Hot hatchi & podvozje.....

Izgled Alfic, povečanje moči
Odgovori
dejch79
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 196
Pridružen: Po Sep 17, 2007 11:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

ROBERTH: Pomoje si ti malček falil pojem hot hatcha.. Nissan 370Z pač niti h od tega ni.. Velika debela krava z veliki V6 motorjem v nosu..
Če pogledamo začetke tega razreda, ki ga je najbolje zaznamoval Golf GTI I so v njem kraljevali naspičeni primerki(kar je pač tovarna za zmerno celo skupaj spravila) entry level avtomobilskega razreda.
No da ne bo zdej kdo to zamešal z fičo&stuff.. Čeprav tam v začetku 70tih bi temu tudi lahko rekli.
Če pa primerjam tam sredino 80tih ko se je vsaj pri nas hot hatch pojem razširil, so bili predstavniki tega razreda, golf GTI, Fiat uno turbo, renault 5 turbo, peugeot 205 1.9GTi itd.
Sam sem si lastil unota turbo-ta in lahko potegnem vzporednico z navadnim 1.0 gnanim samo to.. ista šasija.. Vse ostalo.. niti približno ni isto
Enako menim da je sedaj po 25 letih... Osnovni model naj si bo to Megan ali pa Focus si danes verjetno res delita več delov kot 25 let nazaj, vendar še zdaleč ne toliko da bi lahko rekel da pa more to biti napol zastonj avto.
Danes imajo hot hatchi, turbo motor, LSD, velike pnevmatike, trudijo se manjšati težo z kompozitnimi materjali.. Vse to stane do določene mere. Drugi faktor pa je.. Individualizem. Ogromno Meganov ali pa Focusov če hočete se pelje po cestah. Koliko od tega pa je R26 R ali pa RS-ov.. In normalno da bodo proizvajalci potegnili maximum koliko se da.

Samo moj pogled na celotno zgodbo.. Popravite me če se motim...
Kar se tiče direktne primerjave... Ko sem prvič videl RS-a sem si rekel.. Uff tole bi pa mel.. Pogledam notri.. a-a nebi mel več. Sorry Fordi mi pač ne sedejo, ne glede na briljantne cifre ki jih pišejo.
Megan.. Presenečen. Če je pol toliko dober kot so ga tukaj predstavili si Renault utira pot v tem segmentu in kaj kmalu bo on tisti ki bo postavljal standarde tega razreda.
Ob vsem tem se pa sprašujem.. kje so italjani.. Strast, inženiring.... Je Fiat Punto res vse kar so sposobni narest... :lol:
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Italijani ostajajo zvesti HH filozofiji. Mali zabavni avtek brez rite, poceni, gre dobr. :D

One word. Abarth. ;)
500tka ss je besen avto skoraj za pol manj tega hebenga zelenga forda.
210hp je kr fajn v 500tki po moje. :mrgreen:
Pa tud puntič je kr fajn. Samo Slovenijica je pač veleselo, ki ni vredno ene abarth delavnice in ti ostane samo še uvoz.

Hot hatch mora bit avto za mulca. Tudi finančno...kolega je mel petko R32. Dal je faking 43.000€ za GOLFA.
To zame ni HH ampak neumnost na štirih kolesih.

Tale prispevek kar dobro povzame idejo HH:
http://www.youtube.com/watch?v=UpAFi9nIJVQ
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
technoboy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1230
Pridružen: Če Maj 01, 2008 10:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: gorenjska

Tale prispevek kar dobro povzame idejo HH:
http://www.youtube.com/watch?v=UpAFi9nIJVQ
hitrejši od alfe 8c :rofl:
Uporabniški avatar
zdravc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 603
Pridružen: Sr Sep 12, 2007 3:30 pm

multilink zasnova je definitvno pot naprej in boljsa od zasnove poltoge preme, matr kam smo prisli da je treba to razlagat.
da je pa se vedno avto z poltogo premo hitrejsi od avta z multilinkom, je odvisno predvsem od izvedbe celotnega avtomobila in tudi multilinka ali poltoge preme. nikakor pa noben avto ni hitrejsi zato ker ima poltogo premo namesto multilinka. mogoce samo posredno, ker je razvoj poltoge preme cenejsi, si lahko vec privoscis pri razvoju drugih stvari.

