159 TI - Felne

Izgled Alfic, povečanje moči
Odgovori
Uporabniški avatar
G0lden
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 728
Pridružen: Pe Okt 19, 2007 3:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Zdravo,

V imenu prijatla, ki si lasti 159 2.4 Mjet-ko karavan sprašujem, kje se lahko kupijo t.i. felne kot so na spodnji sliki:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... i_Side.jpg

Zanimajo ga cene za original in repliko ter kje se lahko nabavijo ene in druge. Zanima ga tudi kako je s homologacijo (stroški te), ker ima največjo dovoljeno dimenzijo 18 col...

Lep pozdrav, hvala :wink:
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Mislim, da je že bilo govora o tem (v podforumu za 159ko), malo poglej, mislim, da je uporabnik Drej dajal na svojo 159ko. Napisal je tudi kako je homologiral (stroški homologacije so itak malenkost v primerjavi s celotnim nakupom, nekaj 10 € se mi zdi, vendar že vedno rabiš papirje). Cena novih orginal je pa itak brutalna (890€ guma+pnevmatika, Zega pa ima že dolgo ena akcijo, kjer stane guma+pnevmatika 490€, kar je še vedno dosti), tako da pomojem je smisleno edino rabljene vzet, ki pa so izjemno redke. Jaz bi preverjal tudi e-bay.

Replika pa obstaja v 18 colah, tako da tudi homologacija ni problem, saj imajo vse 159ke že homologirane 18 colske gume.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

guma = pnevmatika
Slika
Uporabniški avatar
chipo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 86
Pridružen: Po Jan 11, 2010 9:08 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murska Sobota

http://cgi.ebay.it/4-CERCHI-LEGA-19-ALF ... 4ceea02cd9

820 eur platišča + 100 eur poštnina = 920 eur

P.s. Sam sem pri teh naročil. Edino kar ni štimalo je to, da so mi poslali 2 platišči izdelani v Italiji, 2 pa v Turčiji, sicer oboje Alfa original (razlika se je vidla v odtenku platišča, zato sem jih dal prebarvat). Naj prodajalca povpraša o tem!

LP
JanT
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 1
Pridružen: To Maj 22, 2012 11:15 am

Pozdrav


Glede na brutalno ceno novih originalnih platišč, me zanima katera je primerna cena za komplet 4 originalna 159 Ti rabljena platišča.

Hvala za odgovor
Odgovori
  • Informacija