športni sedeži in originalni varnostni pas??

Izgled Alfic, povečanje moči
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

Ta teden dobim za svoj avto športne sedeže od FK.
Zanima me sledeča stvar in sicer na original sedežih je pod sedežem konektor za airbage kako naj rešim ta problem da mi nebo javljalo lučke za airbag , in kako naj na športni sedež prestavim tisto reč kjer pripneš pas ima zraven tudi neko bombico, kakšna je naloga te bombice, in kam naj fiksiram.
Sedeže bom zamenjal ker so že malo v slabem stanju in nimajo neke bočne opore zato je tudi razlog sedeži so že rezervirani tako da jih bom vzel sigurno, zanimajo pa me stvari ki sem jih napisal , ker nočem da mi sveti lučka za airbag, in da pas deluje kot mora v primeru trka (upam da nikdar).
Prosim za čimveč odgovorov.
hvala in lp
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

tisto reč kjer pripneš pas ima zraven tudi neko bombico, kakšna je naloga te bombice,
To je zategovalnik varnostnega pasu, ki poskrbi da se varnostni pas v primeru nesreče napne in te ne rani.

Kako pa priklopiti stvar pa nevem.
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

ja predelas in das na original vodila, tako bo se njalazje

edino ce imajo sedezi ze vodila ki pasejo v avto, potem pa odrezat zategovalnik in ga zasvasat na ta vodila

lahko pa enostavno upor umes das, ampak to je ze druga zgodba :-$
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

Ja ubistvu na voljo imam original vodila od sedežev in vodila na športnih sedežih , verjetno bom kr od športnih sedežov vzel in privaril potem zategovalnik gor , če pa nebo treba velikih predelav bom dau pa sedež na originalna vodila, zanima me še kam je tisti konektor priklopljen ki ti kaže lučko za airbag na zategovalnik?
Uporabniški avatar
G0lden
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 728
Pridružen: Pe Okt 19, 2007 3:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Pri meni gre v sedež :oops: ampak verjetno to že veš. Nekdo je razlagal, da se da tisto lučko rešiti, če se na kontakte veže nek upor, kakšen pa nimam pojma, bo moral nekdo povedat, ki sem ga zgoraj citiral (nevem kdo...)
Slika
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

No pa gremo naprej iskati rešitev za lučko če jo ima kdo naj prosim pove foro , vendar ne mi zdj s takimi naj v števcu cviknem lučko stran to zna usak k ma 5 min cajta, nebi pa rad da je prižgana saj sem jo imel pred kratkim ko sem zic vn dal in sem mogel priklopit na tester da smo jo zbrisal.
lp
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Tisti priklop gre pod sedež in je tam priklopljen na rumen kabel. Tisti rumen kabel pa gre pod tepihom nazaj pod zadnje sedeže pri GTV-ju, kjer se nahaja škatlica za airbag kontrolo. Verjetno je pri spiderju isto.
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

Evo sem malo poslikal:
Slika
Slika

Slike so slabe kvalitete ker je slikano s telefonom.

Iz tega zategovalnika gre kabel pod sedež, kjer je umes konektor , potem pa gre kabel pod tepihom in naprej do airbag računalnika.
Zanima me sedaj naslednje če kdo ve ali je zategovalnik pritrjen na sedeže ali na vodila, ter če je privijačen ali prišvasan da bi ga lahko prestavil na druge sedeže.
Če bi kdo vedel bi prosil za odgovor drugače bom pa moral dati zice ven pa pogledati.
lp
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Da se vzet narazen, za podroben opis demontaže pa poglej v workshop manual od serije 916.
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Za airbag je v sedalnem delu nek senzor.
Zategovalnik pasa pa moraš komplet prestavit na nova vodila.
Zakaj nisi kupil od pepsija sedežev iz spiderce?

Pa če boš na dajal nove sedeže na stara vodila se ne čudi če boš sedel še višje :)
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

glede senzorja v sedalnem delu ne verjamem da je ker na sedež gre samo en kabel in ta je priklopljen na zategovalec tisti rumeni kabelček na sliki, drugega kabla v povezavi s sedežem ni.

Bi kupil tiste od pepsija s tapetami vred , vendar ni dovolj financ in še daleč je.

Glede vodil bom pa videl kako se bo bolje obneslo ko dobim sedeže.
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Hmm ni financ, kaj si pa pol vzel od FK za ene? Kater model, maš sliko kako?
Da ne boš razočaran.
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Kaj pol prosi pepsi za svoje 1000€, da ni financ, al kaj?

PS: tvoja alfa rabi dosti drugih bolj pomembnih stvari za porihtat, kot pa sedeže :doubt: Samo prijateljski nasvet.
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

Vem da rabi še druge stvari za porihtan in vse se bo počasi zrihtalo.
Če bi imel redno službo bi že imela nove puše ter velik servis+ ojnične ležaje, tako pa treba počas saj sem še študent pa še ispit grem sedaj ponovno opravljati tako da je treba mal gledati na denar :?

Pepsi ima drugače za svoje sedeže odlično ceno ampak kaj o sem še o teh študiral če bi jih kupil ki so pol cenejši.

sedež je pa podoben temule vendar je usnje bele in črne kombinacije in malenkost drugačen vzorec

Slika
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

ZORE89 napisal/-a:Vem da rabi še druge stvari za porihtan in vse se bo počasi zrihtalo.
Če bi imel redno službo bi že imela nove puše ter velik servis+ ojnične ležaje, tako pa treba počas saj sem še študent pa še ispit grem sedaj ponovno opravljati tako da je treba mal gledati na denar :?
Tu negiraš sam sebe. Najprej praviš da ni denarja za avto ker si študent, razumljivo, ampak zaj potem sploh avto?

V redu, imaš avto, nimaš denarja za vzdrževat, pa kupiš športne sedeže? WTF?


Prvi plan je vedno in vselej - TEHNIČNA BREZHIBNOST, potem ko ti to uspe nardit, vsa v večji meri, pa pridejo na vrsto večja platišča, tuning motorja, športni sedeži, in ostala modrija.

Škoda, ker trenutno si se napačno spravil zraven.

Tudi moje je samo priajteljski nasvet, ker tudi berem kaj vse imaš za zrihtat, potem pa vidim da si kupil nove sedeže. :doubt:
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Odgovori
  • Informacija