se enkrat:
pot naprej je multilink.

da pa so eni multilinki vredni pol piskra hladne vode je pa krivda predvsem v slabi izvedbi le tega.
recimo se vedno smatram GTV multilink kot eno boljsih izvedb, vsekakor pa zelo dobro, naprimer golfova izvedba multilinka je pa v najboljsem primeru povprecna.
"Poltoga prema rocks!!11" Vlad Redneckski 2012
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Samo problem alfinega multilinka je v tem, da zdrži servisni interval ali dva, potem je pa konec veselja. Kaj ti pomaga če se pelje odlično, ko pa so stroški vzdrževanja enormni napram konkurenci. Tu bodo morali narediti konkreten korak naprej, če bodo hoteli zadržati kupce.

Roberth, ne vem od kje ti ideja, da je 350Z HH, daleč od tega. Sicer bi pa sam veliko raje imel in odštel € za RSa kot pa Zja.
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

Foggy napisal/-a:Samo problem alfinega multilinka je v tem, da zdrži servisni interval ali dva, potem je pa konec veselja. Kaj ti pomaga če se pelje odlično, ko pa so stroški vzdrževanja enormni napram konkurenci. Tu bodo morali narediti konkreten korak naprej, če bodo hoteli zadržati kupce.

Roberth, ne vem od kje ti ideja, da je 350Z HH, daleč od tega. Sicer bi pa sam veliko raje imel in odštel € za RSa kot pa Zja.
Tudi pod razno nisem ne mislil, ne rekel, da je 350Z HH, ampak da za manj denarja, kot ga zahtevajo za HH dobiš pravi avto, ki je že v osnovi namenjen uživanju v vožnji in mu ni potrebno posegati po kompromisih, kot morajo to početi HH-i.

HH- pogon spredaj, v najboljšem primeru 4x4 - fun is to ride RWD
HH- zaradi nižanj težišč, so ponavadi precej, če že ne popolnoma neudobni - 370Z (po pričevanju tistih, ki so ga lahko peljali - udobna zver)
-
-
-

HH ima logiko, dokler ne prebije cene 20.000€ (od tu naprej pričakujem malček več) - sem že prej pripopal, kaj se dobi za 35.000€
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Point HHja je obdržat vso uporabnost avtomobila, hkrati pa narediti avto kar se da športen.

350Z je sigurno bolj uživantski avto, samo z njim ne moreš peljati tašče in tasta na kosilo...
Uporabniški avatar
Inti
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2892
Pridružen: So Nov 03, 2007 7:24 pm
Vozilo: 147

TribesMan napisal/-a:samo z njim ne moreš peljati tašče in tasta na kosilo...
OFF: Kupiš 350Z in jih nikdar več ne moreš. Odlična win-win kombinacija :mrgreen:
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

TribesMan napisal/-a:Point HHja je obdržat vso uporabnost avtomobila, hkrati pa narediti avto kar se da športen.
In finančno z vzdrževanjem ne ubiti lastnika :lol: mogoče zato Renault ne tika multilinka? Kaj vem point HH je za mene tudi, da nudi to športnost po neki sprejemljivi ceni. Imam v mislih nekaj kar bi verjetno 3/4 forumašev imelo, če le cena izdelka in vzrdževanja nebi bila takšna - RS4? M5? C63 AMG? Kdo od tukaj se bi branil 400hp+? :lol:

350Z sem vozil, ko sem iskal za sebe avto in kot je dejch79 napisal. Izključno dvosedežnik, strutbrace čez pol prtljažnika, dimenzije gum,...ni ravno uporaben in poceni špas.

