homologacija

Izgled Alfic, povečanje moči
Odgovori
Uporabniški avatar
rokkas
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 565
Pridružen: Sr Jul 18, 2007 7:09 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Križ, Komenda

Ko sem v petek kupoval zadnji lonec magnaflow (z homologacijo) mi je bilo rečeno da sedaj imajo koncesijo za homologacijo v večih firmah (ne samo LPP+ par izbranih). Naj bi jih bilo veliko. zanima me sedaj ce je to res, ce so kaj razlicne cene in v blizini kamnika ce kdo ve kaj je najblizje? na lpp nocm iz principa ker je njihovo obnasanje cisto mimo.
hvala[/quote]
vztrajen
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 160
Pridružen: To Mar 04, 2008 8:56 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana...trojane....

kolkor mi je znano imajo samo na lpp-ju možnost homologacije za predelavo SC homologacijo torej
ostale imajo za SB
Uporabniški avatar
rokkas
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 565
Pridružen: Sr Jul 18, 2007 7:09 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Križ, Komenda

evo danes zrihtal vse vpise pri remontu v kranju (labore) odnos ena A. vse poteka hitro, brez nepotrebne papirologije... cena pa 33e za vpis ce avto ima velik homologacijski kartoncek
zunno
Alfist
Alfist
Prispevkov: 456
Pridružen: Ne Apr 06, 2008 9:50 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

rokkas: kaj vse si pa homologiral?
I love the smell of petrol in the morning.
Uporabniški avatar
rokkas
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 565
Pridružen: Sr Jul 18, 2007 7:09 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Križ, Komenda

zadnji izpusni lonec in pa vzmeti
Zlarre_
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 207
Pridružen: To Mar 24, 2009 6:26 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Izola :)

Če že govorimo o homologaciji.

Mene zanima kako poteka postopek če nimaš homologaciskega kartončka?

Moj avto je v original stanju.....oz. je mal nižji...nevem če je org ali ne....tistega bom nagovoril da je org. :P

Samo imam v načrtu dat gor 15col ker sedaj so 13col gor....in nevem kako to gre ker nisem nikoli tega počel......ko se imel predelanega puntota je bilo vse to poštimano.
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6822
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Zlarre_ napisal/-a:Če že govorimo o homologaciji.

Mene zanima kako poteka postopek če nimaš homologaciskega kartončka?

Moj avto je v original stanju.....oz. je mal nižji...nevem če je org ali ne....tistega bom nagovoril da je org. :P

Samo imam v načrtu dat gor 15col ker sedaj so 13col gor....in nevem kako to gre ker nisem nikoli tega počel......ko se imel predelanega puntota je bilo vse to poštimano.
75-ka ima tudi zimače 13", letne pa 15", pa sedaj preobleko od Indy, pa še en hud nastavk na koncu auspuha.
No, ne policaj, ki je mami ustavil zaradi nedelujoče luči ni imel nišesar za pripomnit, ne tipi na nobenem od že mnogih tehničnih pregledov.

Moj predlog - namontiraj in se vozi, le xenonk si ne omisli. :wink:
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
mikkaa145
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 990
Pridružen: Če Okt 21, 2004 6:21 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radenci
Kontakt:

@rokkas
koliko si dal za lonec ?
in pa ali si vedel da imaš kot AR član popust v moji trgovini, ki med drugim prodaja tudi lonce magnaflow...
Poglejte v mojo trgovino: WWW.MSTYLING.NET
Zlarre_
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 207
Pridružen: To Mar 24, 2009 6:26 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Izola :)

El Barto napisal/-a:
Zlarre_ napisal/-a:Če že govorimo o homologaciji.

Mene zanima kako poteka postopek če nimaš homologaciskega kartončka?

