vzmeti alfa156 1.8ts

Izgled Alfic, povečanje moči
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

preberi. Mas napisano: NIVOMAT
Al pa si ze kupil alfo s posedenimi fedri :)
Uporabniški avatar
jeba2
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 75
Pridružen: Pe Mar 05, 2010 2:44 pm

kaj pa je to nivomat :?:
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

Foggy napisal/-a:Sportwagon ima nivomat, kateri prilagaja višino avtomobila in neglede na obteženost zadka ostaja enaka.
tole? res beres povrsno... :)
Uporabniški avatar
matej007
Alfist
Alfist
Prispevkov: 482
Pridružen: Ne Jun 20, 2010 4:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

si bom kar sposodil temo.

na alfisti sem gledal nekaj glede vzmeti. naprimer vzmeti h&r za 156 z nivomatom.

kako potem izgleda avto spredaj znižan 30mm z nivomatom? pričakoval bi da se avto zadaj spusti nižje da ne visi naprej ali mogoče pričakujem preveč od nivomata?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Nivomat skrbi da je avto neglede na težo bremena v avtomobilu, zadnji konec vendo na isti višini (se ne posede).

Posledično to pomeni tudi, da če na nivomat vgradiš "znižane" vzmeti, se ne bo poznalo nič, saj bo nivomat dvignil zadnji konec avta v luft. Torej bo visel naprej.

Edina šansa da ohraniš nivomat na znižanih vzmeteh je da greš skrajšat batnice na zadnjih amortizerjih...
Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

matej007 napisal/-a:na alfisti sem gledal nekaj glede vzmeti. naprimer vzmeti h&r za 156 z nivomatom.
Poglej če so slučajno te vzmeti precej cenejše od navadnih (brez nivomata). Ko sem jaz kupoval, sem tudi gledal za te z nivomatom in na koncu ugotovil, da dobiš samo prednje vzmeti, zadnje ostanejo enake, zato je bila tudi cena nižja. Eni italijani ki so te nabavili so trdili, da se je potem tudi zadaj malenkost spustilo glede na original a še vedno je visel avto naprej. Sam raje nisem reskiral in sem nabavil navadne H&R ( - 3,5 cm se mi zdi) in menjal zadaj amortizerje z navadnimi, saj spet ne vozim vsak dan žakljev cementa v prtljažniku, da bi nujno rabil nivomat :wink: .
Slika
Uporabniški avatar
matej007
Alfist
Alfist
Prispevkov: 482
Pridružen: Ne Jun 20, 2010 4:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

moram najprej sploh ugotovit če moja sploh ima nivomat(mi primankuje časa zaradi izpitov)... sem mislil da imajo to vse sw in sem ugotovil da nekateri niso imeli #-o kako se najlažje ugotovi če je nivomat ali ne?

mi je pa všeč ideja od "TribesMan"-a in bi kupil nižje vzmeti vse 4 seveda ter dal skrajšat zadnje batnice. ker če moja alfa slučajno ima nivomat se mi zdi precej uporabna zadeva ker se nas le vsak teden pelje 5 z prtljago v lj in nazaj.

alro se mi je zdelo da so tiste cenejše zato ker je samo za sprednjo os...
Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

matej007 napisal/-a:moram najprej sploh ugotovit če moja sploh ima nivomat...
Če ti kaj pomaga, sem pobrskal kaj sem pisal v zvezi z nivomatom nekaj časa nazaj. Žal omenjene slike ni več ker je bila naložena na email album katerega ni več.



alro napisal/-a:Problem je samo v tem, da če imaš nivomat, ko boš dal gor Prokit in se bo avto znižal, bo nivomat "mislil" da je naložen in ga bo dvignil. Posledica bo kot je bilo pri meni.....zadaj boš v hipu imel 156 crosswagon :lol: #-o

Izmeri debelino amortizerja (kjer je prikazano na sliki) in če je debelina 60-61mm potem imaš nivomat, če pa je okrog 55mm ga nimaš.
alro napisal/-a:Sem preveril še na eni IT strani:
Il sistema NIVOMAT è riconoscibile dal diamtro più grosso dell'ammortizzatore in se stesso (d.61mm)
Sistem NIVOMAT je prepoznaven po večjem premeru amortizerja (61mm).
Slika
Odgovori
  • Informacija