Mi je pa 500 Abarth 8) škoda, da ni dealerja v Sloveniji in da je kar draga zadeva.

Npr.
osnovni Twingo RS 133hp - 13.600€
osnovni 500 Abarth 135hp - 18.500€

S tem, da 500ko je treba uvozit (servisirat v Slo?). Nisem gledal opreme tako, da obstaja možnost, da je 500ka veliko bolj založena standard kot Twingo, ampak 4900€ dražji za 2hp več :| Če bi izbiral med tema z zadost budgeta bi 100% vzel 500ko, ker je lepši, kultno vozilo, bolj tunabilen, ceno bo bolje držal,....ampak če bi imel omejen budget kaj vem...
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

@ zdravc

noben ni rekel da je poltoga prema boljša od multilinka, itak da je multilink boljši, seveda če je narejen pravilno. To pa stane preveč za tisto malenkost razlike, ki jo potem uporabnik ima na cesti (pa še te razlike včasih ni megane vs fokus npr...)

@ bass

r32 ni hothatch, gti je hothatch, r32 pa kot včasih vr6 top of the line loaded golf...


Alfa je bla še najbližje HH filozofiji z 145qv pa 147 gta, od novejših modelov zna biti blizu mito qv 170hp ampak toliko moči je mel naprimer že clio 3 gen nazaj #-o
Julija s tbi motorjem in 240KM pa bo spet capljala za novimi HH.
Zame naj HH (čeprav to ni zaradi riti) je pa 33 16V, avto je lahek občutek v vožnji je pravi, papca marsikater močnejši avto... to je to!
Uporabniški avatar
zdravc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 603
Pridružen: Sr Sep 12, 2007 3:30 pm

eni enacijo avto ki pred presegom meje lastnega oprijema dvigne kolo in avto ki ne dvigne kolesa.
"Poltoga prema rocks!!11" Vlad Redneckski 2012
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

Dekleta moja draga, svoje otročje kregarije obdržite na forumu, kjer ste jih začeli.

Tam mogoče nima pametnejšega dela, tukaj pa nas niti slučajno ne zanimajo peskovniška prepucavanja kdo misli, da ima prav in kdo lahko drugega bolj očrni.

Res se mi ne da zaklepati dokaj spodobne teme in deliti ostalih ukrepov.
Emperor of The Dark Realm
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

zdravc napisal/-a:eni enacijo avto ki pred presegom meje lastnega oprijema dvigne kolo in avto ki ne dvigne kolesa.
Dej malo razloži tole, ker sedaj ne spada nikamor.

@ Shadowx

Zakaj žališ? Dekle, če je kakšno, je samo od zdravca punca, ki mu včasih ukrade nick.
Uporabniški avatar
zdravc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 603
Pridružen: Sr Sep 12, 2007 3:30 pm

Alan napisal/-a: @ Shadowx

Zakaj žališ? Dekle, če je kakšno, je samo od zdravca punca, ki mu včasih ukrade nick.
daj ne serji s takimi forami. ce se nisi pogruntal, se ne gre za to da bi mi kdo ukradel racun, to si sam do tega zakljucka prisel.
pa zdaj nadaljujes oftopic z nizkimi udarci.

pa spet smetimo temo.
"Poltoga prema rocks!!11" Vlad Redneckski 2012
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

Alan napisal/-a: @ Shadowx

Zakaj žališ? Dekle, če je kakšno, je samo od zdravca punca, ki mu včasih ukrade nick.
Aja niste dekleta? Oprosti glede na vaše obnašanje, sem pač sklepal, da ste skupina najstniških kokoši. Verjetno sem se zmotil, ker so bili vaši odgovori na temo tipičen "chickfight".

P.S. Dejte se vzdržati nadaljnih offtopicov, da ne bo potem spet joka, ker se zaklepajo teme.
Emperor of The Dark Realm
Odgovori
  • Informacija