Moj avto je v original stanju.....oz. je mal nižji...nevem če je org ali ne....tistega bom nagovoril da je org. :P

Samo imam v načrtu dat gor 15col ker sedaj so 13col gor....in nevem kako to gre ker nisem nikoli tega počel......ko se imel predelanega puntota je bilo vse to poštimano.
75-ka ima tudi zimače 13", letne pa 15", pa sedaj preobleko od Indy, pa še en hud nastavk na koncu auspuha.
No, ne policaj, ki je mami ustavil zaradi nedelujoče luči ni imel nišesar za pripomnit, ne tipi na nobenem od že mnogih tehničnih pregledov.

Moj predlog - namontiraj in se vozi, le xenonk si ne omisli. :wink:

Hehe......ej predlog je oky. Tudi jaz imam tako misljenje in tudi jaz sem imel na Civic 15col pa so org 13......naredil tehnicni ker sem rekel da je bilo to gor. Ampak gor so bile samo alu. ;)

Alfa pa je čisto nekaj drugega.
1. nižana
2. Recaro sedeži
3. alu 15

Kako da jaz rečem in dokažem tipu da je to vse original?
Nižanje in sedeži, še nekako......ja to je original poglej si na internetu model Imola.....bla bla.
Ga "nategnem".... ;)

Problem se pojavi pa ko pride"gospod policaj,včasih angel včasih zmaj...."
Jaz sem z obale, tukaj poleti je dosti lepih punc.....policajev je kolko hočeš.
In nekega dne naletiš na fuknjenega stajerca in te odere ko piščanca.....zakaj že????....ker so šle par sek mimo 3 lušne deklice, ki so ga pogledale in on se moral dokazat. =D>

Kolega je tako dobil 500€ kazni.....samo za feltne.
Tip mu reče..."imaš srečo da sem danes dobro spal".....ker drugače bi lahko samo ključe pustil od avta tam, kok bi ga pobrala kazen.
Ničanje, trepalnice, xsenon, filter, alu,....

Zakaj bi si kopal probleme, če lahko za 150€ poštimam to.... ;)
Uporabniški avatar
rokkas
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 565
Pridružen: Sr Jul 18, 2007 7:09 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Križ, Komenda

mikkaa145 napisal/-a:@rokkas
koliko si dal za lonec ?
in pa ali si vedel da imaš kot AR član popust v moji trgovini, ki med drugim prodaja tudi lonce magnaflow...
vedel nisem.. dal sem pa cca 150e.
5in3
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 615
Pridružen: Pe Nov 16, 2007 9:30 am

mikkaa145 napisal/-a:@rokkas
koliko si dal za lonec ?
in pa ali si vedel da imaš kot AR član popust v moji trgovini, ki med drugim prodaja tudi lonce magnaflow...
A lahko zrihtaš malo popusta za magnaflow tudi če stranka ni včlanjena v AR klub... pa je vseeno ljubetlj vozil AR :D

Jaz imam marca namen kupit nekaj takega

http://www.mstyling.net/shop/izpusni-lo ... 0-iz3.html

samo ne vem, če se da na alfo 145 to homologirat...?
5in3
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 615
Pridružen: Pe Nov 16, 2007 9:30 am

mene še nekaj zanima, in sicer jst nameravam dat na alfo športni zadnji lonec s homologacijo in zdaj ne vem, a ga lahko sam namontiram gor ali moram it nekam, kjer bom dubu papirje o vgraditvi da bom lahko homologacijo naredu?

lp
sine
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Lahko ga sam zmontiraš, na homologaciji samo oddaš certifikat o ustreznosti TUV, nato vse skupaj preverijo in vpišejo v homolomo kartonček :wink:

Potrdilo o vgradnji potrebuješ za vzmeti...
5in3
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 615
Pridružen: Pe Nov 16, 2007 9:30 am

aha, a pol ga lahko sam zmontiram gor....super :D .. Saj glih to me je zmedlo, ker za vzmeti pa vem...da so komplikacije z mont.

hvala
lp
Odgovori
  • Informacija