Manjša al večja platišča?

Izgled Alfic, povečanje moči
Odgovori
Uporabniški avatar
damcoeks
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 84
Pridružen: Sr Jul 02, 2008 10:11 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: kamnik

Pozdravljeni ljudje ki veste kaj je avto...:)
eno vprašanje...spet...
a mi kdo zna povedat zakaj ma recimo na slikah g. Dekleva tolk majhne feltne gor ...Recimo za hitrejšo vožnjo po zahtevnih progah (gorske ceste ...) kaj je bolš manjša al večja feltna?
sej vem da je spet čudna sam j..i ga... :)
Uporabniški avatar
_BiStRi_
Administrator
Administrator
Prispevkov: 5776
Pridružen: Ne Apr 17, 2005 12:36 pm

To gre po tekmovalnih razredih, odvisno je tudi za kaj je pripravljen avto itd...ni za rečt da večje je boljše je, ker potem bi lahko dali gor tudi 20" pa nebi bilo dobro...pri tekmovalnih avtih se to giblje tako kot pri osebnih-civilnih med 13" in 19", vedeti pa je potrebno da gre pri 13" za vozilo nižjega cenovnega razreda-tekmovalnega.





Če bi rad preko tega dobil odgovor kako velike feltne rabiš za svoj avto, bo bolj pametno navesti model avta, ter motorizacijo, pa se primerna velikost izbere(je pa verjetno že zapisana v homologaciji.



Lp
145 QV,33,145,147,159 TI
Uporabniški avatar
damcoeks
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 84
Pridružen: Sr Jul 02, 2008 10:11 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: kamnik

Mah mal sem zaj. pr gumah k sem jih pred kratkim nabavlu sicer hude gume sam 14 so pa dobro priložnost sem mel(pocen :) )...in zdj ne vem a bi kupoval 14 feltne (lite(kar sicer ne zgleda dobr sam to je na 2. mestu)) in sem zanč na slikah zasledil Deklevino 156 in sem opazil manjše feltne in zdj me zanima... bottom line: kupt a počakat da kupujem druge gume...
Sicer alfa romeo 146 1.6 t.s. ( ni super sport sam mislm avto obdržat tut za naprej ker ma čust. vrednost (zraven 2. avta))

:)
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Manjša feltna, manjša nevzmetena masa, manj vztrajnosti pri pospeševanju ali zaviranju same gume. To v grobem pomeni rahlo bolj poskočen avto in boljše sledenje vzmetenja neravninam na cesti.

Večja feltna pa je malo večja teža in obratno kot zgoraj.

No potem se pa zakomplicira :mrgreen:
Večje feltne potrebuješ če hočeš spravit spodaj večje zavore, potrebuješ jih zaradi boljšega hlajenja itd...
Potem seveda lahko kupiš kovane večje feltne in so lažje od navadnih manjših itd...

Za tvoj primer pa tako, najbolj poceni in največja izbira že zelo dobrih gum je v meri 195-50 15 col, se pa dobi solidne gume tudi za 14 col tako da to spet ni velik problem. Boš pa imel bolj udobno vožnjo na 14 col gumah z malo višjim presekom.
Uporabniški avatar
damcoeks
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 84
Pridružen: Sr Jul 02, 2008 10:11 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: kamnik

Ja....Bremze...Namen je dajat druge ker mi jih pregreva...Z litimi jih pa bolj hladiš...Tko k si reku zadeva se zakomplicira...
Sam sej je ql, s pomočjo teh forumov sem že pol avta zrihtu - sam : ) tko da sem prepričan da bom neki najdu...
tnx :)
Odgovori
  • Informacija