tudi sam vzel pri njih.

Pomojem je to najboljša rešitev če hočeš kaj, imajo v ponudi tudi intake za 2.0 TS GTV, ampak stane dosti, ker je iz ogljikovih vlaken.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

Če bi vzel bi kar tega od K&N , tisti intake mi pa ne diši ker se takoj vidi če polcaj kaj pod haubo gleda ta mi je še najboljša rešitev bi pa tudi jaz tega vzel ki se ga potem sčisti in spet naolji.
Če nisem imel pri xsari problemma z lmmom ko sem meu športnega gor sam univerzalnega pa mi je iz oljnega odduška direkt po filtru šprical :D
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Ampak od Autodelte je boljši kot od KN-a. Ne vem zakaj sploh razmišljaš o KN-u ko pa imaš na voljo Autodelto.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
turko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 536
Pridružen: Po Sep 13, 2010 5:54 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

če ni še izpuh športen je to eno samo mukanje kot sesalci (skuterji)
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

turko napisal/-a:če ni še izpuh športen je to eno samo mukanje kot sesalci (skuterji)
Govora je o vgradnih TIPSKIH filtrih, ki so v orginal škatli.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

Sj nebom še kar takoj kupil bom pa še malo razmislil katerega h&N vidim da ljudje kar hvalijo od autodelte pa še nisem zasledil da bi ga meu kir.
Glede izpuha pa ni športen pač sta odstranjena 2 lonca druga ni trenutno, govora je pa o vgradnjih ja mi ne diši tisti zunanji ravno.
turko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 536
Pridružen: Po Sep 13, 2010 5:54 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

lizard napisal/-a:
turko napisal/-a:če ni še izpuh športen je to eno samo mukanje kot sesalci (skuterji)
Govora je o vgradnih TIPSKIH filtrih, ki so v orginal škatli.
vem vem, ampak meni osebno to ne potegne ;)


@ZORE89... imaš pa še eno možno režitev. potegneš CAI (al kako že to kličejo) in imaš zračni filter nekje pri meglenkah oz. spredaj da vleče hladen zrak. samo potem avto ne sme vidit dežja ;)
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

turko napisal/-a:
lizard napisal/-a:
turko napisal/-a:če ni še izpuh športen je to eno samo mukanje kot sesalci (skuterji)
Govora je o vgradnih TIPSKIH filtrih, ki so v orginal škatli.
vem vem, ampak meni osebno to ne potegne ;)
Zakaj potem pišeš o nekem mukanju? Namreč pri vgradnem tipskem filtru zvok ostane enak orginalemu.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Move along people... :D

Za tist promil boljši pretok zraka se ne splača rizkirat slabše sposobnosti filtracije...
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

za sportni zvok raje dve luknji zavrtat v izpuh, pa bo ceneje :D
Odgovori
  • Informacija