Alfa 147 avtoakustika problem šumenje

Izgled Alfic, povečanje moči
Odgovori
Maverik
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 68
Pridružen: So Mar 19, 2011 5:53 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: koper

Torej, sem nov član na forumu tako da če sem napačno pisal temo itd. ne zamirit.. :D Imam Alfo 147, letnik 2008, 1.6 16V 120KM, Black line... avto je kupljen par dni od tega..
Zanima me, ali veliko pijejo? ker tako kaže.. neki sem prebirau po tem forumu in kaže da res.. na srečo imam vgrajen plin, ampak tudi ta se hitro sprazne :D

Drugo odgovor oz. mnenje, ki ga rabim je: trenutno so original 4 zvočniki +4 tviterji, kapacitete newem, nisem nič raztavljal še..tudi radiop je original.. želim si bolj glasen in dovolj kvaliteten zvok.. zanima me, ali bi bil ojačevalec dovolj, ali bi moral menjati tudi zvočnike, pa dodati sub..? za odgovore se vam zahvaljujem :wink:

Lp
Zadnjič spremenil Maverik, dne Ne Jul 03, 2011 2:05 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
alfa 147
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Prvi del vprašanja se nanaša na porabo:
viewtopic.php?p=347836#347836

...drugi del pa na avtoakustiko:
viewtopic.php?t=19044


Lahko pa nam v temi "Galerija&Video" predstaviš svojo lepotico in kar tam zastaviš vprašanja...




PS: Dobrodošel na forumu!
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Maverik
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 68
Pridružen: So Mar 19, 2011 5:53 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: koper

MaStr napisal/-a:Prvi del vprašanja se nanaša na porabo:
viewtopic.php?p=347836#347836

...drugi del pa na avtoakustiko:
viewtopic.php?t=19044


Lahko pa nam v temi "Galerija&Video" predstaviš svojo lepotico in kar tam zastaviš vprašanja...




PS: Dobrodošel na forumu!
ni mi use jasno glede avtoakustike... drugače pa sem predstavu na kratko mojo alfico ;)
alfa 147
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

Maverik napisal/-a:Drugo odgovor oz. mnenje, ki ga rabim je: trenutno so original 4 zvočniki +4 tviterji, kapacitete newem, nisem nič raztavljal še..tudi radiop je original.. želim si bolj glasen in dovolj kvaliteten zvok.. zanima me, ali bi bil ojačevalec dovolj, ali bi moral menjati tudi zvočnike, pa dodati sub..? za odgovore se vam zahvaljujem :wink:

Lp
Zdaj nevem kak vlke imaš zvočnike v vratih,ponavadi so kake 13-ke not,mogoče se pa motim.Če so 13-ke not lahko daš brez problema 16-ke.
Da praviš da ima 2 para zvočnikov in 2 para tweeterjev imaš mogoče bose ozvočenje ?Ponavadi se z dodanim ojačevalcem ne reši nič če ostanejo orginal zvočniki.Če hočeš imeti ojačevalec pol kupiš 4 kanalca in vežeš vse 4 zvočnike na svoj kanal in če hočeš res dober zvok boš moral tudi vrata izolirat, da bo kolko tolko dobro igralo,če boš imel brez suba.Ker od 4-ih zvočnikov ne pričakuj nevem kolko bassa,ker vemo da iz 16-ke ne dobiš dosti bassa ven,prej več kicka kot pa bassa.
Najboljša varjanta ti je če hočeš imet res amp za sprednje zvočnike,pol kupiš 4 kanalca,sprednji sistem vežeš na dva kanala,woofer pa daš v pritljažnik in ga vežeš na druga dva kanala v briđ,da čim bolj izkoristiš amp.Lahko pa maš en ojačevalec za sprednji sistem in za woofer pa drug ojačevalec 1kanalni samo pri tem tudi računaj na drug akumulator boljši.
Tolko na kratko.

p.s. sem še pozabu napisat,vidim da sprašujem v drugi temi.Bo najboljše radio tudi zamenjat,če hočeš imet nek kvaliteten zvok brez popačenja.
Ker lahko obdržiš orginal radio in pač zvežeš na zvočniški kabel zraven hi-low adapter ampak ni to to.Pri večji glasnosti bojo popačenja in šumenje.Kupiš kaki Alpine radio in bo prva liga in boš ful zadovoljen.
Lahko kupiš tale komplet,k bo za tebe kot začetnika več kot predobro.

Tu imaš zraven še 16-ke zvočnike za v vrata.
http://caraudioempire.com/komplet-blaup ... pr-1147046

http://caraudioempire.com/komplet-avoak ... pr-1148386
http://caraudioempire.com/1146564-pr-1146564
Tole ti je best buy za začetnika,pa še kable dobiš zraven.Računaj da samo kabli te pridejo komplet 50-100€


l.p.
Maverik
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 68
Pridružen: So Mar 19, 2011 5:53 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: koper

najlepša hvala za razlago! :wink:

zdej morem samo pogledat v denarnico pa se odločit :D
alfa 147
Maverik
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 68
Pridružen: So Mar 19, 2011 5:53 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: koper

no mam problem.. usi zvočniki so začeli šumet, ko malček daš naglas.. možno je res zelo potiho poslušat da ne hreščijo.. ve gdo zakaj to? umes pa sem priklapljav neki ojačevalec za sub pa še ni končano.. zlgda kot da se neki kabli tikajo. buu.. prosim za pomoč :|
alfa 147
simnov
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 780
Pridružen: Po Avg 23, 2010 9:50 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147 Ts 1.6 Distinctive
2006 120KM

Meni pa vse dela ok samo radio Sraka mi šumi zakaj.
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

Malo bolj razloži kako misliš ¨šumijo zvočniki¨.
Ali ti hreščijo-prdijo pa daš prek polovice glasnosti ali se to dogaja že na mali jakosti ???

l.p.
Maverik
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 68
Pridružen: So Mar 19, 2011 5:53 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: koper

problem rešen.. je pa delalo stik :D
alfa 147
Odgovori
  • Informacija